חדשות רמת גן-גבעתיים

מודאגים מעתיד שכונת ראשונים

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    דקה אחת
0

תושבי שכונת ראשונים ברמת גן חתמו על עצומה נגד תוכנית האב, ההרסנית לדבריהם, הצפויה לאפשר בנייה מאסיבית אשר תפגע באופייה • העירייה: "המטרה היא להסדיר את המצב הקיים"

מודאגים מעתיד שכונת ראשונים
כ-300 תושבים משכונת ראשונים ברמת גן חתמו על עצומה נגד תוכנית האב המוצעת לשכונה. "אנו, תושבי שכונת ראשונים ברמת גן, מודאגים לגבי עתיד השכונה, בעקבות תוכנית האב ההרסנית, שעתידה לקרום עור וגידים ולאפשר בנייה מאסיבית בשכונה, דבר אשר יגרום לשינוי באופייה השקט והרגוע של השכונה הוותיקה והמיוחדת שלנו", נכתב, בין היתר, בעצומה נגד תוכנית האב, שגיבושה החל כבר לפני כארבע שנים. "תוכנית האב תאפשר בניית כשמונה מגדלים בגובה של 55-35 קומות, למסחר, משרדים ומגורים, בחלק מפאתי השכונה הצפוניים, כמו למשל בתחילת רחוב צבי", אמר ל"המקומון" אחד ממובילי המאבק. "כבר כיום קיים בשכונה מחסור בשטחים ציבוריים וקיימת מצוקת תחבורה. אפילו מדברים כבר על אפשרות שבמקום מגרש הכדורגל-כדורסל ייבנו בעתיד כיתות לימוד נוספות בשל הצפי לתוספת מאסיבית של תושבים, אשר צפויה אם תאושר התוכנית". תושב נוסף טען בשיחה עם "המקומון" שתוכנית האב אינה כוללת חלקים שמהווים חלק מהשכונה. "ישנם רחובות ממערב ללאן ודרומית לז'בוטינסקי, שאינם כלולים כחלק משכונת ראשונים, אף שהם מהווים בפועל חלק בלתי נפרד מהשכונה", הוא אמר. "חשוב לנו לשמר את הייחוד של שכונת ראשונים, ולא להפוך את פאתיה הצפוניים לחלק ממרכז העסקים הראשי של מתחם הבורסה". תגובת העיריה: "מטרת תוכנית האב בשכונת ראשונים היא להסדיר את המצב הקיים, לאחר הזנחה ארוכה ללא מדיניות בנייה סדורה, שבה השכונה חשופה לבנייה לא מאוזנת בחלקיה הפנימיים. התוכנית המקודמת מגדירה מיתון של היקפי בנייה ברובה המוחלט של השכונה ובנייה לגובה רק בציר ז'בוטינסקי וארלוזרוב, שבהם כבר מתקיימת בנייה לגובה. בנוסף, התוכנית מייצרת מנגנון ייחודי וחדשני, ליצירת שטחים לצורכי הציבור, כגון חינוך ושטחים ירוקים לרווחת תושבי השכונה. אלו נושאים שלא ניתן לקדם ללא מדיניות מוסדרת ואישור תוכנית האב".

כ-300 תושבים משכונת ראשונים ברמת גן חתמו על עצומה נגד תוכנית האב המוצעת לשכונה.
"אנו, תושבי שכונת ראשונים ברמת גן, מודאגים לגבי עתיד השכונה, בעקבות תוכנית האב ההרסנית, שעתידה לקרום עור וגידים ולאפשר בנייה מאסיבית בשכונה, דבר אשר יגרום לשינוי באופייה השקט והרגוע של השכונה הוותיקה והמיוחדת שלנו", נכתב, בין היתר, בעצומה נגד תוכנית האב, שגיבושה החל כבר לפני כארבע שנים.
"תוכנית האב תאפשר בניית כשמונה מגדלים בגובה של 55-35 קומות, למסחר, משרדים ומגורים, בחלק מפאתי השכונה הצפוניים, כמו למשל בתחילת רחוב צבי", אמר ל"המקומון" אחד ממובילי המאבק. "כבר כיום קיים בשכונה מחסור בשטחים ציבוריים וקיימת מצוקת תחבורה. אפילו מדברים כבר על אפשרות שבמקום מגרש הכדורגל-כדורסל ייבנו בעתיד כיתות לימוד נוספות בשל הצפי לתוספת מאסיבית של תושבים, אשר צפויה אם תאושר התוכנית".
תושב נוסף טען בשיחה עם "המקומון" שתוכנית האב אינה כוללת חלקים שמהווים חלק מהשכונה. "ישנם רחובות ממערב ללאן ודרומית לז'בוטינסקי, שאינם כלולים כחלק משכונת ראשונים, אף שהם מהווים בפועל חלק בלתי נפרד מהשכונה", הוא אמר. "חשוב לנו לשמר את הייחוד של שכונת ראשונים, ולא להפוך את פאתיה הצפוניים לחלק ממרכז העסקים הראשי של מתחם הבורסה".
תגובת העיריה: "מטרת תוכנית האב בשכונת ראשונים היא להסדיר את המצב הקיים, לאחר הזנחה ארוכה ללא מדיניות בנייה סדורה, שבה השכונה חשופה לבנייה לא מאוזנת בחלקיה הפנימיים. התוכנית המקודמת מגדירה מיתון של היקפי בנייה ברובה המוחלט של השכונה ובנייה לגובה רק בציר ז'בוטינסקי וארלוזרוב, שבהם כבר מתקיימת בנייה לגובה. בנוסף, התוכנית מייצרת מנגנון ייחודי וחדשני, ליצירת שטחים לצורכי הציבור, כגון חינוך ושטחים ירוקים לרווחת תושבי השכונה.
אלו נושאים שלא ניתן לקדם ללא מדיניות מוסדרת ואישור תוכנית האב".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חלון הראווה של רמת גן

"הירקון יהפוך מהחצר האחורית לחלון ראווה", אמר עו"ד רועי ברזילי, סגן ראש עיריית רמת גן, על פרויקט השיט של סירות...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    4 דקות
0

לראשונה: מעונות סטודנטים לבית הספר למשחק בית...

60 שנה לאחר היווסדו, בית הספר למשחק בית צבי ברמת גן חונך מעונות סטודנטים. המעונות החדשים, שלפני כן היו בית...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    2 דקות

כתיבת תגובה