חדשות רמת גן-גבעתיים

הטרגדיה של אלי

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    4 דקות
0

למרות הצער והכאב - לאחר ששכל את בנו זיו ז"ל במלחמת לבנון השנייה ולאחר פטירתה בסוף השבוע של בתו היחידה מיכל ז"ל ממחלת הסרטן - אלי בלאלי בוחר בחיים, למען הנצחת המורשת של ילדיו וגידול הנכדים

הטרגדיה של אלי
בלאלי והחולצה עם תמונת בנו | צילום: משה כהן

"אני מרגיש כמו איוב. למה זה מגיע לנו? אבל הבחירה שלנו היא בחיים, למען הנצחת המורשת של זיו ומיכל ולמען גידול הנכדים", אומר בעצב אלי בלאלי, ששכל את בנו זיו ז"ל במלחמת לבנון השנייה ואיבד בסוף השבוע גם את בתו היחידה מיכל ז"ל, שנפטרה לאחר מאבק ארוך והרואי במחלת הסרטן.
בלאלי (68), דמות מוכרת ומוערכת ברמת גן, כיהן בשורת תפקידים בכירים במהלך 24 שנות עבודתו בעירייה. בין היתר, הוא היה מנהל מחלקת הפיקוח, האחראי על רישוי העסקים בעיר,
ממקימי השיטור העירוני וסגן מנהל אגף הביטחון.
עד היום הוא משרת בהתנדבות בשירות מילואים במשרד המבקר בלשכת הרמטכ"ל – ולא מכבר הוענקה לו דרגת אלוף משנה.
השמיים נפלו על משפחת בלאלי לראשונה ב-6 באוגוסט 2006, כאשר הבן זיו בן ה-29, לוחם בחטיבת הצנחנים הצפונית שגויס לשירות מילואים לאחר פרוץ מלחמת לבנון השנייה – נהרג מפגיעת קטיושה בעת שהוא וחבריו היו בכפר גלעדי. באסון הכבד נהרגו 12 לוחמים.
זיו נטמן בבית העלמין הצבאי בכפר סבא, לא הרחק ממקום מגוריה של המשפחה באותה תקופה.
"ביום שהודיעו לנו שזיו נהרג, לקחתי את אשתי ליזי ובתי מיכל, שהייתה צעירה מזיו בארבע שנים (כבת 25), והחלטנו לבחור בחיים ולהנציח את המורשת של זיו", מספר בלאלי.
"מיכל, שהייתה אז סטודנטית בחוג למזרח התיכון ואפריקה באוניברסיטת תל אביב, הובילה שורת יוזמות להנצחתו של אחיה.
"בתחילה החל להתקיים מרוץ כפר סבא לזכרו, ובהמשך מרוץ הספארי ברמת גן. גם הוקם חדר לימוד להנצחתו באוניברסיטת תל אביב", מספר עוד בלאלי. "היוזמות להנצחתו של זיו לא פסקו. החל להתקיים טריאתלון בקעת הירדן לזכרו, חדר בקרה בחברת נטוויז'ן היה על שמו, וגם יזמנו הרצאות לתלמידים".
בלאלי מציין שמיכל החליטה ללמוד באוניברסיטה את מה שאחיה למד לפניה. "היא ראתה את עצמה כממשיכה שלו", הוא אומר.
גורל אכזר
מיכל התחתנה ונולדו לה שני ילדים – ילדה כבת 6.5 וילד כבן 4.
אבל אז הגורל האכזר החליט להכות שוב במשפחת בלאלי. "כשמיכל הייתה בהריון של הבן השני, גילו לה גידול בשד. היא קיבלה החלטה שממשיכים בהריון ועברה טיפולים כימותרפיים", מספר עוד האב – "לאחר הלידה, היא עברה ניתוח ועוד סדרת טיפולים".
אולם המחלה האכזרית המשיכה לתקוף, ובמשך כארבע שנים המשיכה מיכל להיאבק בגבורה במחלת הסרטן. "היא עברה עוד ניתוח וסדרות של טיפולים קשים", מספר האב. "המצב החמיר, והיו לה גרורות בראש ובריאות, אבל היא לא ויתרה והמשיכה להילחם עד הסוף. היא הייתה לפני כחודשיים בקבוצת מחקר בבית החולים בילינסון. הטיפול שם היה מסור ומעולה, אבל הגוף שלה כבר לא עמד בזה".
לאחר שמצבה החמיר עוד יותר, למיכל הייתה משאלה לציין את יום הולדתה ה-40. "ביום רביעי שעבר חגגנו לה בבית החולים יום הולדת 40. היה מאוד מרגש. לאחר שלושה ימים היא הלכה לעולמה".
בלאלי מספר על ההבדל בין ההתמודדות עם המוות של זיו להתמודדות עם מות מיכל. "אצל זיו זה היה פתאומי. אף אחד לא הכין אותנו לזה. אצל מיכל היו לנו כל הזמן תקוות, אבל ידענו שהמצב קשה מאוד, והיה לי יותר זמן להיפרד", הוא מספר.
בהלווייתה של מיכל השתתפו למעלה מאלף בני משפחה, חברים וגם רבים שהוקירו את משפחת בלאלי.
בין המשתתפים בהלוויה שהתקיימה בבית העלמין הצבאי בכפר סבא, שם היא נטמנה בסמיכות לאחיה, היו שר החינוך יואב גלנט, ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית כפר סבא רפי סער ובכירים נוספים. בין מאות המנחמים שהגיעו לבית המשפחה בכפר סבא, היה השבוע גם שר החוץ גבי אשכנזי.
מהי המורשת המשותפת של זיו ומיכל?
"אהבת הבריות, הערבות ההדדית, האהבה בין אדם לחברו והערכיות. המסר שלי הוא לכו להיבדק ואל תוותרו לעצמכם. סרטן זו מחלה קשה וארורה".
מהן התוכניות לעתיד?
"ננציח את המורשת של זיו ומיכל, נגדל את הילדים ואמשיך לשרת במילואים. כשמיכל הייתה על ערש דווי, היא ביקשה שנמשיך לחיות למען שני הנכדים".
ראש עיריית כפר סבא רפי סער הבטיח שיימשכו פעולות ההנצחה.
"מי שהכיר את מיכל בלאלי ז"ל, יכול היה להבחין מיד שמדובר בבחורה יוצאת דופן. צעירה מוכשרת וטובת לב, שתמיד פעלה ועשתה למען האחר", ציין סער. "לכתה של מיכל הותיר את כולנו בעצב כבד. 14 שנה לאחר נפילת אחיה זיו בשירותו הצבאי, מכת השכול נוחתת בשנית על משפחתה היקרה. בכפר סבא נמשיך את המורשת שמיכל הותירה אחריה".
כרמל שאמה הכהן כתב: "אלי שלנו הוא אדם טוב ואהוב על כולם. בלתי נתפס באיזו אכזריות הגורל מכה בו ובמשפחתו פעם אחר פעם. אלי פרש לאחרונה מתפקידו בעירייה, אך העיר, שזוכרת ומעריכה את תרומתו ומסירותו, כואבת יחד איתו ועם משפחתו ומשתתפת בצערם, שהוא מהסוג שאין מילים שינחמו ואפילו לא במעט".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חלון הראווה של רמת גן

"הירקון יהפוך מהחצר האחורית לחלון ראווה", אמר עו"ד רועי ברזילי, סגן ראש עיריית רמת גן, על פרויקט השיט של סירות...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    4 דקות
0

לראשונה: מעונות סטודנטים לבית הספר למשחק בית...

60 שנה לאחר היווסדו, בית הספר למשחק בית צבי ברמת גן חונך מעונות סטודנטים. המעונות החדשים, שלפני כן היו בית...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    2 דקות

כתיבת תגובה