חדשות רמת גן-גבעתיים

לראשונה: מעונות סטודנטים לבית הספר למשחק בית צבי

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    2 דקות
0

המעונות כוללים כ-45 חדרי מגורים ומגוון חללים משותפים, שיספקו לסטודנטים פתרון של מגורים לצד חיי חברה וקהילה

לראשונה: מעונות סטודנטים לבית הספר למשחק בית צבי
מעונות הסטודנטים. כ-2,000 שקל לחודש ׀ צילום: גארי נופין, אבי בן אברהם

60 שנה לאחר היווסדו, בית הספר למשחק בית צבי ברמת גן חונך מעונות סטודנטים. המעונות החדשים, שלפני כן היו בית אבות, הוכשרו בסמיכות למבנה בית הספר.
הפרויקט הייחודי נעשה בעקבות שיתוף פעולה עם יזמים מקבוצת "אלנבי על הים" וסגן ראש העירייה עו"ד רועי ברזילי, שהוביל את המיזם בגיבויו של ראש העירייה כרמל שאמה הכהן.
מעונות הסטודנטים לתלמידי בית צבי כוללים כ-45 חדרי מגורים, וכן מגוון של חללים משותפים, ובהם לובי, גינות ומרפסת, שאמורים לספק לסטודנטים פתרון של מגורים לצד חיי חברה וקהילה.
המעונות שאוכלסו לאחרונה ממוקמים בבניין ברחוב חיבת ציון 20, צמוד לבית הספר ולתיאטרון רמת גן. הבניין שימש עד לפני כמה שנים כבית אבות, ולאחר שהיזמים רכשו את המבנה הוא עבר שיפוץ יסודי.
את תכנון החדרים והחללים ועיצובם האדריכלי ליוותה מעצבת הפנים גילה קורח, שיצרה עיצוב על פי צורכיהם של הסטודנטים.
גודל החדרים עומד על כ-20-15 מ"ר, והם מאובזרים במיטה, ארון, פינת עבודה, טלוויזיה, מטבחון מאובזר, מקלחת ושירותים.
החללים המשותפים כוללים לובי בכל קומה, שיאפשר מפגשים חברתיים (אחד מהם אף מעוצב כמו במה), מרפסות גינה רחבות ומעוצבות, וכן חדרי כביסה.
עלות השכירות לסטודנטים תעמוד על כ-2,000 שקל לחודש כולל ארנונה, ובמידת הצורך תהיה תמיכה באמצעות מלגות לסטודנטים שיתקשו במימון המגורים.
"אין ספק שמדובר ביום משמעותי עבור הסטודנטים. לימודי המשחק  תובעניים מאוד, הסטודנטים שלנו מגיעים מכל רחבי הארץ ולומדים מהבוקר עד הלילה", ציין דוד בנימין, מנכ"ל בית צבי. "לסטודנטים יהיה עכשיו מקום קרוב לבית הספר, שבו הם יוכלו להתגורר ולקיים חיי חברה, ובמחיר שגם יקל עליהם כלכלית".
היזמים מקבוצת אלנבי על הים ציינו עוד: "אנחנו עוסקים בעיקר בבנייה למגורים, מבינים את צורכי המגורים, ואת צורכי האוכלוסייה הצעירה".
לדברי ברזילי, המבנה המיושן של בית האבות הלך והתרוקן והביקוש לדיור מוגן באזור ירד. "מנגד, הבחנתי כי יש צורך אמיתי לסטודנטים של בית צבי לפתרון מגורים נוח ונגיש לבית הספר", הוא סיפר.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חלון הראווה של רמת גן

"הירקון יהפוך מהחצר האחורית לחלון ראווה", אמר עו"ד רועי ברזילי, סגן ראש עיריית רמת גן, על פרויקט השיט של סירות...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    4 דקות
0

למען חיילי המילואים

17,537 מתושבות ותושבי רמת גן וגבעתיים משרתים במילואים. כך עולה מנתונים שאסף "המקומון" לרגל שבוע ההוקרה לחיילי המילואים. מהפילוח עולה,...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    2 דקות

כתיבת תגובה