חדשות רמת גן-גבעתיים

אוטובוס השבת חוזר

חדשות רמת גן-גבעתיים22 במרץ 2021    3 דקות
0

לאחר הפסקה של שנה, התחבורה הציבורית בשבתות תחזור לפעול החל מ-28-26 במרץ בערים גבעתיים, קריית אונו, רמת השרון, שוהם ותל אביב-יפו • רמת גן עדיין לא קבעה מועד לחידוש הקו שלה

אוטובוס השבת חוזר
מיניבוס "נעים בסופ"ש". חוזרים לשגרה | צילום: אבשלום ששוני

לאחר הפסקה של שנה בשל מגיפת הקורונה – התחבורה הציבורית בשבתות תחזור לפעול מסוף השבוע הבא (28-26 במרץ) בערים גבעתיים, קריית אונו, רמת השרון, שוהם ותל אביב-יפו. ברמת גן, המפעילה בנפרד מערך תחבורה ציבורית בשבת, עדיין לא נקבע מועד לחידושו.
מערך ההיסעים "נעים בסופ"ש" שירת מתחילת פעילותו בספטמבר 2020 כרבע מיליון תושבים מהערים המשתתפות בשירותו. בעקבות ההקלות ופתיחת המסחר, הוחלט להחזיר את התחבורה הציבורית בשבת באותן ערים, עם כמה עדכונים, בין היתר בשל עבודות הרכבת הקלה.
שינויים נוספים יהיו בחלק מהקווים: קו 710 מקריית אונו ימשיך מגני התערוכה לרמת אביב ויסיים בחוף תל ברוך, וקו 708 מרמת החייל ייסע לאורך פנחס רוזן, דבורה הנביאה וראול ולנברג – וישרת את השכונות באזור.
הקווים 705 (מגבעתיים) ו-711 (משוהם) – ייסעו לאורך הטיילת, במקום דרך בן יהודה, בשל עבודות הרק"ל.
השירות יופעל גם בליל הסדר ובחגים הקרובים, והנסיעה בו תהיה בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כאשר עליית הנוסעים תותנה בעטיית מסיכה. כמו כן, יועמדו בכוננות כלי רכב נגישים עם מעלון עבור אנשים עם מוגבלות, ובהם ניתן יהיה לנסוע בתיאום מול מוקד טלפוני.
שעות הפעילות בסוף השבוע הבא ובפסח: בשישי – 18.00-2:00, בשבת – 2:00-9:30, בראשון – 18:00-9:30.
"החזרת שירות ההסעות הבינעירוני בסופי שבוע היא סממן נוסף וטבעי להחזרת חיי השגרה במדינה", ציין ראש עיריית גבעתיים רן קוניק. "אני שמח על האפשרות שלנו לספק, ביחד עם מספר רשויות ובראשן תל אביב, את השירות החברתי החשוב הזה לתושבי גבעתיים ולמבקרים בעירנו במהלך סופי השבוע. כולי תקווה כי יבוא יום שבו השירות הזה יהיה חלק ממערך שירותי התחבורה הציבורית הארציים ולא נצטרך להפעיל אותו מכספי הארנונה של התושבים".
ראש עיריית קריית אונו ישראל גל ציין עוד: "שובו של מיזם 'נעים בסופ"ש' מסמל עבורי את חזרתה של השפיות לחיינו. המיזם הבינעירוני, שזכה להצלחה בקרב תושבי העיר בני כל הגילים, חוזר בשלהי מכת הקורונה ובפתח חג החירות".
ראש מועצת שוהם איתן פטיגרו אמר כי חזרת השירות מהווה צעד מבורך נוסף בחזרה לשגרת חיים באזור. "המיזם יאפשר לחיילים וצעירים לצאת לתל אביב ולבלות במקומות הבילוי שחזרו לפעול, ללא צורך בנהג תורן".
ראש עיריית רמת השרון אבי גרובר אמר שכדי שהתחבורה הציבורית תהווה מענה אמיתי לצורכי תושבי המטרופולין ותחליף רכב פרטי, היא חייבת לפעול שבעה ימים בשבוע. "אני רואה בחזרת 'נעים בסופ"ש' עוד סימן לחזרה לשגרה".
ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הדגיש: "התחבורה הציבורית בשבת ובחג היא צורך אמיתי של אזרחים רבים, כולל צעירים ושכבות חלשות, שלא מחזיקים ברשותם רכב פרטי. אנחנו נכנסים לתחום שהמדינה נכשלה בו. כולי תקווה שהממשלה החדשה שתקום תידרש סוף-סוף לנושא ולצורך המוכח של הציבור ברשת תחבורה מטרופולינית הפועלת בהצלחה רבה בסופי השבוע, ותבחן את האפשרות להרחבת השירות לכלל תושבי המדינה".
סגנית ראש עיריית תל אביב ומחזיקת תיק התחבורה מיטל להבי ציינה כי "מדובר ביום חג תרתי משמע – על חזרתנו לשגרה, על התנעה מחדש של מיזם 'נעים בסופ"ש' ועל המועד שמבשר את היציאה מעבדות לחירות".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עשרות דפיברילטורים הותקנו ברמת גן ובגבעתיים

עשרות מכשירי החייאה - דפיברילטורים - הותקנו לאחרונה ברמת גן ובגבעתיים. בפארק גבעתיים התקיים טקס חנוכת מתקן דפיברילטור נוסף, במעמד...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 במרץ 2021    דקה אחת
0

גינת חיה צ'יפמן שודרגה

גינת חיה צ'יפמן שודרגה גינת חיה צ'יפמן, בשכונת נחלת גנים ברמת גן, נחנכה לאחר שעברה "מתיחת פנים". הגינה הציבורית ששודרגה...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 במרץ 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה