חדשות רמת גן-גבעתיים

אות הפעילה למופת מוענק למפתחת מכשיר סיוע לבני נוער עם שיתוק מוחין

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במרץ 2021    דקה אחת
0

הגר אסף, תלמידת כיתת י"ב, זכתה באות הפעילה המצטיינת של מחוז תל אביב במשרד החינוך על היוזמות החברתיות שלה, ובהן פיתוח מוצר חברתי-טכנולוגי לבני נוער עם שיתוק מוחין • "להיות עם מודעות ורמת מעורבות כזו לאחר זה דבר מעורר הערכה", פרגן לה ראש העירייה כרמל שאמה הכהן

אות הפעילה למופת מוענק למפתחת מכשיר סיוע לבני נוער עם שיתוק מוחין
שאמה הכהן ואסף | צילום: עיריית רמת גן

הגר אסף, תלמידת שכבת י"ב בתיכון אהל שם ברמת גן, הלומדת במגמת סייבר ופיזיקה, זכתה באות הפעילה המצטיינת של מחוז תל אביב במשרד החינוך. לרגל הזכייה התארחה אסף בלשכת ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, שבירך אותה על ההישג ושמע על היוזמות החברתיות שהיא משתתפת בהן.
אסף מתמקדת במעורבות חברתית משמעותית בשלושה מוסדות: מד"א, מועצת התלמידים הבית ספרית ותוכנית MUN. במסגרת התוכנית הייחודית היא פעילה ומדריכה כבר ארבע שנים.
תוכנית MUN מתבצעת במסגרת פרויקט בינלאומי, שבו תלמידים וסטודנטים מדמים את פעולות האו"ם על הוועדות השונות, הפועלות בנושאי זכויות אדם, פיתוח כלכלי, שלום וביטחון וסיוע הומניטרי.
לצד הפעילות במודל האו"ם, אסף יזמה ביחד עם שני חברים נוספים במסגרת תחרות "גם אני יכול", את מיזם "דרניקי" – פיתוח מוצר חברתי-טכנולוגי. המוצר הייחודי הוא מעין בקבוק מים המחובר לכיסא גלגלים ומסייע לנערים ולנערות עם שיתוק מוחין.
אסף וקבוצתה שמו לעצמם למטרה לפתח מכשיר שיאפשר לשתות באופן עצמאי, ובמסגרת הפרויקט נעזרו בצוות בית הספר ממגמת הרובוטיקה. לאחרונה פותחה גרסת אבטיפוס, שכבר פועלת, והצוות מתקדם לשלב ייצור האבטיפוס מחומרים סטריליים, כדי שיתאפשר שימוש יומיומי.
במהלך משבר הקורונה, אסף גם התנדבה במקביל במד"א, וסייעה לצוותים הרפואיים. "זה כבוד גדול לבית הספר ולעיר רמת גן", ציין שאמה הכהן. "הגר נגעה בכל כך הרבה תחומים חברתיים בזמן קצר. להיות עם מודעות ורמת מעורבות כזו לאחר זה דבר מעורר הערכה. אנחנו כעיר קוצרים את הפירות, אך חשוב לברך גם את ההורים, שזרעו את הזרעים וגידלו בעמל רב כדי ש'העץ' המפואר הזה יצמח ויעניק את פירותיו בגיל כל כך צעיר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עשרות דפיברילטורים הותקנו ברמת גן ובגבעתיים

עשרות מכשירי החייאה - דפיברילטורים - הותקנו לאחרונה ברמת גן ובגבעתיים. בפארק גבעתיים התקיים טקס חנוכת מתקן דפיברילטור נוסף, במעמד...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 במרץ 2021    דקה אחת
0

גינת חיה צ'יפמן שודרגה

גינת חיה צ'יפמן שודרגה גינת חיה צ'יפמן, בשכונת נחלת גנים ברמת גן, נחנכה לאחר שעברה "מתיחת פנים". הגינה הציבורית ששודרגה...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 במרץ 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה