חדשות רמת גן-גבעתיים

האזרחים הוותיקים חוזרים לחיים

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במרץ 2021    דקה אחת
0

אחרי שנה של בידוד וניתוק - חוזרת הפעילות במועדוני האזרחים הוותיקים, כולל טיולים והופעות, במתכונות מיוחדות והתאמות בהתאם לתקופת הקורונה

האזרחים הוותיקים חוזרים לחיים
הגמלאים בשטח | צילום: עיריית גבעתיים

שנת הקורונה יצרה אתגרים מורכבים לאוכלוסיית הגיל השלישי, שבמשך חודשים ארוכים רובה נאלצה להסתגר בבתים, וחלקם אף סבלו מבדידות מתמשכת. רק לאחרונה החלה להתחדש בהדרגה הפעילות במועדוני האזרחים הוותיקים וגם החלו להתארגן טיולים. במדור הגמלאים, הפועל תחת אגף האירועים בעיריית גבעתיים, יזמו את הטיול הראשון שלאחר הסגר במתכונת מיוחדת. במקום לצאת באוטובוס הרגיל שליווה לפני משבר הקורונה את הטיולים, הוחלט לצאת ברכבים פרטיים בקפסולה של 20 משתתפים לאזור בית שמש.
התחנה הראשונה הייתה ביער המגינים, שם התקיימה ארוחת בוקר  במצפה ע"ש אסף אסולין, שנשקף ממנו נוף מרהיב לעמק האלה, כולל ביקור בגלעד "משבר לתקווה" –  לזכרם של ניצולי השואה, שעלו לארץ ונפלו במלחמת העצמאות.
משם המשיכו הגמלאים לכיוון מנזר לטרון, ובדרך עצרו להצטלם במטע שקדיות פורחות ובשדה תורמוסים. במנזר הם קיבלו הסברים על זרמי הנצרות, ולאחר מכן השתתפו בפגישה עם נזירה וצפו בעבודות יד שמכינות הנזירות.
הגמישות שהופגנה באופי הטיול אופיינה גם בדרך קיום ההופעות שנערכו לאחרונה לפני הסגר האחרון: כשלא היה ניתן לקיים הופעות באולמות – הן קוימו במרחבים.
ביום שני (15 במרץ) יחזרו הגמלאים לאולמות המופעים עם הופעה של שלומית אהרון בתיאטרון גבעתיים, המיועדת למחוסנים ובעלי תעודת מחלים, כשבתוך האולם הנחיות הריחוק ומספר המשתתפים יהיו על פי מתווה התו הסגול.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות...

ברמת גן ובגבעתיים מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. במוקד הקמפיין תודגש חשיבות המודעות לגילוי מוקדם של המחלה. סרטן השד...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

גן דוד במרום נווה יחודש וישודרג

פרויקט חידוש פארק דוד בשכונת מרום נווה ברמת גן יוצא לדרך. התוכנית החדשה לשדרוג הפארק הוכנה בשיתוף משרד האדריכלים א.ב...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה