חדשות רמת גן-גבעתיים

השמחה חזרה לרחובות העיר: הברים ובתי הקפה מתאוששים

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במרץ 2021    3 דקות
0

בעקבות החלטת הממשלה לפתוח את המסעדות והברים להושבת לקוחות, עסקי העיר מתעוררים לחיים והאזרחים חזרו לחגוג וליהנות. אבל כולם מדווחים על אופטימיות זהירה, חשש מהסגר הבא, וגם על המצוקה בגיוס עובדים

השמחה חזרה לרחובות העיר: הברים ובתי הקפה מתאוששים
ההתרגשות באוויר בקפה "שקד" ברמת חן. צילום: משה כהן

"אחרי חורף ארוך מאוד, אפשר לשבת סוף-סוף בבית קפה. התחושה היא כמו של פריחת הצומח ותקווה לעידן חדש", סיפרה ביום ראשון תלמה יובל, תושבת ותיקה ברמת גן, על רקע השולחנות המלאים בלקוחות שהגיעו לקפה "שקד" בשכונת רמת חן שברמת גן, שנפתח ביום ראשון לראשונה להושבה לאחר כחצי שנה.
"קיימת התרגשות רבה לחזור להושבת לקוחות", סיפר מני שקד, הבעלים. כבר משעות הבוקר הגיעו לקוחות רבים, והיו שגם הביאו זרי פרחים והרעיפו ברכות על הפתיחה המחודשת להושבה. "ראית געגועים אצל אנשים לשבת בבית קפה. בינתיים לא פתחנו במתכונת מלאה של הושבה בחוץ, כי חסרים עובדים וקשה מאוד לגייס בעידן החל"ת".
עופר מילנר, הבעלים של "הקפה של דבורה" בשכונת רמת חן, נראה טרוד מהחזרה לשגרה המלאה. "אני עדיין מחפש עובדים, אבל רואים התרגשות. אנשים חיכו לזה. אני רק מקווה שלא יהיה סגר נוסף. נהיה חכמים יותר אחרי הבחירות".
בקפה "אקלייר" ברחוב נגבה ברמת גן המשיכו להגיש את המשקאות בכוסות חד-פעמיות ולא בספלים. "זה בגלל מחסור בעובדים, שלא רוצים לשוב מחל"ת", סיפר הבעלים חיים לאלזרי.
במרכז המסחרי בשכונת מרום נווה בתי הקפה היו שוקקים. "רואים התרגשות רבה. קיבלנו הרבה ברכות מזל טוב מלקוחות. אנשים מבסוטים לשבת בבית קפה", סיפרה איריס, מנהלת משמרת בקפה "לה פטיט".
ברחוב ביאליק מרבית בתי הקפה נפתחו, והרחוב, שמצוי בעיצומה של מהפכה – של מעבר מחנויות מסורתיות לעסקי בילוי ופנאי – נראה שוקק. בחלק מהרחוב הורחבו על ידי העירייה שטחי הצבת השולחנות והכיסאות על חשבון מקומות חניה, כחלק מעידוד הגעת עסקי הבילוי לאזור. עם זאת, היו נהגים שהביעו מורת רוח מהפקעת שטחי חניה. "גם ככה חסרים כאן מקומות חניה", סיפר תושב המתגורר בסמיכות. אבל בעלי העסקים והלקוחות נראו ביום ראשון מאושרים.
"זה כמו לפתוח עסק מחדש", סיפרו האחים ויטלי ואיגור קורמן, שלפני כשנה ושמונה חודשים פתחו את בית הקפה "המעגל" ברחוב ביאליק. "התחלנו לפני שבוע להתארגן לקראת החזרה להושבת לקוחות. הזמנו סחורה, גייסנו עובדים וצבענו את המקום. כשבבוקר לקוחות התחילו להגיע ולשבת, הייתה התרגשות גדולה. קשה לעכל שהכל חזר".
עם זאת, עדיין קיים חשש שעלול להיות סגר נוסף. "יש כל הזמן חששות, אבל למדנו להסתדר עם זה. היום נולדנו מחדש", הם הוסיפו. "גם רחוב ביאליק נולד מחדש. 20 עסקים נסגרו בשנה האחרונה, אבל במקומם נפתחים עסקים חדשים".
אוראל שוקר, הבעלים של "קרמיט בר" בשדרות הילד, אמר בהתרגשות: "כולנו חיכינו ליום הזה".
"אנחנו מקווים שהקורונה כבר מאחורינו. חיכינו ליום הזה שנוכל לפתוח להושבה", ציינו ב"אבו כנאפה" ברחוב ביאליק.
"בשלב הראשון נפתח להרצה, ואז נמשיך בקצב מלא", סיפר דניאל, מ"פידל בר".
לא הרחק משם, ב"חומוס האחים", שנפתח לפני כשלושה חודשים, העריכו כי החזרה לשגרה מלאה לא תהיה מהירה. "חלק מהלקוחות התרגלו למשלוחים ולטייק אוויי, וייקח עוד זמן עד שהם יחזרו לשבת", הסבירו במקום. "יש ברכה בחזרה להושבה, ועכשיו אנחנו עובדים כדי להחזיר את הלקוחות".
אווירה מיוחדת שררה בשעות הערב בפאבים ובברים ברחוב כצנלסון. חלק מהמקומות קושטו לרגל החזרה לפעילות והתחושה הייתה של "מסיבת שחרור" לאחר תקופה ממושכת. "זה חג שציפינו לו חודשים ארוכים. סוף-סוף אפשר לצאת ולשתות בירה בבר", סיפרה צעירה שבילתה עם חברות.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עשרות דפיברילטורים הותקנו ברמת גן ובגבעתיים

עשרות מכשירי החייאה - דפיברילטורים - הותקנו לאחרונה ברמת גן ובגבעתיים. בפארק גבעתיים התקיים טקס חנוכת מתקן דפיברילטור נוסף, במעמד...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 במרץ 2021    דקה אחת
0

גינת חיה צ'יפמן שודרגה

גינת חיה צ'יפמן שודרגה גינת חיה צ'יפמן, בשכונת נחלת גנים ברמת גן, נחנכה לאחר שעברה "מתיחת פנים". הגינה הציבורית ששודרגה...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 במרץ 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה