חדשות רמת גן-גבעתיים

המרוץ לבחירות: כולם נלחמים על רמת גן-גבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במרץ 2021    8 דקות
0

הבחירות לכנסת ה-24 בעידן קורונה גורמות למטות רבים בעיר לחשב מסלול מחדש, ואין ספק שבניגוד לעבר - השטח יחסית שקט • נציגי המפלגות הרבות חושפים קצת על העשייה מאחורי הקלעים, ולכולם תקווה אחת בלב - שכמה שיותר תושבים ייצאו להצביע

המרוץ לבחירות: כולם נלחמים על רמת גן-גבעתיים
ראשי מטה יש עתיד ברמת גן. מימין לשמאל: בוסתן, בן מיור וכוכבי. צילום: משה כהן

184,583 בעלי זכות בחירה רשומים ברמת גן ובגבעתיים לקראת הבחירות לכנסת, וברחבי שתי הערים יוצבו 329 קלפיות.
ברמת גן רשומים 135,884 בעלי זכות בחירה ובעיר יוצבו 241 קלפיות, בעוד שבספר הבוחרים בגבעתיים רשומים 48,689 בעלי זכות בחירה ובעיר ייפתחו 88 קלפיות.
בשל מגבלות הקורונה, מספר הקלפיות גדל בשתי הערים בכ-10%, וגם ההיערכות של המפלגות לקראת הבחירות שונה לעומת פעמים קודמות. הכנסים הגדולים הפכו להיסטוריה, ומערכת הבחירות הסוערת מורגשת בתקשורת ובדיגיטל אבל לא בחוצות הערים.
על רקע היציאה מהסגר ופתיחת המשק, במטות הבחירות של מפלגות ברמת גן ובגבעתיים נערכים לישורת האחרונה.

הליכוד: לעורר את השטח
"עד הבחירות ננסה להעיר את השטח. זו המשימה המרכזית שלנו", מספרים חברי הנהלת עיריית רמת גן, משה רווח ושמואל לרמן, העומדים בראש מטה הליכוד בעיר, אבל הפעילות עדיין נתקלת בקשיים תקציביים. "הליכוד צמצם דרמטית את התקציב בשטח והעביר את רוב המשאבים למדיה ולתקשורת. תקציב הבחירות של הליכוד הצטמצם מ-78 ל-45 מיליון שקל, והצמצום בא בעיקר על חשבון הפעילות במטות ביישובים. בימים האחרונים הליכוד הבין שיש בעיה וחייבים להעיר את השטח, ואנחנו מגייסים גם מתנדבים", הם ציינו.
ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים ביום חמישי שעבר כנס בחירות בתיאטרון היהלום במתחם בורסת היהלומים, שמספר המשתתפים בו הוגבל למאות בלבד בשל הגבלות הקורונה. ח"כ ניר ברקת צפוי להשתתף ב-18 במרץ בכנס בשכונת רמת עמידר. "בגלל ההגבלות, רק עשרות אנשים יוכלו להשתתף באירוע", הם מבהירים.
הליכוד פתח מטה בחירות ברחוב הרא"ה 23. "הבאנו פלאיירים ושילוט, ואנחנו מתמקדים גם בפעילות להמרצת פעילים ותומכים פוטנציאליים ובהצבת פעילים עם שילוט בצמתים מרכזיים, כמו בציר אלוף שדה", הם מספרים. על תפעול המטה ממונה איזו חיימוביץ, וחברת מועצת העירייה עו"ד אביבית מאור נמרודי תהיה ביום הבחירות ממונה על אזורי קלפיות במזרח העיר.
בבחירות שהתקיימו לפני כשנה הליכוד מפלגת קיבלה כ-26 אלף קולות ברמת גן, אבל הפעם, על רקע המאבק בין מפלגות הימין, הכל נראה פתוח.

תקווה חדשה: מסתערים על רמת גן
ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן עומד בראש קמפיין הבחירות של תקווה חדשה, בראשותו של ח"כ גדעון סער. את מטה הבחירות ברמת גן מנהלים חבר הנהלת העירייה דני גולדשטיין ועו"ד אסיה בינוס.
"פתחנו מטה בחירות ברחוב הרא"ה פינת קריניצי, ואני רואה סחף לכיוון סער, בזכותו של כרמל. זה שהוא מוביל את הקמפיין, מביא לתמיכת תושבים רבים בעיר שהולכים אחריו", ציין גולדשטיין. במטה מתמקדים עד הבחירות ביצירת אווירה בעיר, באמצעות שילוט ומבצעי המרצה טלפוניים לתומכים פוטנציאליים. "יש לנו מאות מתנדבים, ועד יום הבחירות ובמהלכו תהיה לנו נוכחות בולטת בשטח", מספר גולדשטיין. "בכירים ברשימה מגיעים לרמת גן. ח"כ זאב אלקין היה ביום שישי בסיור במרכז העיר, וסער צפוי להגיע בשבוע הבא. נציב 54 עמדות מחוץ לקלפיות ונעורר את השטח. היעד הוא שאם תקווה חדשה לא תהיה ראשונה ברמת גן, היא תהיה לפחות במקום השני".

יש עתיד: רמת גן – עיר מיקוד
"רמת גן נחשבת במטה יש עתיד לעיר מיקוד. בבחירות לפני שנה כחול לבן קיבלה בעיר 46.5%, והיעד הוא שוב להיות במקום הראשון בעיר", מספרים ראשי מטה יש עתיד ברמת גן – היו"ר בני בוסתן, מנהל המטה חזי כוכבי ומנהל מטה יום הבחירות, משה בן מיור, שבמשך כ-46 שנים היה פעיל בולט במפלגת העבודה.
"במשך שבועות ארוכים עבדנו קשה מאוד על מבצע טלפונים מהמטה של יש עתיד ברחוב ארלוזורוב 1", מציין כוכבי. "הפעלנו מוקד טלפוני גם באמצעות מתנדבים מהבית. כל אחד קיבל רשימות והתקשר לתומכים פוטנציאליים. חשוב לנו לזהות את התומכים הפוטנציאליים כדי להמריץ אותם להגיע לקלפיות ביום הבחירות. אנחנו בעיצומו של מבצע הזיהוי".
הפעילות עד לאחרונה התמקדה באמצעות הזום והדיגיטל, אבל לאחר סיום הסגר החלה בהדרגה גם הפעילות בשטח, והיא כוללת גם סיורים וחוגי בית במקומות פתוחים. בכירים ברשימה, ובהם הח"כים יואב סיגלוביץ ובועז טופורובסקי, הגיעו לעיר, או שהשתתפו במפגשים באמצעות הזום עם תושבים.
"יהיה גם כנס בזום עם יאיר לפיד, ובמקביל תהיה לנו נוכחות בולטת בשטח, בסיורים, בהצבת שילוט בצמתים ובמרפסות בתים ועל גשרים. עכשיו מתחילות הבחירות האמיתיות, בעבודת השטח", הם מדגישים.
ביום הבחירות ההתמקדות תהיה באזורים החזקים של יש עתיד, בשכונות מבוססות ובמרכז העיר. "עשינו מיפוי של התמיכה בכחול לבן בבחירות הקודמות ברמת גן ויצרנו דירוג של קלפיות זהב ופלטינה. שם נמקד את עיקר המאמץ. ברמת עמידר וברמת השקמה יש עתיד קיבלה בבחירות הקודמות רק 20%, ושם נמקד פחות משאבים. המטרה תהיה לשמור על שיעורי התמיכה בשתי השכונות", הם מסבירים. "נתבסס על מאות פעילים, ונבצע ביום הבחירות פעילות שטח מסיבית. ירגישו אותנו ברמת גן, אבל בגלל המגבלות של הקורונה המתכונת הפעם תהיה שונה באזורי הקלפיות ונקפיד על ההנחיות".

מוסרי: אחוות צנחנים למען גנץ
מחזיק תיק הכספים בעיריית רמת גן אלי מוסרי הודיע על התגייסות למען רשימת כחול לבן, בראשותו של שר הביטחון בני גנץ. "להשקפת עולמי, ממנהיג ציבור נדרשות תכונות עילאיות, כמו יושרה, צדקת דרך, תפיסת עולם מגובשת ועניינית ושמירה על האינטרס הציבורי", הסביר מוסרי. "כלוחם, כמפקד בגדוד 890 בצנחנים, אני מתייצב לימינו של רב-אלוף במיל' בני גנץ, ואסייע לו כמיטב יכולתי במערכת הבחירות הזו". עוד הוסיף: "חינכו אותנו בצנחנים שלעולם לא מפקירים חיילים פצועים בשטח – לעולם לא!".

העבודה בגבעתיים: מנסים לגייס מתנדבים
רק בשלוש קלפיות בגבעתיים, שבמשך שנים ארוכות כונתה "העיר האדומה" ונחשבה לספינת הדגל של מפלגת העבודה לדורותיה, תהיה נציגות למפלגה. זאת מאחר שהיא קיבלה 4 מנדטים בלבד בבחירות הקודמות.
"70-60 פעילים רצו לעבוד בקלפיות ביום הבחירות, אבל יש לנו רק שלוש קלפיות לאייש. פניתי לטליה רותם, שמנהלת את המטה של העבודה ברמת גן, כדי להעביר לשם פעילים לעבודה בקלפיות", סיפר חבר הנהלת עיריית גבעתיים אלי הולצמן, המנהל את מטה העבודה בעיר.
"עד הבחירות נפעל להגברת הנוכחות בשטח. יו"ר המשמרת הצעירה בסניף, חן בן אליאב, היא רכזת פעולות השטח והצבע באזור גוש דן, והיא תוביל את הפעילות גם בגבעתיים", סיפר עוד הולצמן.
בסניף העבודה בגבעתיים מנסים לגייס מתנדבים. "זה לא כמו במערכות בחירות קודמות.
פעילים ותיקים לקחו צעד לאחור. אנחנו מנסים לעורר את הפעילים ולגייס אותם לקראת יום הבחירות", מציין הולצמן. "בינתיים קשה למצוא מתנדבים, ואני מאמין שליום הבחירות נצליח להגיע עם מספיק פעילים, ושהעבודה תורגש בעיר".
ראש הרשימה מרב מיכאלי הגיעה בשבוע שעבר לסיור קצר בעיר, והיא נפגשה, בין היתר, עם ממלאת מקום ראש עיריית גבעתיים אור-לי ניב. "יש לעבודה פוטנציאל בגבעתיים, והיעד הוא להגיע לכמה שיותר תומכים פוטנציאליים", מוסיף הולצמן. "בינתיים עוד אין לנו מטה, ופעילים מתקשרים לפי רשימות שנמסרות להם". גם במרצ מנסים לעורר את השטח. ראש הרשימה, ח"כ ניצן הורוביץ, ביקר אף הוא בגבעתיים.

ימינה: אנחנו כוח עולה ברמת גן ובגבעתיים
"בבחירות הפעם ימינה תקבל הרבה יותר תמיכה ברמת גן, לעומת העבר", מעריך יו"ר מטה ימינה בעיר, חבר מועצת העירייה אביהוא בן משה.
"ימינה ביססה את עצמה כמפלגה גדולה, ואנחנו מבליטים את הפן החברתי-כלכלי בקמפיין הבחירות שלנו", הוא מסביר את האופטימיות. עד כה התקיימו מרבית הפעילויות של ימינה בעיר באמצעות חוגי בית בזום. "בגלל הסגר ומגבלות הקורונה הכל עבר לזום. אבל לקראת הבחירות חוזרים לשטח", מציין בן משה. לדבריו, ישנם פעילים מבוגרים שנרתעים מישיבה בקלפיות. "רואים את החששות מהמוטציות. החלטנו להעסיק בקלפיות מטעמנו רק מי שהתחסן", הוא מבהיר.
בגבעתיים מנהל את מטה ימינה, סגן ראש העירייה מושיק גולדשטיין.
"פתחנו חמ"ל בגבעתיים. כל אחד מקבל רשימות טלפונים, ואנחנו מנסים להגיע לתומכים פוטנציאליים", מספר גולדשטיין. "אנחנו גם עובדים על נוכחות בשטח".
בבחירות יהיו לימינה עשרה נציגים בקלפיות. "נאייש את הקלפיות שהוקצו לנו, וגם נפעל בכל מהלך יום הבחירות להמרצת תומכים להגיע ולהצביע", הוא מספר על ההיערכות בגבעתיים, שנחשבת לעיר עם שיעורי תמיכה גבוהים במפלגות המרכז-שמאל.

פרופ' שיין: מגבעתיים לישראל ביתנו
פרופ' יוסי שיין, יליד גבעתיים, שובץ במקום השמיני ברשימת ישראל ביתנו.
"תושבי עיר הולדתי גבעתיים ותושבי רמת גן מבטאים באופי חייהם את ערכי הליבה של ישראל, המתמקדת כמדינה ציונית, יהודית וליברלית. הם חוד החנית של תרבות החירות והיצירה שעליה גדלתי ושעליה נאבקת ישראל ביתנו", ציין שיין, שהוא פרופסור למדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, המתגורר כיום בתל אביב.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עשרות דפיברילטורים הותקנו ברמת גן ובגבעתיים

עשרות מכשירי החייאה - דפיברילטורים - הותקנו לאחרונה ברמת גן ובגבעתיים. בפארק גבעתיים התקיים טקס חנוכת מתקן דפיברילטור נוסף, במעמד...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 במרץ 2021    דקה אחת
0

גינת חיה צ'יפמן שודרגה

גינת חיה צ'יפמן שודרגה גינת חיה צ'יפמן, בשכונת נחלת גנים ברמת גן, נחנכה לאחר שעברה "מתיחת פנים". הגינה הציבורית ששודרגה...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 במרץ 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה