חדשות רמת גן-גבעתיים

זינוק במספר הדוחות לרוכבי אופניים חשמליים בגבעתיים

בעמותת אור ירוק מתריעים: 2020 הייתה שנת שיא במספר רוכבי האופניים והקורקינטים שנהרגו בתאונות דרכים

זינוק במספר הדוחות לרוכבי אופניים חשמליים בגבעתיים
אופניים חשמליים | צילום ארכיון: אלוני מור

זינוק של כ-73% במספר הדוחות שנרשמו לרוכבי אופניים חשמליים בגבעתיים, אשר רכבו בניגוד לתקנות. כך עולה מסיכום נתוני עמותת אור ירוק לשנת 2019. על פי הנתונים, 693 דוחות נרשמו באזורים שונים בעיר לרוכבי אופניים חשמליים.
ברמת גן העלייה הייתה הרבה יותר מתונה, כאשר במהלך השנה נרשמו 2,413 דוחות – גידול של כ-7%.
בעמותת אור ירוק ציינו כי שנת 2020 הייתה שנת שיא מבחינת מספר רוכבי האופניים והקורקינטים החשמליים שנהרגו בארץ בתאונות דרכים. זאת, למרות הסגרים בשל מגיפת הקורונה, אשר צמצמו את כמות הנסועה.
במהלך שנת 2020 נהרגו 22 רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים, בעוד בשנת 2019 נהרגו 15 רוכבי אופניים חשמליים, לאחר ששנת 2018 הסתיימה עם 19 רוכבים הרוגים.
באור ירוק ציינו עוד, כי על פי נתוני המשטרה, בשנת 2019 חולקו יותר מ-32 אלף דוחות, בגין עבירות אופניים חשמליים ברחבי הארץ – עלייה של 28% לעומת 2018.
מהפילוח עולה כי תל אביב-יפו מובילה במספר הדוחות שנרשמו לרוכבי האופניים החשמליים, עם למעלה מ-10,000, כאשר ירושלים נמצאת במקום השני ואחריה מדורגת רמת גן.
אכיפת המשטרה מתמקדת בעבירת רכיבה ללא קסדה, עבירת נסיעה על המדרכה, הרכבת נוסע בניגוד לחוק, רכיבה על מעבר החציה, ורכיבה מתחת לגיל 16 על אופניים חשמליים, המנוגדת לחוק.
בתגובה לנתונים, מציין ארז קיטה, מנכ"ל אור ירוק: "בכל שנה נפגעים יותר ויותר בני אדם בתאונות עם אופניים חשמליים. משרד התחבורה לא יכול לשבת מהצד ולהתעלם מהכאוס התחבורתי שנוצר, ולכן חייבים לסלול שבילי אופניים נוחים עבור הרוכבים, ובמקביל – להוסיף עוד שוטרים ופקחים, אשר יגבירו את הנוכחות בכבישים ושימנעו עבירות תנועה מסכנות חיים, וזאת לצד הגברת המודעות לחשיבות חבישת הקסדה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות...

ברמת גן ובגבעתיים מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. במוקד הקמפיין תודגש חשיבות המודעות לגילוי מוקדם של המחלה. סרטן השד...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

גן דוד במרום נווה יחודש וישודרג

פרויקט חידוש פארק דוד בשכונת מרום נווה ברמת גן יוצא לדרך. התוכנית החדשה לשדרוג הפארק הוכנה בשיתוף משרד האדריכלים א.ב...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה