חדשות רמת גן-גבעתיים

ירוקים מתמיד: ט"ו בשבט ברמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים25 בינואר 2021    2 דקות
0

גם בזמן הסגר חוגגים את החג הכי מלבלב בשנה עם מגוון פעילויות כמו: חידון אינטראקטיבי, סדנה חווייתית מקוונת לגידול צמחים בשילוב ערכת זרעים ייחודית ומיזמים ירוקים לשיתוף פירות וירקות

ירוקים מתמיד: ט"ו בשבט ברמת גן
שאמה הכהן. נוטע | צילום: אילן ספירא

ביום רביעי נציין את ט"ו בשבט, חג לאילנות. השנה בעקבות הסגר והקשיים המלווים בתקופת הקורונה, מירב המוחלט של הפעילויות בעיר רמת גן יועברו באופן מקוון.

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: "גם בזמן סגר הקורונה, עיר הגנים רמת-גן חוגגת את ראש השנה לאילנות. ט"ו בשבט מביא לעיר את יופיו של הטבע ומזכיר לנו את ערכי הקיימות, הצמיחה והנתינה. במטרה להנגיש את האירועים למענכם ולרווחתכם, נקיים עשרות פעילויות מקוונות הקשורות למסורת החג ומשלבים נושאים סדנאות ופעילויות העשרה הקשורים לסביבה וקיימות".

להלן הפעילויות:

אתגר 15 בשבט: ביום חמישי ב-28.01 בשעה 14:30 יתקיים משחק אינטראקטיבי ברוח החג לכל המשפחה בממשק ייעודי בהנחיית שרית ברנס והבובות. המשחק ישלב חידון בנושא חגי ט"ו בשבט, סביבה וקיימות.

מיזם ירוק ליד הבית: עיריית רמת גן מזמינה אתכם להציע מיקום לשתילת עץ ברחבי העיר.

ט"ו בשבט: תיקון החצות של החורף: ביום ראשון ב24.01 בשעה 19:00 ב-ZOOM,  יתקיים אירוע מקוון של סדנה מוסיקלית בשם 'תיקון חצות' בהנחיה ושירה של אורי וייל. הסדנה מציגה מסע לימודי ומוזיקלי אל יסודות ט"ו בשבט בהיסטוריה, בטבע ובנפש מהתנ"ך, דרך חז"ל והסדר הקבלי ועד ימינו. בשילוב שירים ישראלים ופיוטים.

סודם של הזרעים: ביום רביעי ב-27.01 בשעה 17:00 ב-ZOOM, תתקיים סדנה חברתית בה התושבים ילמדו כיצד מנביטים אפונה אדומה, איך מגדלים את הנבטים בסלט ואיך יוצרים חממה ביתית. בסדנה יקבלו התושבים מידע על סוגים שונים של זרעים, נשמע סיפורים מופלאים מהארץ ומהעולם ונהפוך את הבית שלנו לירוק ומזין. כל תושב שירשם יקבל ערכה מיוחדת בה הוא יוכל להתנסות באופן מעשי בביתו בסדנה.

ט"ו בשבט במוזיאון האדם והחי: ביום חמישי ב-28.01 יקיים המוזיאון האדם והחי מגוון של סיורים וירטואליים. השידור יעבור דרך אתר והפייסבוק של מוזיאון האדם והחי.

חולקים בשפע בגינה: ביוזמת תושבי העיר ומחלקת קשרי קהילה, מיזם 'חולקים בשפע מהגינה' הארצי החל את פעילותו בעיר רמת-גן. במסגרת המיזם, תושבי העיר שמגדלים פירות וירקות, חולקים חלק מהקטיף שלהם לתושבים במקומות איסוף ייעודים ברחבי העיר. בכל שבוע עשרות עד מאות ק"ג של לימונים, אשכוליות, נענע, מרווה ושלל פירות נוספים מחלוקים בין התושבים.

מיזם צמח מחפש בית: מיזם "צמח מחפש בית" הינו מיזם התנדבותי ללא תמורה עבור כלל הציבור, שהוקם במהלך חודשי הקורונה. המיזם מקדם מסירת ייחורים, שתילים, זרעים וכלים לשתילה משומשים, איסוף ושימוש מחודש בגזם שנמצא ברחובות וגם טיפים לגידול הצמחים. הפעילות בקבוצה מאפשרת שיתוף קהילה מעודד, במיוחד בימינו הלא פשוטים. קבלת טיפים והעשרת הידע בגידול וטיפוח צמחים, שיפור חזות הבית והפיכת הסביבה בה אנחנו חיים לנעימה יותר. בנוסף, הקבוצה משתפת במיקומים שונים של גזם עירוני אותו ניתן להשריש ולהצמיח מחדש, תוך שיפור איכות האוויר ואיכות הסביבה בעיר.  הפרויקט נעשה ביוזמתם של תושבי העיר, דין רז ואטלין אברביה, בהתנדבות מלאה מתוך רצון לעשות טוב וירוק בעיניים.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות...

ברמת גן ובגבעתיים מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. במוקד הקמפיין תודגש חשיבות המודעות לגילוי מוקדם של המחלה. סרטן השד...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

גן דוד במרום נווה יחודש וישודרג

פרויקט חידוש פארק דוד בשכונת מרום נווה ברמת גן יוצא לדרך. התוכנית החדשה לשדרוג הפארק הוכנה בשיתוף משרד האדריכלים א.ב...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה