חדשות רמת גן-גבעתיים

נזכור את הנופלים

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

בית יד לבנים בגבעתיים יצא במבצע שימור זיכרון בעזרת המרת קלטות וידיאו ואודיו של בני העיר אשר נפלו במערכות ישראל

נזכור את הנופלים
צילום: באדיבות העירייה

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני העיר אשר נפלו במערכות ישראל. הרעיון החל להתגבש כאשר ציינו הורים ואחים שכולים שיש בידיהם קלטות ישנות, המכילות רגעי זיכרון ייחודיים ומרגשים של יקיריהם, שלא זכו לצפות בהן בחלוף השנים בגלל השיפור באמצעים הטכנולוגיים. קלטות הווידיאו והאודיו כבר לא נגישות ואין בשוק מכשירים שמתאימים לצפייה והאזנה להם.

פניות המשפחות נגעו ללבו של מנהל בית יד לבנים, שלום חנינה שהחליט כי מרכז בית יד לבנים יבצע המרת קלטות וידיאו ואודיו לכלל המשפחות והאחים השכולים, ללא כל עלות. צוות המרכז למד באופן עצמאי כיצד להמיר את הקבצים וביצע עד היום מעל ל- 30 המרות. כל משפחה קיבלה קובץ של התיעוד בדיסק און קי על מנת שיהיה נגיש וקל לצפייה במחשב, טלוויזיה חכמה ומכשירים נוספים.

מנהל בית יד לבנים, שלום חנינה: " שימור הזיכרון של חללי מערכות ישראל הוא בעל חשיבות משפחתית, קולקטיבית והיסטורית. ההמרה מאפשרת למשפחות השכולות נגישות לקטעי זיכרון יקרים ללבם ובנוסף החומרים המוקלטים יישמרו בארכיון בבית יד לבנים, ובאמצעותם נוכל להנחיל את מורשת הנופלים לדורות הבאים. הקלטות מתעדות רגעים מרגשים מחייהם של בני עירינו ולוכדות את רוח התקופה בה חיו".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

גבעתיים: איך תיראה גבעת קוזלובסקי?

עשרה משרדי אדריכלים השתתפו בתחרות אדריכלית לתכנון העתידי של גבעת קוזלובסקי בגבעתיים. בתום התחרות נבחרה הצעת אדריכלית הנוף רחלי נצר,...

חדשות רמת גן-גבעתיים25 בפברואר 2021    2 דקות
0

מבצע מרוכז לחיסון אוכלוסיית רמת השקמה

בניסיון למצות את פוטנציאל המחוסנים ברמת גן, הועברו ביום שלישי בבוקר קרוב ל-200 חיסוני קורונה למרפאת רמת השקמה של שירותי...

חדשות רמת גן-גבעתיים25 בפברואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה