חדשות רמת גן-גבעתיים

גם בזמן הסגר: מתנדבי ידיד לחינוך פועלים למען ילדי רמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בינואר 2021    2 דקות
0

גם בתקופת הקורונה בו הלימודים לא מתקיימים כסדרם, מתנדבי העמותה תומכים בתלמידים באופן מקוון במסגרת "קמפוס דיגיטלי". מתנדבי העמותה נוטלים חלק גם בפעילויות לרווחת תושבי שיכון הוותיקים

גם בזמן הסגר: מתנדבי ידיד לחינוך פועלים למען ילדי רמת גן
צילום: דוברות עיריית רמת גן

נראה שאת המנגינה של עמותת "ידיד לחינוך" אי אפשר להפסיק. גם בתקופת הסגר 118 המתנדבים של העמותה ממשיכים לפעול ברמת גן למען ילדי העיר. בתקופת הקורונה העמותה לא קפאה על שמריה ועשתה מאמצים רבים להמשיך ולתרום ולסייע לעיר ולמערכת החינוך בדרכים שונות, בין השאר, העמותה העמידה לטובת המתנדבים הדרכות בזום והדרכות ללמידה מרחוק וכן המקביל הנגישה לכלל המתנדבים הרצאות בתחומים שונים כמו במסגרת "קמפוס דיגיטלי" שהקימה. מתנדבי העמותה נוטלים חלק גם הפעילויות לרווחת תושבי שיכון הותיקים במסגרת המיזם "הקול בשיכון" ברעיונות, בארגון ופעילות כמו "ספסל הנתינה" free פרי.

עמותת "ידי לחינוך" היא עמותה הפועלת בשלושה עולמות : עולם החינוך, עולם הגמלאות ועולם ההתנדבות. המתנדבים עובדים עם הילדים במקצועות השונים עפ"י בקשת המחנכים ומשמשים כתומכי חינוך הוראה וסיוע ב-21 בתי ספר שונים בעיר ותורמים עשרות אלפי שעות התנדבות בין הגמלאי לתלמיד לאורך השנה. רוב המתנדבים משתדלים לשמור על קשר עם בתי הספר ומשתוקקים לחזור לבתי הספר.

את המתנדבים מרכזת בת-עמי גורקביץ, תושבת רמת-גן שנמצאת בקשר ישיר עם כל מתנדבי העמותה, מטמיעה אותם בבתי הספר ומקיימת ימי הדרכה וגיבוש עבורם על פי תכנית שנתית מוקפדת גם בימים אלה ממשיכה לגייס מתנדבים חדשים ולהכינם לקראת שנת הלימודים הבאה.

העמותה הנה הגוף המוביל בהפעלת גמלאים מתנדבים במערכת החינוך ברחבי הארץ. העמותה הוקמה בסוף שנת 2007 והינה ארגון ללא מטרות רווח המבוסס על מתנדבים גמלאים הלוקחים חלק בכל מוסדות העמותה. הפעילות ב'ידיד לחינוך' כוללת גיוס, הפעלה וליווי מתנדבים ממגוון מקצועות ותחומי עיסוק. החונכים, מלווים את התלמידים ומסייעים להם בבתי הספר במהלך יום הלימודים. הפעילות מתבצעת בשותפות הרשויות המקומיות והיא מאושרת לפעילות במאגר התכניות של משרד החינוך.

מודל הפעילות של ידיד לחינוך מבוסס על שילוב של גמלאים כתומכי חינוך והוראה המסייעים לתלמידים ולמורים, בעיקר בבתי ספר היסודיים.

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: " דווקא בתקופה הזו, הקשר הישיר של מתנדבי 'ידיד לחינוך' עם התלמידים שנאלצים ללמוד בצורה מקוונת, מהווה ערך מוסף עבור התלמידים שזוכים ליחס אישי ותגבור ממוקד. מחמם את הלב לראות כיצד דווקא הגמלאים שחווים תקופה לא פשוטה כאוכלוסייה בסיכון, דווקא הם חותרים לעשייה ונתינה ללא תמורה עבור ילדי העיר. פעילותם מעניקה לילדי העיר חוויה פדגוגית א-פורמלית, שהיא חיונית בתקופת הקורונה. אנו נפעל בכדי לסייע להם להמשיך בפעילותם המבורכת".

 

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות...

ברמת גן ובגבעתיים מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. במוקד הקמפיין תודגש חשיבות המודעות לגילוי מוקדם של המחלה. סרטן השד...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

גן דוד במרום נווה יחודש וישודרג

פרויקט חידוש פארק דוד בשכונת מרום נווה ברמת גן יוצא לדרך. התוכנית החדשה לשדרוג הפארק הוכנה בשיתוף משרד האדריכלים א.ב...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה