חדשות רמת גן-גבעתיים

גבעתיים: החל שיפוץ כיכר אלדמע בשכונת בורוכוב

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בינואר 2021    2 דקות
0

השיפוץ יכלול הנגשה של המתחם והפיכתו לכיכר מוסיקאלית. העבודות צפויות להימשך כשלושה חודשים

גבעתיים: החל שיפוץ כיכר אלדמע בשכונת בורוכוב
כיכר אלדמע כיום | צילום: באדיבות העירייה

עיריית גבעתיים החלה בשבוע שעבר בשיפוץ ושידרוג מאסיבי של כיכר אלדמע (כיכר הראשונים) אשר יימשך כ- 3 חודשים.

הכיכר, בגודל של כשני דונם, תתחדש לחלוטין על פי תכנונו של מנהל גנים ונוף ואדריכל הנוף רענן שמעיה, כאשר חיפויי האבן המיוחדים של הכיכר יישארו ובכך ישמר אופיו המיוחד של המתחם. במהלך העבודות מבוצע פירוק זהיר של חיפוי האבן והוא יותקן מחדש על פי התכנון החדש.

הכיכר תהפוך לנגישה לחלוטין מבחינת שיפוע התנועה, כאשר התכנון הוא להפוך את הגינה ל"גינה מוסיקאלית" בשל קרבתו לביה"ס "תלמה ילין".

במקום יוצב פסנתר כנף ייחודי לשימוש התושבים בתוך מסגרת בטון אשר יאפשר נגינה על פי תכנון מראש על מנת שלא תושמע מוסיקה בשעות המנוחה. בנוסף לכך יותקנו מתקני מוסיקה נוספים בגן בהם כלי הקשה ונקישה וקסילופון.

מעבר להתקנת מתקני המוסיקה תותקן תאורה חדשה, יוצב ריהוט גן חדש, תשודרג הצמחייה וכן תוקם במת הופעות קטנה עם אמפי לישיבה.

הכיכר נקראת על שם אברהם אלדמע שהיה אמן ומורה לאמנות, חבר "ההגנה",  מראשוני הפעילים בהגנה וחלוץ אנשי התרבות. משפחת אלדמע הייתה ממתיישביה הראשונים של שכונת בורוכוב. בחצר בית אלדמע הוקם "סליק" גדול לאחסון מאות כלי נשק של ארגון ההגנה.

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ציין כי:  "כיכר אלדמע, מהווה ריאה ירוקה וייחודית בנוף של שכונות בורוכוב ההיסטורית. גם במהלך שנת 2021 ובמסגרת התוכנית הרב שנתית, אנו ממשיכים לשדרג גנים ציבוריים נוספים בעיר בהתאם לצרכים המשתנים בכל גן וגן".

את התכנון והובלת השיפוץ בכיכר, שגודלה כ- 2 דונם, מבצע אדריכל הנוף ומנהל גנים ונוף בעיריית גבעתיים רענן שמעיה. בשנים האחרונות שופצו ושודרגו במסגרת התכנית הרב שנתית לחידוש גינות העיר, גן קורצ'אק גן העלייה, גן הבנים, גן אהרון, גן ויקטור, גן השומר, גן שטיצר, גן שולמית, גינת פועלי הרכבת ספינת הפיראטים בגן רבקה, גן הזיכרון וגינת המכתש. בימים הקרובים ייחל שיפוץ גן כורזין.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה