חדשות רמת גן-גבעתיים

רמת גן: מיזם לקטיעת שרשרת הדבקה באמצעות ניטור חום

חדשות רמת גן-גבעתיים3 בינואר 2021    3 דקות
0

המיזם החדש, פרי שיתוף פעולה עם המרכז הרפואי שיבא ובמימון מפעל הפיס, החל כפילוט בכ-200 מוקדים ובבתי הספר בעיר. במסגרתו: הצוות החינוכי ידאג למדוד חום לכל ילד ולאנשי הצוות פעמיים ביום

רמת גן: מיזם לקטיעת שרשרת הדבקה באמצעות ניטור חום
צילום: אילן ספירא

בשורה להורים ולתלמידי העיר רמת גן. פילוט ראשוני של מתחמי בדיקה למדידה חום יוצבו בשערי הכניסה של חלק מבתי הספר והגנים בעיר ובכך יסייעו לקטיעת שרשרת ההדבקה בקרב התלמידים וליצירת רצף לימודי בכלל המסגרות החינוכיות. הצוות החינוכי ידאג למדוד חום לכל ילד ולאנשי הצוות פעמיים ביום במהלך שהותו בביה"ס. הנתונים הינם אנונימיים, שומרים על חיסיון רפואי ומציגים אך ורק את מדדי הטמפ' באזור ללא שמות ופרטים אישיים. המיזם, שעלותו 100 אלף שקל, ימומן על ידי מפעל הפיס וינוהל על ידי המשל"ט העירוני בתיווך ופיקוח של אגף מערכות מידע בעירייה.

המיזם קודם על ידי מנכ"לית העירייה רחלי מרום כבר בתחילת חודש ספטמבר. במסגרת המיזם הניסיוני יוצבו מדי חום מיוחדים של חברת "תרמוגארד" בלווי בית חולים תל השומר במוסדות החינוך ברחבי העיר כמו גם המוקדים מרכזיים כגון: חנויות מכולת, מתנסים ובמוקדים מיוחדים בשתי שכונות בעיר. טמפרטורת המדידה בכל מד חום בכל אזור, מועברת ל"ענן" אשר מגבה את הנתונים ותוכנה מיוחדת מבצעת חישוב של ממוצע החום של האוכלוסייה באותו האזור הנמדד ביום המדידה.

ככל שהנתונים יצביעו על העלאת החום לעומת ממוצע החום, הדבר יצביע על אינדיקציה להתפרצות של הנגיף באותו האזור. במצב זה, כלל הציבור באותו האזור יקרא לבצע בדיקה מיידית לגילוי הנגיף ובכך תקטע שרשרת ההדבקה בזמן מינימלי ועוד טרם התפרצות נרחבת של המחלה. יוער, כי כלל הנתונים החום שימדדו -יהיו אנונימיים לחלוטין.

המידע ינותב אל המשל"ט העירוני שע"פ הנתונים יבצע פעולות כמו פתיחה וסגירה של מוסדות החינוך, מתן סיוע ומשלוחי מזון למבודדים וחולים, מתן קשב מיוחד לאוכלוסיות מיוחדות כמו קשישים, אנשים עם צרכים מיוחדים וכדומה.

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: "אנו פועלים ללא הפסקה ובכל האמצעים על מנת לייצר רצף לימודי לילדים ולבני הנוער בעיר, תוך שמירה על ביטחונם. הטכנולוגיה החדשה תאפשר לנו לחזות מראש עלייה בתחלואה ולפעול בכדי לקטוע את שרשראות ההדבקה ובכך להפחית את מספר החולים בעיר.

אני מברך את אנשי מפעל הפיס, איתם אנחנו הולכים בשותפות ובדרך ארוכה, שסייעו במימון הפרויקט שחשיבותו להגנת שלום הציבור חשובה מעין כמותה".

ד"ר איל צימליכמן, סמנכ"ל רפואה וחדשנות במרכז הרפואי שיבא: "לנוכח שיעור התחלואה העולה וההדבקות המשמעותיות במערכת החינוך, הטמעת טכנולוגיות המבוססות על בינה מלאכותית הינה חיונית לצורך זיהוי מוקדם של מוקדי התפרצות פוטנציאליים וקטיעת שרשראות ההדבקה. שיתוף הפעולה של המרכז הרפואי שיבא עם עיריית רמת גן וחברת תרמוגארד, הוא חלק מיוזמת 'חיים בטוח' שמוביל שיבא על מנת לקיים שגרה בטוחה לצד הקורונה ולהתניע את גלגלי המשק. כל עוד הנגיף כאן, עלינו לעשות כל שביכולתנו כדי להוריד את רמות התחלואה מחד, ולאפשר עד כמה שניתן שגרת חיים נורמלית מאידך".

מנכ"ל מפעל הפיס, עו"ד בני דרייפוס: "מפעל הפיס נרתם למאמץ הלאומי בהתמודדות עם משבר הקורונה מתחילתו ועד היום – הן על ידי פרויקטים לאומיים והן באמצעות סיוע נרחב לרשויות המקומיות שניצבות מול אתגרים כבירים גם בימים אלה.  אני מבקש לברך את שותפינו בעיריית רמת גן והעומד בראשה על הפעלת מיזם חשוב מסוג זה ועל פעילות ענפה לאורך כל משבר הקורונה למען רווחתם ושמירה על בריאותם של תושבי העיר כולם".

 

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה