חדשות רמת גן-גבעתיים

חבר לחיים: שיפור הדימוי העצמי והביטחון בעזרת כלבים

חדשות רמת גן-גבעתיים30 בדצמבר 2020    2 דקות
0

השבוע נפתחה במרכז למשפחות מיוחדות בגבעתיים קבוצת תמיכה ייחודית באמצעות כלבנות טיפולית לאחים ואחיות לילדים עם צרכים מיוחדים

חבר לחיים: שיפור הדימוי העצמי והביטחון בעזרת כלבים
צילום: עיריית גבעתיים

ביום שני פתח המרכז למשפחות מיוחדות בגבעתיים קבוצת תמיכה באמצעות כלבנות טיפולית לאחים ולאחיות לילדים עם צרכים מיוחדים (הקבוצה מיועדת לילדים שלהם יש אחים ואחיות עם צרכים מיוחדים). קבוצת התמיכה מונחת על ידי מנחת קבוצות באמצעות כלבנות טיפולית וע"י עו"ס – מנהלת המרכז.

כלבנות טיפולית הינה התערבות הנעזרת בכלב אחד או יותר, הכוללת יצירת קשר עם הכלב ואילופו. הכלב מהווה חלק אינטגרלי מהקבוצה.

הכלב הוא לא שיפוטי, הוא מקבל אותך כפי שאתה ונותן פידבק חיובי על תקשורת חיובית. הוא דומה לנו ומשקף לנו דברים מחיי היומיום: תקשורת, יחסים, הבעת רגשות, התנהגות בקבוצה, התמודדות עם תסכול ועוד.

במפגשים בקבוצה ובנוכחות הכלב, יתאפשרו לילדים חוויות של הצלחה, שיפור הדימוי העצמי והביטחון העצמי, יצירת קשר וקירבה, חוויות סיפוק, שמחה והנאה, ביטוי והתמודדות עם מגוון רגשות כגון: כעס, אכזבה, תסכול ועוד.

מטרת הקבוצה הנה יצירת מקום בטוח עבור האחים והאחיות, בו הם יכולים לשתף ולהביע את תחושותיהם, רגשותיהם ומחשבותיהם, לפי בחירתם. הקבוצה מאפשרת לילדים הזדמנות ליצירת קשר עם ילדים נוספים החווים התמודדויות, רגשות ומחשבות דומים לשלהם כ"אחים של", אך גם יוכלו לראות בקבוצה כמעין מקום מפלט, מקום בו יראו אותם בזכות מי שהם ולא כ"אחים של", מקום רק שלהם. במפגשים הילדים יתקשרו עם הכלב, ילמדו ויתרגלו פקודות אילוף ויתקשרו אחד עם השני.

מנהלת האגף לשירותים חברתיים מירי פרחי ציינה כי: "אוכלוסיית המשפחות עם צרכים מיוחדים נמצאת בסדר עדיפות גבוה של האגף למתן ופיתוח שירותים עבורם. אחד מהשירותים הוא המרכז למשפחה המהווה מסגרת לתמיכה ולמתן מענה רחב להורים ובני משפחה של ילדים עם מוגבלות  במטרה להעצים, לחזק ולסייע להם באמצעות פעילויות, סדנאות העשרה והעצמה".

מנהלת המרכז עו"ס שגית גל כהן ציינה כי: "המרכז למשפחה הוא בית חם למשפחות של ילדים, נוער ובוגרים עם צרכים מיוחדים ופועל במטרה לשפר את איכות החיים של המשפחות באמצעות מענה להורים, לאחים ולאחיות, לסבים והסבתות. המשפחות שותפות מלאות לתהליך בניית המרכז ותפעולו. אוכלוסיית היעד הם בני המשפחה – הורים, אחים וסבים לילדים, לנוער ולצעירים עם צרכים מיוחדים מגיל לידה עד 25 שנה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה