חדשות רמת גן-גבעתיים

עם הרבה התרגשות: מבצע החיסונים יצא לדרך

חדשות רמת גן-גבעתיים24 בדצמבר 2020    5 דקות
0

אחרי כל הסלבס והצוות הרפואי, ביום שני החל מבצע החיסונים לבני 60 ומעלה ולאלו המוגדרים כמשויכים לקבוצת סיכון • לנוכח הביקוש הרב, רבים עדיין לא הצליחו לקבוע תור - והמוקדים הטלפוניים של קופות החולים כללית ומכבי קרסו

עם הרבה התרגשות: מבצע החיסונים יצא לדרך
קוניק. דוגמה אישית | צילום: דוברות עיריית גבעתיים

התרגשות רבה שררה השבוע עם תחילת מבצע החיסונים נגד נגיף הקורונה.
במחוז דן-פתח תקווה של שירותי בריאות כללית הייתה היערכות מיוחדת לקראת המבצע הנרחב. ביום שני החלו החיסונים במרפאות ברחוב רוטשילד בפתח תקווה וברחוב רבי עקיבא בבני ברק, וביום שלישי בצהריים החל מבצע החיסונים גם במרפאת הרצל במרכז רמת גן.
"אנחנו עושים היסטוריה, אין דרך ללא חיסון", אמרה מנהלת הסיעוד במחוז דן-פתח תקווה, רווית סריאל-ענקי, על רקע המתחסנים הנכנסים כמו בסרט נע לעמדות שהוכנו באולם מיוחד.
"היה קשיש כבן 70 שכאשר קיבל את הזריקה החל לבכות מהתרגשות. החיים התהפכו מאז תחילת מגיפת הקורונה, וקיימת תחושה של תחילת הסוף של המגיפה", סיפרה עוד סריאל-ענקי.
אישה כבת 75, שהמתינה להתחסן, סיפרה: "ציפיתי לרגע הזה. בעוד שלושה שבועות אגיע לחיסון השני, ואז ארגיש כאדם חופשי".
בין המתחסנים הראשונים היו גם ראשי עיריות רמת גן וגבעתיים, כרמל שאמה הכהן ורן קוניק, וזאת במטרה לעודד את ההתחסנות בקרב כלל התושבים.
שאמה הכהן קיבל ביום ראשון בבוקר את החיסון בבית החולים שיבא בתל השומר. ראש עיריית גבעתיים רן קוניק התחסן ביום שני לפנות ערב במוקד החיסונים של מכבי בהיכל שלמה. "בשעה טובה, התחסנתי. לא כואב, קצר וחשוב", ציין קוניק.
שאמה הכהן אמר: "בזכות החיסון הבוקר אוכל לחבק ולנשק את אמא שלי ביום ההולדת שלה בחודש הבא. הלכתי להתחסן לא רק מתוך דוגמא אישית לתושבי העיר, אלא מתוך אמונה שזה טוב לבריאותי, בריאות משפחתי, עובדי העירייה וכל מי שאני בא איתו במגע" הוא ציין.
אבל לנוכח הפניות הרבות, רבים עדיין לא הצליחו לקבל תור לחיסונים. מוקדי הזמנת התורים הטלפוניים של קופות חולים כללית ומכבי קרסו החל מיום ראשון בעקבות הפניות הרבות לקביעת תור לקבלת חיסונים נגד הקורונה.
היו רבים שגם התקשו להזמין תור במוקד הטלפוני גם לרופאי משפחה או רופאים מקצועיים. "רציתי להזמין תור לרופא עיניים ולא קיבלתי מענה במוקד. ניסיתי וניסיתי עד שהתייאשתי", סיפר גבר כבן 60 מרמת גן.
בקופות החולים הטילו את האחריות על משרד הבריאות, מאחר שהמבצע הוקדם לטענתן בשבוע, ולכן נוצרו העומסים הכבדים על המוקדים.
היו כאלה שהתייאשו מההמתנה האינסופית לקבלת מענה במוקד הטלפוני והלכו לסניפים, אבל לעתים גם שם הם נאלצו להמתין זמן ממושך בתור למשרד הקבלה.
"הגעתי בבוקר מוקדם והמתנתי כחצי שעה ונתנו לי תור לעוד שלושה שבועות", סיפרה תושבת ותיקה.
תושב ותיק נוסף הזכיר כי רבים אינם רגילים להזמין תורים באמצעות האינטרנט, ועבורם האפשרות היחידה היא באמצעות המענה הטלפוני או בהגעה לסניף.
"אנחנו לא יכולים לזמן אנשים בלי שיהיו לנו חיסונים לתת להם. משרד הבריאות אומנם הקדים את המבצע, אבל לא הביאו בחשבון את הלחץ של הציבור שירצה להתחסן", אמר בכיר באחת מקופות החולים.
לאחר שעשרות תושבים פנו לראש עיריית גבעתיים רן קוניק בנוגע לקשיים בקביעת תור לחיסון קורונה בקופת החולים כללית, נוכח העובדה שלא נפתח מרכז חיסונים ייעודי בעיר, פנה ראש העירייה לפרופ' אודי דווידסון, מנכ"ל קופת החולים, באופן אישי, בבקשה לפתוח מרכז חיסונים בעיר. בעקבות הפנייה הודיע מיד פרופ' דוידסון כי כבר בשבוע הבא ייפתח מתחם חיסוני קורונה בעיר לטובת מבוטחי הקופה הגרים בעיר.
כמו כן, ל"המקומון" נודע כי כללית שוקלת לפתוח מוקד חיסונים בבית הצנחן ברמת גן. על רקע ההיענות הגבוהה למוקד החיסונים שנפתח באמצע השבוע במרפאת הרצל, פנתה מנהלת מינהלת דן בכללית, ד"ר לימור דרורי הרישנו, למנהל מחלקת הבריאות בעיריית רמת גן טוביה טל עזורי, וביקשה את סיועו באיתור מבנה גדול שבו ניתן יהיה לבצע מספר רב של חיסונים בו-זמנית. בברכת ראש העיר כרמל שאמה הכהן, הוצעה לכללית לערוך שימוש זמני בבית הצנחן, וכעת נבחנת האפשרות הלוגיסטית להכשיר את המתחם לקליטה ולביצוע החיסונים בתוך פרק זמן קצר ככל הניתן.
בתוך כך, מ"מ ראש עיריית רמת גן ליעד אילני הודיע שהחליט לוותר על התור שלו לחיסון, בעקבות פניית תושב ותיק שלא הצליח לקבל תור. "כמו ראשי רשויות וסגני ראשי רשויות נוספים, זומנתי לקבלת חיסון לקורונה ביום שלישי בבוקר. עם זאת, בשני בערב פנה ללשכתי תושב ותיק, שהיה מודאג מכך שאינו מצליח לקבוע תור לחיסון לקורונה", סיפר אילני.
"אני רק בן 37, ותודה לאל בריא, ולכן לא נראה לי נכון שאקבל חיסון בזמן שאזרחים ותיקים רבים טרם הצליחו לקבוע תור לקבלת החיסון. שוחחתי עם הנהלת קופת החולים שלי, וביקשתי למחוק את שמי ולכתוב במקומי את שמו של אותו תושב – והוא קיבל הודעה להתייצב לקבלת החיסון".
תגובת קופת החולים מכבי לגבי העומסים: "מוקד השירות הטלפוני במכבי קיבל מאז חמישי אחר הצהריים עשרות אלפי שיחות לקביעת תור לחיסון. העומס יצר עיכוב במענה על אף ההיערכות הנרחבת למבצע החיסונים. אנו מתנצלים על העיכוב ופועלים לחזור לכל מי שהשאיר פרטים בימים הקרובים".
משירותי בריאות כללית נמסר: "משעות הבוקר ביום ראשון נרשם ביקוש אדיר לזימון תורים לחיסוני קורונה. המוקד תוגבר במאות  נציגים. יש לזכור שהמבצע החל מוקדם מהמתוכנן – אנו מתנצלים על זמני ההמתנה ופועלים שכל פונה  יקבל מענה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רואים כוכבים

יום המורה צוין במוסדות החינוך בגבעתיים בשורת מחוות והפתעות לצוותים החינוכיים. צוותי ההנהלה בבתי הספר, ועדי ההורים והתלמידים הכינו קבלת...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    דקה אחת
0

"לא ויתרה על אף תלמיד"

בטקס הוקרה מרגש, נפרדו בכירים בעיריית גבעתיים ואנשי חינוך מראש מינהל החינוך, הנוער והצעירים בעירייה אירית אהרונסון, הפורשת לגמלאות לאחר...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה