חדשות רמת גן-גבעתיים

כואב הלב: ארבעה ברבורים מתו בפארק הלאומי

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בנובמבר 2020    דקה אחת
0

בעקבות שרשרת מקרי המוות, נותרו באגם פארק הלאומי ברמת גן שני ברבורים בלבד - לבן ושחור • מנהל הפארק הלאומי, ירון שמואלי: סיבת המוות היא שפעת העופות, אך אין חשש להידבקות של בני אדם

כואב הלב: ארבעה ברבורים מתו בפארק הלאומי
צילום: משה כהן

ארבעה ברבורים שחורים מתו בשבועיים האחרונים באגם הפארק הלאומי ברמת גן, לאחר שחלו בשפעת העופות. בעקבות שרשרת מקרי המוות, נותרו באגם הפסטורלי שני ברבורים בלבד – לבן ושחור.
בנוסף, ההערכות הן כי גם כמה ברווזים, מתוך אוכלוסייה המונה מאות פריטים, מתו בשל שפעת העופות.
"אחרי שהחלו למות ברבורים בזה אחר זה בהפרשי זמן קצרים, התחלנו לחשוד שמשהו אינו כשורה והעברנו אותם לנתיחה לאחר המוות בבית החולים הווטרינרי בבית דגן", סיפר ל"המקומון" ירון שמואלי, מנהל הפארק הלאומי. "בנתיחה התברר שסיבת המוות היא שפעת העופות".
לדבריו, לא קיימת סכנת הדבקה לבני אדם. "בדקנו את זה, והתברר שבני אדם לא נדבקים מהנגיף הזה. אם חלילה היה חשש, היינו סוגרים את הפארק הלאומי למבקרים", הוא הסביר.
הברבורים שמתו בקעו מהביצים עם תחילת משבר הקורונה, בחודש מרץ. "אחרי שהם בקעו, העברנו אותם לספארי ברמת גן כדי שיגדלו אותם שם, ולפני כמה חודשים הם הוחזרו לפארק ושוחררו כדי להצטרף לשני ברבורים שחורים וברבור לבן שכבר היו באגם. יצרנו להקה יפה ומרשימה, וכואב הלב שכיום נשארנו רק עם ברבור שחור וברבור לבן".
ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, שהגיע לטקס שבו שוחררו הברבורים, סיפר: "עצוב מאוד על מה שקרה. זה פוגע ברגשות שלנו. גידלנו אותם, העברנו אותם לספארי ובמו ידינו שחררנו אותם בפארק. לפחות אין סכנה לבני אדם. נגדל ברבורים נוספים ונחזיר את המצב למה שהיה. לברבורים באגם יש ערך מוסף".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה