חדשות רמת גן-גבעתיים

גינת הקפסולות

חדשות רמת גן-גבעתיים25 בנובמבר 2020    2 דקות
0

בתי הספר בגבעתיים החלו לקדם מפגשים בקפסולות בגינות ובמרחבים פתוחים

גינת הקפסולות
פעילות חוץ-כיתתית של תלמידי בן צבי | צילום: באדיבות דוברות העירייה

עד לחזרה המיוחלת לספסלי הלימודים, תלמידי כיתות ה'-י"ב בכל בתי הספר בגבעתיים ממשיכים להיפגש בקפסולות במרחבים הפתוחים ברחבי העיר. בשבוע האחרון התקיימו מפגשים מגוונים, שכללו פעילות גופנית, משחקים וחידונים בגינות ציבוריות, בחצרות בתי הספר ובמרחבים פתוחים בגבעתיים.
באגף החינוך ציינו שהמפגשים מאפשרים שיח רגשי של התלמידים ותורמים לתחושת הגיבוש ולאינטראקציה החברתית, הנחוצות יותר מתמיד על רקע תקופת הסגר הממושכת. המנהלים והמורים מתאימים את אופי המפגש לצרכים השונים של התלמידים, בין אם מדובר במפגשים עם מעגלי שיח והכלה או במפגשים עם משחקי ספורט ומשימות הנועדות לתיעול אנרגיה ופעילות גופנית.
בבית הספר שמעוני, קפסולות של כיתות ז'-ח' נפגשו בגן חיל האוויר למפגש של פעילות ספורטיבית עם משחקי כדור, דלגיות וחישוקים. בבית הספר ברנר קיימו פעילות גיבוש בגן הבנים לקפסולות משכבות כיתות ה'-ז', בהשראת התוכנית "המרוץ למיליון".
בחלק מבתי הספר יזמו פעילויות המעניקות הזדמנות להתחבר לטבע. בבית הספר אלון, הפיקו את המרב מהגינה האקולוגית בשטח בית הספר. תלמידי שכבה ח' הפיחו חיים בגינה הלימודית לאחר חודשיים של סגר. התלמידים טיפחו וניקו את הגינה והכינו ערוגות לשתילת גידולי החורף.
בבית הספר כצנלסון, תלמידי כיתות ה' נפגשו בפארק גבעתיים. לינוי שילוח, המחנכת של ה' 3, שהיא גם אמנית חושים, העבירה במפגש משחקים חברתיים ששילבו ניחושי מילים, שהיוו שבירת שגרה ייחודית ומהנה עבור התלמידים.
גם בתיכונים התקיימו מפגשים של התלמידים בגינות הציבוריות ובמרחבים פתוחים ברחבי העיר. בתיכון אורט, תלמידי י"א נפגשו בפארק גבעתיים למפגשי הכלה ושיח, ששילבו גם משחקי חברה. קפסולות של כיתות ט' השתתפו בפעילויות ניווטים במסגרת לימודי השל"ח.
בתיכון שמעון בן צבי, תלמידי י"א וי"ב נפגשו בגן רבקה למשחקי כדור וחבלים, אשר דרכם תרגלו מיומנויות של עבודת צוות. המפגשים מנוצלים גם לטובת למידה חוץ-כיתתית והעברת חומר הלימוד בדרכים מקוריות תוך חיבור למרחב.
קפסולות תלמידי ט'-י' נפגשו לשיעורי של"ח בגן רבקה ושרטטו בגיר את מפת ארץ ישראל על רצפת הגן. נעשה שימוש בתנאי השטח באמצעות תליית מפות של ישראל והמזה"ת על חוטים שנקשרו לעצים מה שגיוון את חוויית הלימוד, בהשוואה לתצוגה רגילה על מסכים.
"אני שמח לראות את המפגשים החוץ-כיתתיים בגינות ובמרחבים הפתוחים, הטומנים בחובם תועלות חברתיות ורגשיות רבות", ציין ראש העירייה, רן קוניק. "תודתנו נתונה לצוותים החינוכיים בעיר, שיוזמים פעילויות מקוריות ומעניינות" .
קוניק פנה השבוע לשר הבריאות, יולי אדלשטיין, בבקשה לקיים פיילוט חזרה ללימודים במתווה מיוחד בגבעתיים.
"אם כבר פיילוטים, היש מתאימה מגבעתיים? אנו מוכנים וירוקים", הוא ציין, והציע שכיתות א'-ו' ילמדו על פי המתווה שנקבע על ידי משרדי החינוך והבריאות. כיתות ז'-ח' ילמדו בשעות 16:00-13:00 ובשעות הבוקר 13:00-10:00, בחוגים בקבוצות קטנות בחוץ ובמתנ"סים.
קוניק מציע עוד שכיתות ט' ילמדו שלושה ימים בכיתות ושלושה ימים בזום, וכיתות י"א-י"ב לפי המתווה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה