חדשות רמת גן-גבעתיים

בעקבות תלונות התושבים: מבצע אכיפה נגד רעש האופנועים

בראיון ל"המקומון", מתריע מפקד לשכת התנועה במשטרת מרחב דן, רפ"ק יוסי צעאדה: "נגביר את האכיפה נגד קטנועים ואופנועים היוצרים מטרדי רעשים בצורה חריגה"

בעקבות תלונות התושבים: מבצע אכיפה נגד רעש האופנועים
רפ"ק צעאדה. סכנה בטיחותית | צילום: דוברות משטרת מרחב דן

"אנחנו רואים לאחרונה תופעה מתרחבת של קטנועים ואופנועים היוצרים מטרדי רעשים בצורה חריגה, ותהיה נגדם אכיפה קשה", אומר ל"המקומון" מפקד לשכת התנועה במשטרת מרחב דן, רפ"ק יוסי צעאדה, בעקבות תלונות של דיירים על מטרדים קשים, בעיקר בשעות הלילה, של אופנועים וקטנועים.
דיירים רבים התלוננו על מטרדי הרעשים של הקטנועים והאופנועים, ובמשטרה הוחלט על מבצעי אכיפה. "ראש העירייה כרמל שאמה הכהן וגורמים בכירים נוספים פנו אלינו בעקבות התופעה המתרחבת של מטרדי הרעשים, שלעתים גם מלווה בסכנה בטיחותית בכבישים", הוא מספר.
גם ברשתות החברתיות מטרדי הרעשים גרמו לסערה. "אופנוען שהרגע נסע בדאווין ועשה פיצוצים שלא מביישים זיקוקים של יום העצמאות", כתב אחד מהדיירים. ובפוסט נוסף הועלתה תמונה תחת הכיתוב "סדנת הכנה לנסיעה ברחוב הירדן".
"מאז פרוץ משבר הקורונה יותר אנשים הלכו לעבוד כשליחים, ורואים יותר קטנועים ואופנועים ברחובות. זה מצטרף לגידול בכלים הדו-גלגליים, שמסתמן בשנים האחרונות בשל עומסי התנועה בכבישים", מציין רפ"ק צעאדה.
מתי והיכן ממוקדים מטרדי הרעשים?
"בדרך כלל בלילה, ובעיקר ברחובות אבא הלל, הירדן, רוטנברג, בן-גוריון, הרא"ה ושדרות ירושלים ברמת גן, ובעליית הנוער, כצנלסון ווייצמן בגבעתיים".
מה קורה בשעות היום?
"יש תנועה של יותר כלי רכב, אוטובוסים ומשאיות, והרעשים החריגים של הקטנועים והאופנועים נבלעים. אחרי השעה 22.00 ובסופי שבוע המטרדים קשים יותר".
מה גורם לרעשים החריגים באופנועים?
"מחליפים באופן פיראטי את מערכת הדוד של הפליטה (האגזוז – מ"כ), שיוצרת רעש".

משחקי חתול ועכבר
רפ"ק צעאדה מתריע גם מפני תופעה מקבילה של תחרויות בין רוכבי קטנועים. "היו מקרים של תחרויות. זה קורה בדרך כלל בקרב רוכבים צעירים, שרוצים לעשות דאווין, להשוויץ ולהראות נוכחות".
כיצד מבוצעת האכיפה?
"היו מקרים של מרדפים. זה נראה לעתים כמו 'חתול ועכבר'. אנחנו מבצעים אכיפה גלויה וסמויה, ומפעילים מצלמות טאקטיות ואמצעים חדישים נוספים".
יש מאפיינים של הרוכבים שנתפסים?
"לעתים מדובר בקבוצות של רוכבי קטנועים ואופנועים, שעוברים ממקום למקום, נוסעים בפראות, מדליקים אחד את השני ויוצרים תחרויות".
רפ"ק צעאדה מציין שבסוף השבוע שעבר התקיים מבצע אכיפה, והכוונה היא לבצע מבצעי אכיפה נוספים. "עשינו מבצע מיוחד ונמשיך במבצעים. נתפוס את אותם אנשים וגם נוריד מהכביש. כלי התחבורה חייב להיות תקין ונורמטיבי".
כיצד אתם מתייחסים למי שנתפס עם אגזוז שהוחלף ויוצר רעשים חריגים?
"אנחנו רואים בהם עברייני תנועה, והעלינו את האכיפה נגדם לסדר עדיפות גבוה. כאשר שוטרים עוצרים רוכב קטנוע כזה, מגיע בוחן תנועה שבודק את הכלי ומורה על תיקון הליקויים. בנוסף, הרוכב יקבל 1,000 שקל קנס, נקודות והורדה מהכביש של הרכב הדו-גלגלי עד לתיקון הליקויים ומעבר טסט חדש. המטרה היא לתפוס אותם גם בעת נסיעה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

כואב הלב: ארבעה ברבורים מתו בפארק הלאומי

ארבעה ברבורים שחורים מתו בשבועיים האחרונים באגם הפארק הלאומי ברמת גן, לאחר שחלו בשפעת העופות. בעקבות שרשרת מקרי המוות, נותרו...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בנובמבר 2020    דקה אחת
0

בלי בושה: גנבו ארנק מקשישה בזמן הקניות

"בעת שבחרתי ירקות ופירות, פתאום עמדו לידי שתי בחורות ואחרי זמן קצר המשיכו. רק כשהגעתי לקופה גיליתי שהן כייסו תוך...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בנובמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • אחד שגר בכצנלסון
    לא יהיה שום שינוי בשטח

    שמח על הכתבה אבל לא באמת מאמין שהמשטרה באמת תתפוס אופנועים ותוריד אותם מהכביש. למרות שהכי פשוט זה לעשות בדיקות פתע לאופנועים ליד רמזורים בשעות הערב… אפילו את זה המשטרה לא תעשה