חדשות רמת גן-גבעתיים

שר הפנים יכריע

לאחר שעיריות רמת גן וגבעת שמואל ערערו על החלטת ועדת הגבולות של משרד הפנים בנוגע לשטח השיפוט של אוניברסיטת בר אילן, הקביעה הסופית תתקבל על ידי אריה דרעי • ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: " רק עניין של זמן עד שהחלקים שנלקחו יוחזרו"

שר הפנים יכריע
אוניברסיטת בר אילן ׀ צילום: באדיבות האוניברסיטה

המלצת ועדת הגבולות של משרד הפנים להשאיר את אוניברסיטת בר אילן בשטח השיפוט של רמת גן, כאשר המעטפת, החניונים ומבנים הסמוכים לאוניברסיטה יועברו לשטח השיפוט של גבעת שמואל – הובילה בתחילת החודש לסערה. כעת, ששתי העיריות מערערות על ההמלצה, ההכרעה הסופית תתקבל על ידי שר הפנים אריה דרעי.
עיריות רמת גן וגבעת שמואל ניהלו מאבק חריף על אוניברסיטת בר אילן. ברמת גן דרשו להשאיר את האוניברסיטה בשטח השיפוט שלהם, בעוד בגבעת שמואל טענו כי מדובר במובלעת בתוך העיר וכי לכן יש להעבירה לשטחה.
במועצה להשכלה גבוהה טענו בדיונים שהתקיימו בפני הוועדה, כי שינוי השיוך המוניציפאלי של האוניברסיטה יוביל בסבירות גבוהה לפגיעה קשה באוניברסיטה ובפעילותה, לרבות בתקציביה ובפעילותה ובסוגיות תכנוניות ומתאריות.
לעומת זאת, באגודת הסטודנטים של בר אילן טענו שיש להעביר את האוניברסיטה לתחום השיפוט של גבעת שמואל. זאת לנוכח שיתוף הפעולה עם העירייה, וכן היות שרבים מהסטודנטים גרים ומבלים בגבעת שמואל והם מעוניינים להיות תושביה בכל המובנים.
לאחר דיונים רבים וממושכים, המליצה הוועדה ששטחי המעונות, תיכון עמית גוש דן, אולם ווהל, האודירטריום והחניונים והרחובות שבמעטפת האוניברסיטה יהיו בשטח השיפוט של גבעת שמואל, בעוד האוניברסיטה עצמה תמשיך להיות שייכת לרמת גן.
בשתי העיריות הביעו שביעות רצון חלקית מההחלטה, וכולם נערכים לשלב הבא – הכרעתו של שר הפנים.
"הצלחנו בכוחות משותפים עם ראשי האוניברסיטה והמועצה להשכלה גבוהה, בליווי ייעוץ משפטי מעולה, להפוך את הקערה על פיה, והחשוב מכל – רמת גן נותרה עיר אוניברסיטאית", ציין ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, והוסיף: "גם החלקים הקטנים והלא אקדמיים שנלקחו, זה רק עניין של זמן עד שהם יוחזרו לרמת גן – הרי לגבעת שמואל אין זכות קיום כעיר עצמאית".
בגבעת שמואל הביעו שביעות מהחלטת הוועדה, אך הבהירו כי זה רק הצעד הראשון. "מדובר בהישג מרשים בהחלט ובצעד ראשון להשגת היעד, שכן עמדת העירייה הינה כי כל האוניברסיטה צריכה להיות שייכת לגבעת שמואל. רק פתרון כזה יוכל לתקן את העוולות הקיימות כיום בשטח ולתת מענה אמיתי, מיטבי וצודק, הן לתושבי גבעת שמואל והן לסטודנטים ולאוניברסיטה עצמה", אמר ראש העירייה, יוסי ברודני, והוסיף: "אנחנו מקווים שכאשר כל הנימוקים יהיו בפני שר הפנים, הוא יקבע שגם אוניברסיטת בר אילן תעבור לשטח השיפוט של גבעת שמואל".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חלון הראווה של רמת גן

"הירקון יהפוך מהחצר האחורית לחלון ראווה", אמר עו"ד רועי ברזילי, סגן ראש עיריית רמת גן, על פרויקט השיט של סירות...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    4 דקות
0

לראשונה: מעונות סטודנטים לבית הספר למשחק בית...

60 שנה לאחר היווסדו, בית הספר למשחק בית צבי ברמת גן חונך מעונות סטודנטים. המעונות החדשים, שלפני כן היו בית...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    2 דקות

כתיבת תגובה