חדשות רמת גן-גבעתיים

מבחן מדי המים

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בנובמבר 2020    דקה אחת
0

בעקבות תלונות על חשבונות מים מנופחים, הודיעה העירייה על התקנת מאות מדי מים בצמוד למדי המים של תאגיד מי רמת גן • שאמה הכהן: "נפעל למען התושבים בשביל לוודא כי הם משלמים אך ורק על מה שהם צורכים"

מבחן מדי המים
ברז מים. מדגם מייצג | צילום אילוסטרציה

בעקבות תלונות של דיירים על חשבונות מים מנופחים לכאורה שהם מקבלים מתאגיד מי רמת גן, הודיעה העירייה על התקנת מאות מדי מים בצמוד למדי המים של התאגיד.
ראש העירייה כרמל שאמה הכהן הודיע כי השעונים שיותקנו ישמשו כמדגם מייצג של צרכני המים בעיר, והבהיר שהוחלט על המהלך בעקבות טענות מצד תושבים כלפי התאגיד.
תושבים טענו כי חשבון המים שלהם זינק בעשרות ובמאות אחוזים – בלי סיבה נראית לעין ומבלי שאותרה נזילה (אצל חלקם).
כששלחו את מונה המים לבדיקה במעבדה מוסמכת מטעם תאגיד המים, לרוב לא נמצא פגם במונה ועלות הבדיקה נפלה על הצרכנים – שגם המשיכו לשלם יותר.
בתאגיד המים דחו את הטענות, וטענו מנגד כי בשל השהות הממושכת בבתים לנוכח משבר הקורונה – צריכת המים עלתה. עוד טענו בתאגיד כי בחלק מהמקרים החשבונות הגבוהים נבעו מדליפות בצנרת ישנה, פרטית ומשותפת.
"רמת גן מובילה את העמדה שלפיה תאגידי המים עשו את שלהם ועכשיו יש לסגור אותם ולהחזיר את המשק לרשויות המקומיות", אמר שאמה הכהן.
"אנחנו מציעים מודל אחר", הוא מוסיף, "אשר בו רשויות איתנות מעבירות בחזרה את משק המים לרשות, עם תקציב נפרד ומשק סגור. עד שמהלך כזה יבשיל, נפעל למען התושבים בשביל לוודא כי הם משלמים אך ורק על מה שהם צורכים לפי מונה המים".
רשות המים גיבשה תוכנית לאיחוד תאגידי מים, שבמסגרתה יאוחדו תאגידי המים של רמת גן, בני ברק וגבעתיים.
אולם בשלושת התאגידים מתנגדים לתוכנית, ואף הוגשו עתירות נגד המהלך המתוכנן.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רואים כוכבים

יום המורה צוין במוסדות החינוך בגבעתיים בשורת מחוות והפתעות לצוותים החינוכיים. צוותי ההנהלה בבתי הספר, ועדי ההורים והתלמידים הכינו קבלת...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    דקה אחת
0

"לא ויתרה על אף תלמיד"

בטקס הוקרה מרגש, נפרדו בכירים בעיריית גבעתיים ואנשי חינוך מראש מינהל החינוך, הנוער והצעירים בעירייה אירית אהרונסון, הפורשת לגמלאות לאחר...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה