חדשות רמת גן-גבעתיים

נערכים לחורף: עיריית רמת גן תמפה מבנים ובניינים בעלי מבנה טופוגרפי בעייתי

חדשות רמת גן-גבעתיים4 בנובמבר 2020    3 דקות
0
נערכים לחורף: עיריית רמת גן תמפה מבנים ובניינים בעלי מבנה טופוגרפי בעייתי
גשם במישור החוף | צילום: אבשלום ששוני

עיריית רמת-גן נערכת לקראת עונת החורף הקרובה ונוקטת צעדים בהתאם כמו גיזום עצים, ניקוי קולטנים, חיזוק מבנים ואיתור מפגעים. כלקח מ"אסון המעלית" שהתרחש בשנה שעברה בבניין מגורים  בתל אביב, עיריית רמת-גן פועלת למיפוי מקדים של מבנים בעייתיים מבחינה טופוגרפית ותעניק התרעה לדיירים. המוקד העירוני ייתן  מענה לתושבים בכל הנוגע להנחיות בטיחות ומענה למפגעים, בשיתוף מוקדי החירום של משטרת ישראל, שירותי ההצלה וחברת החשמל.

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: "השבוע התבשרנו כי נכנסנו לרשימת הערים הירוקות ואנו מתכוונים לעשות את המיטב ולשמור על כך גם בעונת החורף הקרובה. ביצענו היערכות במגוון תחומים ואנחנו מוכנים לכל תרחיש. עיריית רמת-גן, על כל אגפיה, ערוכה להתמודדות עם כל מערכה חורפית במידת הצורך. אני קורא לתושבים לטלפן למוקד העירוני 109 בכל בעיה או צורך".

עיריית רמת גן נערכת לקראת עונת החורף הנוכחית. בימים אלו נעשים ההתאמות האחרונות של עבודת העירייה עם משטרת ישראל, כיבוי אש, מי רמת-גן, חברת החשמל והאגפים הביצועיים בעירייה. במקביל, סוכמה היערכות היחידות הביצועיות להצפות ופריצות ביוב, חסימות כבישים ופינוי תושבים בעת הצורך. להלן שורת הצעדים וההנחיות לעונת החורף לשנת תשפ"א.

לאורך כל עונת החורף העירייה תבצע ניקוי יסודי של כלל הקולטנים הפועלים לניקוז מי הגשם. כלים ייעודים של אגף שפ"ע יהיו בכוננות 24/7 ויעניקו מענה לפערים שיעלו. מנוף כונן יעבוד בימי הסערה כל יום משעה 14:00 בצהריים עד שעה 06:00 בבוקר ובשישי-שבת יעבוד ברציפות 24/7.

בנוסף תיערך בדיקה כלל עמודי הרמזורים תשתיות החשמל, מתקני המשחקים, דרכי גישה וכו'. וגם הם יעמידו כוננים זמינים לטיפול בבעיות שייווצרו במהלך עונת החורף. במוסדות החינוך תיערך בדיקה לתקינות כלל המרזבים, הגגות והסככות. בדיקת תשתיות הניקוז ייעשו במגוון מוקדים אסטרטגיים כמו גשר שפע טל בחלק של ר"ג, במנהרת המעיין, במתחם הבורסה, מתחמי עבודה של נת"ע בעיר. בתאגידים העירוניים , כמו הפארק הלאומי והספארי, יבדקו כלל התשתיות ויוחלפו הפנסים במידת הצורך. בדיקת תקינות התאורה תיערך בפארקים ובגנים העירוניים.

גיזום וטיפול בעצים ברחבי העיר

יתבצע ביצוע גיזום ברחבי העיר של ענפים ועצים מטעם העירייה וחברת חשמל. בנוסף, יתקיים נוהל סדור לטיפול בעצים שיפלו במהלך מזג האוויר הסוער. הודעה תישלח לתושבים בכל הנוגע לביצוע גיזום עצים בגינות פרטיות. גיזום שלעצים יתבצע גם בתאגידים העירוניים כמו הספארי והפארק הלאומי.

אכיפה של הנחיות הבטיחות ברחבי העיר

הפיקוח העירוני יהיה אמון על דיווח על מפגעים בתמרורים, רמזורים ואתרי בנייה שיש בהם סכנה לציבור ובנוסף, ידווח למוקד העירוני על הצפות וחסימות צירים שיצטרכו להתבצע על ידי כוחות הפיקוח והשיטור בתיאום עם תחנת דן וכוחות הכיבוי. אכיפה תתבצע גם מול אתרי בניה שנמצאים בשלבי חפירות ויידרש מהקבלנים לבצע שטיפה של גלגלי המשאיות טרם יציאתם מהאתר.

 

הנחיות בטיחות לתושבים:

  • יש לבדוק תקינות ובטיחות מערכות החשמל.
  • בזמן אירועי קיצון של גשם והצפות, יש להימנע משימוש במעליות ובירידה לחניונים תת קרקעיים.
  • יש לבדוק תקינות מערכות הניקוז והמשאבות במבנים ובחניונים התת הקרקעיים.
  • אין להותיר תנורים דולקים ללא השגחה.
  • במידה והפעלתם תנור גז בבית, חובה להשאיר פתח אוורור מחשש להרעלה.
  • הרחיקו מתנורי חימום הפועלים על אש גלויה (כגון ספירלה) חפצים דליקים (ספות, שמיכות) מחשש לשריפה.
  • יש לחזק חפצים שונים הנמצאים בחוץ כדוגמת ריהוט גן, עמודי תאורה, מתקנים לתליית כביסה, צעצועים ועוד. היזהרו בעת פתיחת וסגירת חלונות שיכולים להיטרק בעוצמה עקב הרוחות.
  • על ציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה,

לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.

  • בכל מקרה של התנהגות חריגה או סימנים חשודים, יש להזעיק מידית את כוחות מד"א בחיוג למוקד חירום 101 ולהישמע להוראות הפרמדיקים והחובשים במוקד עד להגעת כוחות מד"א למקום.
  • במידה ונתקלתם במפגע בטיחותי יש לחייג למוקד העירוני 109 או למוקד המשטרה 100.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה