חדשות רמת גן-גבעתיים

יוזמה מבורכת: טאבלטים ומחשבים לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת

חדשות רמת גן-גבעתיים26 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

הרכישה התאפשרה בזכות תרומת של כ-80 אלף שקלים שהעבירה עמותת בית האזרח בעת משבר הקורונה

יוזמה מבורכת: טאבלטים ומחשבים לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת
צילום: דוברות העירייה

משבר הקורונה הביא לכך שאלפי תלמידים ברחבי העיר שינו את שגרת חייהם ועברו ללמידה מקוונת במחשבים הניידים. בחלק גדול מהמשפחות אין מחשב נייד לכל ילד, ומכאן נוצרה בעיה מהותית בקיום שגרת לימודים תקינה. כדי להתמודד עם מצוקת התלמידים, עמותת בית האזרח ברמת גן חברה לעיריית רמת-גן וקרן רמת גן למען בני הנוער, כחלק מיוזמת ראש העירייה כרמל שאמה הכהן "מחשב לכל ילד". במסגרת שיתוף הפעולה, עמותת בית האזרח תרמה כ-80 אלף שקלים לרכישת 40 טאבלטים ו-23 מחשבים לילדי העיר. הכסף נתרם בזמן הסגר הראשון והשני של הקורונה, ובכך סייעה לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת או מרובות ילדים לקבל סיוע במחשב כדי לשמור על שגרת הלימודים.

עמותת בית האזרח הוקמה בשנת 2009 ע"י דור ההמשך של מקימי בית האזרח ובניהם של בני העיר רמת-גן חברי העמותה כיום הם: אמנון שכנר, גדעון רוזנבלום, יואל מרכוס, צבי פורת ורפי פילפסון. מטרת העמותה לסייע לילדי העיר מגיל גן ועד התיכון, הנחלת ידע בקרב בני נוער בחקר תולדות העיר , סיוע במלגות ופרסים להצטיינות אישית ועוד.

שאמה הכהן: "רמת גן היא הרשות הראשונה שבתקופת הסגר הראשון קידמה את יוזמת 'מחשב לכל ילד' שהייתה קריטית לשמירה על שגרת לימודים. יוזמה מבורכת זו לא הייתה מתבצעת ללא השותפות האמיצה עם שותפינו שביניהן גם עמותת בית האזרח שתורמת לתושבי העיר גם בזמנים הקשים הללו. נמשיך להיות שמה למען המשפחות ובני נוער, בכדי ששנת תשפ"א תעבור בצורה החלקה והטובה ביותר עבורם ".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה