חדשות רמת גן-גבעתיים

ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה-הכהן קורא לאיחוד רשויות

חדשות רמת גן-גבעתיים26 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

זאת בעקבות המשבר הכלכלי שפוקד את הרשויות המקומיות בזמן הקורונה. הרצון לאיחוד העיר רמת-גן עם רשויות שכנות, נועד להביא להתייעלות בביצוע מיזמים ובנתינת שירותים לרווחת התושבים

ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה-הכהן קורא לאיחוד רשויות
צילום אדיבות העירייה

משבר הקורונה חושף את המשבר הכלכלי העמוק אליו נקלעו הרשויות המקומיות שעתיד ללוות אותם שנים רבות גם לאחר המשבר הנוכחי. מכאן, מציע ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן את הרעיון של איחוד רשויות בכדי להביא להתייעלות, גם מבחינת תקציב וגם מבחינת ביצוע מיזמים ונתינת שירותים לרווחת התושבים.

כיום יש במדינה 257 רשויות, בהן 77 עיריות, 124 מועצות מקומיות, 54 מועצות אזוריות ושתי מועצות מקומיות תעשייתיות. רמת-גן נמצאת בשכנות עם הערים בני ברק, גבעתיים, קריית אונו וגבעת שמואל ולצידם מועצה אזורית אפעל.

בראייה כלכלית, יתרונות לגודל משמעם שהעלויות לתושב שהרשות נושאת בהן פוחתות ככל שהרשות גדולה יותר. כך למשל האיחוד יאפשר הקלה בעול התושבים בעלויות לתפעול הרשות ושכר העובדים בה והורדת העלות של שירותי החינוך, ניקיון, תשתיות ללא פגיעה באיכות השירות.

שאמה הכהן: "המשבר הכלכלי מחייב לשים את הפוליטיקה והאגו כמה שיותר בצד ולקדם התייעלות וחיסכון בצורת איחוד רשויות מקומיות. תכנית האיחוד יוזיל עלויות רכש, יחסוך משרות רבות, יחסוך סכסוכים ומאבקים מיותרים, יוזיל ארנונה, יאפשר פיתוח תשתיות על מתקדמות  ועוד תועלות רבות.  העסקנים והפוליטרוקים צפויים להתנגד אבל שעת משבר היא גם שעת כושר לעשות רפורמה לטובת הציבור".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה