חדשות רמת גן-גבעתיים

שיטת הרמזור: גבעתיים חזרה להיות ירוקה

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2020    2 דקות
0

החלטת ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק לא לחכות לממשלה, להקים יחידת אכיפה עירונית ולהילחם בהתפשטות הקורונה באופן עצמאי מראה תוצאות

שיטת הרמזור: גבעתיים חזרה להיות ירוקה

מדינת ישראל נמצאת באחד מהמשברים הגדולים שידעה זאת בשל מגפת הקורונה והמשבר החברתי, הכלכלי והבריאותי בו אנו נמצאים. גם העיר גבעתיים ידעה בתקופה האחרונה עלייה מדאיגה במספר המאומתים ומתוך הבנה כי האירוע יכול להתדרדר עוד בוצעו מספר פעולות ברמה העירונית.

הנהלת העיר בראשות ראש העירייה החליטה כי בצל המשבר החריף יש לקחת ולנהל את הסמכויות כך שגורל התושבים, ככל שניתן הדבר, יהיו בידיי מקבלי ההחלטות המקומיים בשיתוף התושבים. ראש העיר רן קוניק מינה את פרופ' שמואל קיוויתי, תושב העיר ומומחה לאלרגיה ומחלות בדרכי הנשימה כיועץ רפואי בהתנדבות למטה הקורונה העירוני

מעבר למגוון רחב של פעולות הסברה, הקמת מטה קורונה עירוני, ניהול מערך מתנדבים מרשים, סיוע לכל תושב, הקמת סיירת מסכות וסיירת קורונה בהתנדבות הוקם לאחרונה חמ"ל קורונה עירוני זאת בעקבות הגידול במספרי החולים והמבודדים וקבלת היכולות לניתוח מקורות ההדבקה.

בתאריך 25.9 גבעתיים הפכה לראשונה לעיר אדומה ובה היו 201 חולים מאומתים ו- 674 תושבים בבידוד אולם מאותה נקודת זמן ובשילוב כוחות כלל עירוניים החלה המגמה להשתפר באופן עקבי עד ליום שבת 10.10 בה הפכה העיר באופן רשמי לירוקה עם ציון מצויין של 4.2 ו- 145 חולים מאומתים. מהנתונים עולה עוד כי קצב ההכפלה (מספר האנשים הנדבקים מכל חולה), בשני המדדים הממוצע התלת יומי וממוצע השבועי טובים יותר מהממוצע הארצי. גם  אחוז החולים המאומתים מסך הבדיקות עומד על ממוצע שהוא פחות מהממוצע הארצי ועומד על 3.95% לעומת 6.63% ברמה הארצית.

בין הפעולות שהעירייה נקטה לצמצום התחלואה וקטיעת שרשרת ההדבקה: הקמת חמ"ל ייעודי לקטיעת שרשרת ההדבקה וניהול אפקטיבי של נתוני הקורונה העירוניים; מינוי של פרופ' שמואל קיוויתי, כפרויקטור; הקמת סיירת מסכות וסיירת קורונה בהתנדבות למניעת ופיזור התקהלויות; והגברת האכיפה של המשטרה, כוחות הביטחון והפקחים העירוניים.

מתאריך 30.9  הוגברה מאוד האכיפה ונרשמו על ידי הפיקוח העירוני והסיירת וכן השיטור דו"חות רבים על אי עטיית מסכה, דו"חות לעסקים ועוד. בתקופה זו רשמה המשטרה 263 דו"חות ואלו השיטור העירוני והפיקוח חילקו עוד 153 דו"חות על אי עטיית מסיכה והפרות שונות.

קוניק : "היינו חלק מהתופעה הכלל ארצית של עלייה במספר המאומתים, אולם אנו לא ישבנו בחיבוק ידיים והמתנו להוראות הממשלה המבולבלות, אלא לקחנו את גורל העיר בידינו ואני בטוח כי הקמת החמ"ל העירוני, יחד עם שיתוף הפעולה של התושבים והגברת האכיפה הם שהביאו אותנו למצב הטוב, אך כמובן שעלינו להמשיך ולשמור בהקפדה, המצב עדין ויכול להשתנות בבת אחת. במקביל אנו כבר נערכים ליום שאחרי הסגר, על מנת שנוכל להחזיר את הפעילות בצורה בטוחה בכל תחומי החיים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מאירים את רמת גן

בניין העירייה הואר בצבע ירוק כאמירת תודה והערכה לתושבים וכוחות הביטחון, הרופאים וההצלה, שסייעו להפיכתה של העיר רמת-גן לעיר ירוקה....

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

תחת מגבלות התו הסגול: מועדוני הגמלאים חזרו...

מועדוני האזרחים הוותיקים המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים חזרו לפעילות כל זאת בהתאם להנחיות התו הסגול,...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה