חדשות רמת גן-גבעתיים

התפילות בבתי הכנסת ברמת גן ייערכו בקפסולות

חדשות רמת גן-גבעתיים16 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

העירייה רכשה כ-250 אוהלי הצללה ו-150 מזגנים ניידים

התפילות בבתי הכנסת ברמת גן ייערכו בקפסולות
הרב כ"ץ. הקפדה על מרחק בין המתפללים ׀ צילום: משה כהן

כ-250 אוהלי הצללה וכ-150 מזגנים ניידים ואמצעים מיוחדים נוספים, כמו עמודי תאורה, נרכשו לקראת התפילות בבתי כנסת ובמתחמים פתוחים שיפעלו ברמת גן בראש השנה וביום כיפור.
"העירייה השקיעה סכומי עתק ברכישת כל הציוד, כדי לתת מענה רחב ככל הניתן לנוכח מגבלות הקורונה", אמר ל"המקומון" מ"מ רב העיר רמת גן ומנהל המדור למורשת ישראל בעירייה, הרב אהרן כ"ץ, שגיבש את התוכנית המיוחדת ביחד עם סמנכ"ל העירייה, עזרא נחום.
"התפילות יתקיימו בכ-100 בתי כנסת במתכונת של קפסולות, ותוך הקפדה על שמירת מרחקים. יהיו גם מניינים ברחבות בתי הכנסת ובמקומות מרכזיים בעיר", הוא מסר.
במסגרת ההיערכות, 12 אולמות ספורט יעברו הסבה למתחמי תפילה.
לאחרונה אף התקיים קורס מיוחד לתוקעים בשופר, על מנת לאפשר תקיעת שופר בכל מקום תפילה.
"ביום השני של ראש השנה, בשעה 17:00, נאפשר למי שלא יגיע לתקיעת השופר בבתי הכנסת ובמתחמים הפתוחים, להגיע למקומות מרכזיים, ובהם הפארק הלאומי, הרחבה בתיכון בליך, רחבת כיכר אורדע ורחבת המרכז המסחרי במרום נווה, כדי לשמוע את תקיעת השופר", הודיע הרב כ"ץ.
"אנחנו חיים במצב שלא ראינו מאז הקמת המדינה, והייתה היערכות מיוחדת", הוא ציין עוד, והעריך כי למרות זאת, השנה יעמוד מספר המתפללים בחגי תשרי על כ-10,000 בלבד לעומת כ-25,000 אשתקד.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מאירים את רמת גן

בניין העירייה הואר בצבע ירוק כאמירת תודה והערכה לתושבים וכוחות הביטחון, הרופאים וההצלה, שסייעו להפיכתה של העיר רמת-גן לעיר ירוקה....

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

תחת מגבלות התו הסגול: מועדוני הגמלאים חזרו...

מועדוני האזרחים הוותיקים המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים חזרו לפעילות כל זאת בהתאם להנחיות התו הסגול,...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה