חדשות רמת גן-גבעתיים

סכסוך שכנים

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בספטמבר 2020    2 דקות
0

שיטת הרמזור של פרופ' רוני גמזו הציתה מחדש את הסכסוך בין רמת גן "הצהובה" לבני ברק "האדומה" • "אי אפשר לעשות הפרדה מלאכותית", טען מחזיק תיק הבריאות בעיריית בני ברק, עו"ד משה מורגנשטרן • שאמה הכהן: "אומנם אנחנו משפחה, אבל גם כשבמשפחה יש מאומת בקורונה - מפרידים את כולם"

רמת גן נקבעה כ"עיר צהובה" וגבעתיים כ"עיר ירוקה", על פי מתווה הרמזור של פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו.
עימות פרץ בין רמת גן לבני ברק על רקע הכוונה, שבוטלה בינתיים, להטיל סגר על בני ברק בשל הגדרתה כ"יישוב אדום" במתווה הרמזור.
"אנחנו תאומים סיאמיים עם רמת גן. ברחוב בן גוריון, צד אחד הוא בבני ברק והצד השני ברמת גן, וישנם רחובות נוספים שהם משותפים. אנחנו גם גובלים עם תל אביב ופתח תקוה. אי אפשר לעשות הפרדה מלאכותית", טען מחזיק תיק הבריאות בעיריית בני ברק, עו"ד משה מורגנשטרן.
לטענתו, "הנתונים שמציגים על התחלואה בבני ברק אינם משקפים את המציאות. תלמידי הישיבות לא נמצאים בעיר, אלא רק בתוך המתחמים של הישיבות, כך שבני ברק לא צריכה להיות תחת ההגדרה של 'עיר אדומה'".
עו"ד מורגנשטרן טוען עוד, כי גם הטענה לגבי שיעורים גבוהים של כ-15% חיוביים מקרב תושבי העיר בבדיקות הקורונה אינה נכונה בפועל. "הרי מי שהולכים להיבדק הם רק אלו שלא חשים בטוב. אנחנו דרשנו שיגדילו משמעותית את מספר הבדיקות ואז יראו ששיעור החיוביים נמוך משמעותית", הוא מסביר.
גם ראש עיריית בני ברק, אברהם רובינשטיין, התבטא נגד ההפרדה מרמת גן: "למה סגר על בני ברק ולא על רמת גן?"
ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, דחה את הטענות: "אומנם אנחנו משפחה, אבל גם כאשר במשפחה המתגוררת באותו בית יש מאומת בקורונה, מפרידים את כולם", הוא אמר והוסיף: "בבני ברק כמעט פי חמישה חולים מאומתים לעומת רמת גן, ומספר החולים בבני ברק לכל 10,000 תושבים הוא כמעט פי ארבעה מאשר ברמת גן. לא נוותר ולא נתפשר על זכותנו לשמור על בריאותנו. שכנים ואחים אנחנו, גם אם אנחנו חלוקים על אורח החיים בסופי שבוע או ביחס לקהילה הלהט"בית".
בתוך כך, ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, הביע סיפוק מהגדרת העיר כ"ירוקה", אך הזהיר מפני שאננות. "אנו שמחים שהוגדרנו על פי המתווה ונתוני התחלואה כ'עיר ירוקה', אולם חשוב לנו לחזור ולבקש מכל אחד ואחת מתושבי גבעתיים להקפיד על ההנחיות, לשמור מרחק, לעטות מסיכה, ומי שנדרש לכך – להישאר בבידוד".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

האור בקצה המנהרה

הסינים מגיעים, ועבודות הקמת הקו האדום של הרכבת הקלה צוברות תאוצה. "רואים את האור בקצה המנהרה", אומר מנכ"ל נת"ע, חיים...

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בספטמבר 2020    9 דקות
0

זהירות, יתושים

אחרי שהיה נדמה שהם נעלמו מהשטח, בסוף השבוע התגלו, לראשונה השנה, יתושים הנגועים בנגיף קדחת מערב הנילוס באזור שבע טחנות...

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בספטמבר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה