חדשות רמת גן-גבעתיים

כבוד לשחקנית ליא קניג

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בספטמבר 2020    דקה אחת
0
כבוד לשחקנית ליא קניג
טקס הסרת הלוט ׀ צילום: משה כהן

בטקס מרגש וחגיגי שנערך ביום ראשון לפנות ערב, זכתה הגברת הראשונה של התיאטרון, השחקנית ליא קניג (90), להסיר את הלוט ברחוב שנקרא על שמה סמוך לתיאטרון גבעתיים.
האירוע, שאותו הנחה מנכ"ל תיאטרון גבעתיים אוהד קנולר, התקיים במעמד ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ובכירים נוספים, ובהם סגנית ראש העירייה אור-לי ניב, המשנה לראש העירייה מושיק גולדשטיין ומנכ"ל העירייה יורם פומרנץ. לצדם נראו שחקנים ותיקים, ובהם מרים זוהר, ונעם סמל – מנכ"ל תיאטרון הבימה, אשר במרוצת השנים הפך המקום לביתה השני של קניג.
קניג, שבמרוצת 75 שנות פועלה כשחקנית זכתה בשורת פרסים, ובהם פרס ישראל ויקירת העיר גבעתיים, סיפרה בהתרגשות: "קיבלתי בחיים שלי המון פרסים, חשובים, מכובדים, אבל זה משהו מיוחד. אולי בעוד כמה שנים לא אהיה כאן, ויבוא ילד שישאל על שם מי נקרא הרחוב וההורים שלו יסבירו. המחשבה הזו מאוד מרגשת".
על הקריירה העשירה שלה, שהפכה למפעל חייה, היא אמרה: "קודם כל, אני חייבת להורים שלי, וגם לבעלי שליווה ותמך בי כל הזמן ולקהל הנפלא שמלווה אותי כל כך הרבה שנים באהבה ובמסירות".
קוניק אמר בטקס: "קניג היא מגדולות שחקניות התיאטרון במדינת ישראל, ומהווה השראה לכל אחד ואחת מאיתנו, ועל כן ראויה להוקרה שתישאר להמשך הדורות".
מנכ"ל תיאטרון הבימה, נעם סמל, ציין כי קניג ראויה להיכנס לספר השיאים של גינס. "קניג היא מבכירות שחקניות התיאטרון, הקולנוע והטלוויזיה בעולם. 75 שנים ברציפות על הבמה, מתוכן 60 שנה בהבימה ללא הפסקה. הבימה, על כל עובדיו, מצדיעים לה על פועלה ונרגשים להיות עדים למעמד ההסטורי".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

האור בקצה המנהרה

הסינים מגיעים, ועבודות הקמת הקו האדום של הרכבת הקלה צוברות תאוצה. "רואים את האור בקצה המנהרה", אומר מנכ"ל נת"ע, חיים...

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בספטמבר 2020    9 דקות
0

סכסוך שכנים

רמת גן נקבעה כ"עיר צהובה" וגבעתיים כ"עיר ירוקה", על פי מתווה הרמזור של פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו. עימות פרץ...

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בספטמבר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה