חדשות רמת גן-גבעתיים

מונעים את המקרה הבא

חדשות רמת גן-גבעתיים2 בספטמבר 2020    3 דקות
0

בעקבות חשד לאלימות כלפי פעוט מצד סייעת במעון ברמת אפעל בעיר, הודיע מ"מ ראש עיריית רמת גן, ליעד אילני, על כוונה להציב סייעות סמויות במעונות ובצהרונים ברמת גן

מונעים את המקרה הבא
צילום: אינגאימג'

סייעות סמויות יוצבו מעת לעת במעונות ובצהרונים ברמת גן, בניסיון למנוע אירועים חריגים. כך הודיע מ"מ ראש עיריית רמת גן, ליעד אילני, הממונה על החינוך ועל מפעלי בית עמנואל, המפעילים את המעונות.
המשטרה חוקרת חשד לאלימות לכאורה כלפי פעוט מצד סייעת במעון ברמת אפעל בעיר. הפרשה נחשפה בשבוע שעבר. הסייעת נעצרה לאחר בדיקת מצלמות האבטחה, והחקירה נמשכת.
"הצבת הסייעות הסמויות נועדה לקבל דיווח אמיתי מהשטח על הנעשה במעונות ובצהרונים", הסביר אילני, והבהיר שהוחלט על המהלך עוד לפני האירוע ברמת אפעל.
עוד הוא הודיע שהחל מהשנה, כל סייעת המתקבלת לעבודה במעון או צהרון תהיה מחויבת לעבור מבחן אישיות והתאמה לתפקיד המאתגר.
"רמת גן היא העיר הראשונה שהחליטה לקיים מבחני אישיות על ידי פסיכולוג לכל מועמדת לעבודה כסייעת. אף פעם לא נוכל להבטיח מאה אחוז הצלחה, אבל אני מאמין שזה יצמצם משמעותית אירועים חריגים", הוא הסביר.
לדבריו, בעקבות מבחני ההתאמה לא התקבלו לעבודה כעשר מועמדות.
עם זאת, לסייעות המועסקות כיום לא יתבצעו מבחני התאמה. "מדובר בעובדות קבועות, ואין לנו אפשרות לערוך גם להן מבחני התאמה, כי מדובר בהרעת תנאי עבודה", הוא הסביר. "חשוב לנו, בנוסף, לספק גם תנאי עבודה טובים לסייעות, והשכר שלהן יעלה השנה בכ-10%-5%".
הסייעת, החשודה בהתנהגות ברוטלית כלפי אחד מהפעוטות במעון ברמת אפעל, נעצרה ביום רביעי שעבר, לאחר שהחוקרים צפו בסרטון מצלמות האבטחה באותו מעון, וזאת, בעקבות תלונה שהעבירו הוריו של אחד מהילדים על חשד למקרה אלימות לכאורה.
בית משפט השלום בתל אביב האריך ביום חמישי שעבר את מעצרה של הסייעת ביממה. לאחר מכן, היא שוחררה למעצר בית עד 6 בספטמבר. חקירת המשטרה נמשכת.
מתחקור ראשוני של הפרשה במפעלי בית עמנואל, עולה שלפני כשבועיים היו הורים שטענו על אלימות לכאורה מצד אחת הסייעות. בעקבות הטענות, נערכה בדיקה ראשונית, וכל הצוות במעון זומן לשיחה, אבל בבית עמנואל הבהירו שלא היו ממצאים נוספים לחיזוק הטענות הקשות. בנוסף, הוחלט לפנות לאגף המעונות במשרד הכלכלה ולדווח לו על המקרה.
הצילומים מהמצלמה במעגל סגור המותקנת במעון הועברו על ידי מפעלי בית עמנואל לבדיקת אגף המעונות, ומצפייה התברר שקיים חשד לכאורה לאלימות, אבל על ידי סייעת אחרת. "אין לנו סמכות להסתכל בצילומים, והעברנו אותם בהתאם להנחיות", הבהירו במפעלי בית עמנואל.
לאחר עיון בממצאים הקשים לכאורה, הם הועברו על ידי משרד הכלכלה למשטרה, שפתחה בחקירת האירוע.
נודע כי מנהלת המעון, שלא מיוחס לה חשד למעורבות בפרשה, הוצאה בהסכמתה לחופשה של שבועיים, לאור הרצון לשמור על "בדיקה נקייה" של האירוע, כפי שהסביר בכיר בעירייה. בנוסף, מנהל המעונות במפעלי בית עמנואל הוזז מתפקידו.
ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: "הסייעת החשודה עבדה במעון רמת אפעל, ונחשפה בעקבות פעולת בדיקה פנימית של תלונה אחרת. כל ההורים עודכנו מיידית על פתיחת חקירת המשטרה, ועודכנו עוד לפני כן על תהליך הבדיקה הפנימית שקדם לכך. נמשיך לגלות אפס הכלה לכל התנהגות חריגה של צוותי חינוך ומקסימום שקיפות כלפי ההורים. תפוחים רקובים יהיו תמיד מעת לעת לצערנו בכל תחום. תפקידנו לסנן אותם מראש ולסלקם, ואת זה אנחנו עושים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

האור בקצה המנהרה

הסינים מגיעים, ועבודות הקמת הקו האדום של הרכבת הקלה צוברות תאוצה. "רואים את האור בקצה המנהרה", אומר מנכ"ל נת"ע, חיים...

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בספטמבר 2020    9 דקות
0

סכסוך שכנים

רמת גן נקבעה כ"עיר צהובה" וגבעתיים כ"עיר ירוקה", על פי מתווה הרמזור של פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו. עימות פרץ...

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בספטמבר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה