חדשות רמת גן-גבעתיים

עולים כיתה

חדשות רמת גן-גבעתיים2 בספטמבר 2020    3 דקות
0

כ-40 אלף ילדי גנים ותלמידי בית ספר החלו את שנת הלימודים בעיר במתכונת לימודים משולבת • ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, סייר ביחד עם שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי, בבתי הספר • קוניק: "כל שנה היא מרגשת, אבל השנה לאור המורכבות הגדולה היא מרגשת אף יותר"

עולים כיתה
שאמה הכהן בפגישה עם תלמידים | צילום: דוברות העירייה

בצל משבר הקורונה, נפתחה ביום שלישי שנת הלימודים ברמת גן ובגבעתיים.
28,875 תלמידים פתחו את שנת הלימודים ברמת גן. על פי מתווה הלמידה, כיתות א'-ב' ילמדו שישה ימים במערכת לימוד רגילה, כיתות ג'-ד' ילמדו לפחות חמישה ימים בקפסולות, וכיתות ה'-י"ב ילמדו לפחות שלושה ימים מלאים, או יותר ימים במשמרות.
ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, סייר ביחד עם שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי, בבתי הספר רמת אפעל, אורט אבין, גן 46, יהל"ם, אורה מודיעים, ניצנים ואהל שם.
בתיכון בליך פתחו תלמידי שכבת י"ב שולחן "פרגון לכולם", שהחליף את מסורת "שולחן הבושה" המבזה, שבו היו יושבים תלמידים ומדרגים בציונים מספריים תלמידות לפי המראה שלהן.
כבר בשנה שעברה, כאשר "שולחן הבושה" נפתח, הגיבה הנהלת בית הספר בחריפות ונקטה צעדים משמעתיים וחינוכיים.
בגבעתיים פתחו 11,154 ילדי גנים ותלמידים נרגשים את שנת הלימודים במערכת החינוך העירונית.
על פי מתווה החינוך בגבעתיים, תלמידי כיתות א'-ב' לומדים בכיתות מלאות חמישה ימים בשבוע בימים ראשון-חמישי, שכבות ג'-ה' לומדים חמישה ימים בשבוע במתכונת קפסולות של עד 18 תלמידים, שכבות ו'-ח' לומדים בבתי הספר בגבעתיים 15-14 שעות לאורך שלושה-ארבעה ימים, ובשאר הימים תתקיים למידה מרחוק.
הלימודים בבתי הספר יתקיימו באופן גמיש בהתאם לחללים הפנויים, וזאת על מנת לשמור על מתכונת הקפסולות.
בכל התיכונים יתקיימו לימודים במתכונת היברידית חמישה ימים בשבוע, כאשר היום השישי ישמש כיום תגבור בכל התיכונים.
בבתי הספר התיכוניים בעיר יתקיים מתווה שונה. בתיכון קלעי, למשל, תלמידי שכבות ט'-י' ילמדו יומיים בשבוע, בימים שני וחמישי, במתכונת קפסולות של חצאי כיתות על פי מערכות שיעורים קבועות. תלמידי כיתות י"א-י"ב ילמדו בבית הספר שלושה ימים בשבוע בימים ראשון, שלישי ורביעי, ובשאר הימים בלמידה מרחוק.
בתיכון שמעון בן צבי ילמדו תלמידי שכבת ט' חמישה ימים בשבועיים הראשונים בקפסולות של חצאי כיתות בצורה מדורגת במשמרות, כאשר המתווה ייבדק ויוחלט אם להמשיכו או לשנות אותו בהתאם לצורך. תלמידי כיתות י"א-י"ב ילמדו שלושה ימים בשבוע ויומיים בלמידה מרחוק, ואילו תלמידי כיתות י"ב ילמדו חמישה ימים בבית הספר, ויהיו לימודים מרחוק לצורך תגבור ומתן עזרה.
בתיכון אורט ילמדו בין שלושה לשישה ימים, על פי מערכת אישית של כל תלמיד.
את הילדים קיבלו במעברי החציה עובדי עירייה, נציגי משטרה ומתנדבים, שסייעו לילדים ביחד עם משמרות הזהב לחצות בבטחה את הכבישים.
בעירייה ציינו שלאור ריבוי מקרי האלימות המינית לאחרונה בארץ, הקים מינהל החינוך מערך של צוותים ייעודיים שיעסקו בהסברה ובטיפול בנושאי אלימות ומיניות בקרב בני נוער ויחזקו את הידע בתחומי המגדר, המיניות והשוויון.
ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, מנכ"ל העירייה יורם פומרנץ, מנהלת מינהל החינוך אירית אהרונסון ובכירים נוספים סיירו במוסדות חינוך בעיר עם פתיחתם.
"כל שנה היא מרגשת, אבל השנה, לאור המורכבות הגדולה, היא מרגשת אף יותר, ואני שמח שהצלחנו, לאחר עבודה מאומצת, לפתוח את השנה כסדרה ובהצלחה גדולה", ציין קוניק. "הקושי המרכזי, מעבר למציאת פתרונות במסגרת המגבלות הקיימות, הוא בעובדה שהמציאות המשתנה מובילה להגבלות חדשות ולשינויים תכופים, שלרוב אינם מאפשרים זמני היערכות נאותים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

האור בקצה המנהרה

הסינים מגיעים, ועבודות הקמת הקו האדום של הרכבת הקלה צוברות תאוצה. "רואים את האור בקצה המנהרה", אומר מנכ"ל נת"ע, חיים...

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בספטמבר 2020    9 דקות
0

סכסוך שכנים

רמת גן נקבעה כ"עיר צהובה" וגבעתיים כ"עיר ירוקה", על פי מתווה הרמזור של פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו. עימות פרץ...

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בספטמבר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה