חדשות רמת גן-גבעתיים

"איפה ההרתעה?"

חדשות רמת גן-גבעתיים12 באוגוסט 2020    דקה אחת
0

לאחר החלטת בג"ץ שלא להרוס את ביתו של המחבל שהשליך את האבן שהרגה את בנו במהלך פעילות מבצעית, זעם ברוך בן יגאל: "זה יום מאוד קשה עבורי, שמחזיר אותי לאחור"

"איפה ההרתעה?"
ברוך בן יגאל ׀ צילום: אבשלום ששוני

"זו החלטה אומללה ומוזרה. איפה ההרתעה?", אמר ביום שני ברוך בן יגאל, אביו של לוחם סיירת גולני, רס"ל עמית בן יגאל ז"ל מרמת גן, בעקבות החלטת בג"ץ לבטל את הריסת ביתו של המחבל נזמי אבו-בכר מהכפר יעבד באזור ג'נין, שהשליך את הלבנה הגדולה שהרגה את לוחם הסיירת במהלך פעילות מבצעית.
בג"ץ קבע ברוב קולות שרק החדר שממנו הושלכה האבן ייאטם. ההחלטה בבג"ץ עוררה סערה ציבורית, והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יבדוק אפשרות לבקש דיון נוסף בבג"ץ בפני הרכב מורחב.
"אני לא מדבר בשם הילדים שאין לי, אלא בשם הילדים שייצאו למארב. נותנים כאן פרס לטרור", ציין בעצב בן יגאל.
הוא סיפר שהגיע לדיון בבג"ץ ודיבר בפני השופטים על הסבל הנורא בעקבות מות בנו היחיד.
"נראה שמה שמעניין את השופטים היה כבוד האדם וקניין האדם והמשפחה שלו. אבל מה עם המשפחה שלי? היא לא חשובה?" הוסיף בן יגאל – "זה יום מאוד קשה עבורי, שמחזיר אותי לאחור".
האב השכול שמירר בבכי הוריד את הדגל לחצי התורן. "שכל עם ישראל יראו", הוא הסביר בסרטון שהעלה בפייסבוק.
גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ מתחו ביקורת על החלטת בג"ץ.
"זו החלטה אומללה של בג"ץ, שסירב לבקשתנו להרוס את בית המחבל שרצח את חייל צה"ל, עמית בן יגאל שהיה בן יחיד להוריו", ציין ראש הממשלה, "אני דורש לקיים דיון נוסף".
גנץ אמר שפסק הדין שביטל את צו הריסת ביתו של המחבל שהרג את עמית בן יגאל ז"ל מצער מאוד. "הריסת בית לצורכי הרתעה היא כלי חשוב במלחמה בטרור, ולכן הנחיתי את גורמי המקצוע במשרד הביטחון לפנות ליועץ המשפטי לממשלה כדי שיגיש בקשה לדיון נוסף בפסק הדין".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה