חדשות רמת גן-גבעתיים

רמת גן: אלפי עצים מחפשים בית חדש

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    דקה אחת
0

תוכנית חדשה לעקירת כ-6,000 עצים בסמוך לבית החולים שיבא, משטרת מסובים ושכונת רמת אפעל, בשל כוונה להקים שכונות חדשות ועל פי דרישת חברת נת"ע, המקימה את "הקו הסגול" של הרכבת הקלה • קול קורא יופץ לתושבים ולארגונים סביבתיים - למציאת מקום חדש לעצי הזית והדקל

רמת גן: אלפי עצים מחפשים בית חדש
שאמה הכהן בסיור. מחפש פתרון לעצים שנעקרו | צילום דוברות העירייה

בשל דרישת המדינה וחברת נת"ע, המקימה את "הקו הסגול" של הרכבת הקלה, ובנייתן של שכונות חדשות, יש תוכנית לעקירת כ-6,000 עצים נטועים ואלפי עצים נוספים במשתלה שבשטחים פתוחים הסמוכים לבית החולים שיבא, משטרת מסובים ושכונת רמת אפעל. יופץ בעניין זה קול קורא לתושבים ברמת גן ולארגונים סביבתיים, למציאת בית חדש לעצי הזית והדקל.
בסיור מיוחד, שנערך ביוזמת סגן ראש עיריית רמת גן עו"ד רועי ברזילי סמוך למשטרת מסובים, השתתפו ראש העירייה כרמל שאמה הכהן ובכירים נוספים.
במסגרת המתווה המוצע, כ-6,000 עצים נטועים ועוד אלפי עצי משתלה מסוגים וגדלים שונים ייתרמו לכל מי שיבקש לשתול אותם ללא כל תמורה.
עם קבלת העצים לידי העירייה, יבוצע קול קורא, במטרה להביא את מרב העצים לבית חדש. קשר ראשון לקליטת העצים נעשה מול הספארי וארגונים נוספים, ובהמשך יהיו ימי חלוקה לתושבים שיבקשו לנטוע את העצים בשטחים פרטיים. במקביל, גם תיבדק אפשרות להעתקת עצים נוספים למקומות ציבוריים בחוצות העיר.
במסגרת ההליך, רישיונות הכריתה יועברו מרשות מקרקעי ישראל לידי עיריית רמת גן, שתמצא בית חדש לעצי הזית, הדקל, השיחים ושלל עצי פרי.
"המטרה הראשונה לפיתוח הסביבה של דרום תל השומר היא שלא יתקיים מצב, שבו עצים שניתנים להעתקה לא יועתקו ויעמדו בפני כריתה", ציין עו"ד ברזילי. "נפעל כדי שארגונים חברתיים וסביבתיים, ואפילו תושבים פרטיים, יעשו שימוש בעצים הללו, כיאה למעמדה של רמת גן כעיר הגנים של ישראל".
שאמה הכהן הודיע שתהיה פעולה משולבת במטרה להציל כמה שיותר עצים. "נפעל בשיתוף הציבור בשביל לעשות הסבה של חלק מהעצי הדקל או הזית לעצי נוי המיועדים לחצרות התושבים ולחלוקה של ארגונים חברתיים וסביבתיים. יחד נחזיר את עיר הגנים להוביל גם בירוק".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה