חדשות רמת גן-גבעתיים

רמת גן: אלפי עצים מחפשים בית חדש

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    דקה אחת
0

תוכנית חדשה לעקירת כ-6,000 עצים בסמוך לבית החולים שיבא, משטרת מסובים ושכונת רמת אפעל, בשל כוונה להקים שכונות חדשות ועל פי דרישת חברת נת"ע, המקימה את "הקו הסגול" של הרכבת הקלה • קול קורא יופץ לתושבים ולארגונים סביבתיים - למציאת מקום חדש לעצי הזית והדקל

רמת גן: אלפי עצים מחפשים בית חדש
שאמה הכהן בסיור. מחפש פתרון לעצים שנעקרו | צילום דוברות העירייה

בשל דרישת המדינה וחברת נת"ע, המקימה את "הקו הסגול" של הרכבת הקלה, ובנייתן של שכונות חדשות, יש תוכנית לעקירת כ-6,000 עצים נטועים ואלפי עצים נוספים במשתלה שבשטחים פתוחים הסמוכים לבית החולים שיבא, משטרת מסובים ושכונת רמת אפעל. יופץ בעניין זה קול קורא לתושבים ברמת גן ולארגונים סביבתיים, למציאת בית חדש לעצי הזית והדקל.
בסיור מיוחד, שנערך ביוזמת סגן ראש עיריית רמת גן עו"ד רועי ברזילי סמוך למשטרת מסובים, השתתפו ראש העירייה כרמל שאמה הכהן ובכירים נוספים.
במסגרת המתווה המוצע, כ-6,000 עצים נטועים ועוד אלפי עצי משתלה מסוגים וגדלים שונים ייתרמו לכל מי שיבקש לשתול אותם ללא כל תמורה.
עם קבלת העצים לידי העירייה, יבוצע קול קורא, במטרה להביא את מרב העצים לבית חדש. קשר ראשון לקליטת העצים נעשה מול הספארי וארגונים נוספים, ובהמשך יהיו ימי חלוקה לתושבים שיבקשו לנטוע את העצים בשטחים פרטיים. במקביל, גם תיבדק אפשרות להעתקת עצים נוספים למקומות ציבוריים בחוצות העיר.
במסגרת ההליך, רישיונות הכריתה יועברו מרשות מקרקעי ישראל לידי עיריית רמת גן, שתמצא בית חדש לעצי הזית, הדקל, השיחים ושלל עצי פרי.
"המטרה הראשונה לפיתוח הסביבה של דרום תל השומר היא שלא יתקיים מצב, שבו עצים שניתנים להעתקה לא יועתקו ויעמדו בפני כריתה", ציין עו"ד ברזילי. "נפעל כדי שארגונים חברתיים וסביבתיים, ואפילו תושבים פרטיים, יעשו שימוש בעצים הללו, כיאה למעמדה של רמת גן כעיר הגנים של ישראל".
שאמה הכהן הודיע שתהיה פעולה משולבת במטרה להציל כמה שיותר עצים. "נפעל בשיתוף הציבור בשביל לעשות הסבה של חלק מהעצי הדקל או הזית לעצי נוי המיועדים לחצרות התושבים ולחלוקה של ארגונים חברתיים וסביבתיים. יחד נחזיר את עיר הגנים להוביל גם בירוק".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מאירים את רמת גן

בניין העירייה הואר בצבע ירוק כאמירת תודה והערכה לתושבים וכוחות הביטחון, הרופאים וההצלה, שסייעו להפיכתה של העיר רמת-גן לעיר ירוקה....

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

תחת מגבלות התו הסגול: מועדוני הגמלאים חזרו...

מועדוני האזרחים הוותיקים המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים חזרו לפעילות כל זאת בהתאם להנחיות התו הסגול,...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה