חדשות רמת גן-גבעתיים

בשורה עולמית: הקסדה השיתופית הראשונה הושקה היום ברמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2020    2 דקות
1

8 חודשים אחרי שאבדה את בנה בתאונת קורקינט, תושבת העיר דורית אברהם, לקחה חלק בהשקת קסדה שיתופית שתגן על הרוכבים מפגיעות ראש קטלניות • "אין ספק שיחסכו חיי אדם והכל בזכות הרבה כוח ומאבק צודק, אני מודה לראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, ששיתף פעולה באופן מידי והראשון שהרים את הכפפה"

בשורה עולמית: הקסדה השיתופית הראשונה הושקה היום ברמת גן
כרמל שאמה הכהן ודורית אברהם | צילום: אילן ספרא

הקסדה השיתופית הראשונה בעולם הושקה היום ברמת גן ביחד עם תושבת העיר דורית אברהם, שהחלה את המאבק ביום שאיבדה את בנה לפני 8 חודשים, בתאונת קורקינט שיתופי ללא קסדה.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "רמת-גן פורצת דרך עולמית בבטיחות, פתרון פורץ דרך זה מאפשר רכיבה בטוחה לכל מי שרוצה לרכב גם באופן ספונטני. בזכות מלחמה של אמא, דורית אברהם תושבת העיר, שהניעה את כולנו. מדובר על פריצת דרך עולמית והשימוש בפתרון זה יחסוך חיים".

דורית אברהם: "אין ספק שיחסכו חיי אדם והכל בזכות הרבה כוח ומאבק צודק, אני מודה לראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, ששיתף פעולה באופן מידי והראשון שהרים את הכפפה"

עקב ריבוי התאונות בקורקינטים חשמליים שהתרחשו בשנה האחרונה, ראש עיריית רמת-גן כרמל שאמה הכהן, זימן ישיבה בחודש נובמבר פתוחה לציבור עם חברות הקורקינטים ועם כל גורמי הביטחון, ההצלה והרפואה. רה"ע הבהיר לחברות בפגישה, שאם לא ימצא פתרון טכנולוגי שינגיש קסדה לכל משתמש, רה"ע יודיע על סילוק מלא של מפעילי הקורקינט השיתופיים ברמת-גן הכוללים את שלושת החברות: Bird, Wind ו-LIME.

על אף שמדובר בכלי "ירוק" שמפחית עומס ופקקים בכבישים, הועלתה דרישה, על ידי משפחות שאיבדו את יקיריהם בתאונות דרכים, לבטל באופן מיידי את הזיכיונות של החברות המשכירות קורקינטים לציבור. על פי נתוני הלמ"ס אודות נפגעים בתאונות קורקינטים, נחשף כי בשנת 2019 תועדו בישראל 598 נפגעים בתאונות קורקינט חשמלי. זינוק של 152.3% ביחס ל-237 נפגעים בתאונות מסוג זה שתועדו בשנת 2018.

עוד ציין ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן: "היום הושק לראשונה הפתרון הראשון לקסדה מגן שיתופית לכל משתמש שאין ברשותו קסדה אישית. התהליך החל בביקור הניחומים שערכתי יחד עם אשתי ורד אצל משפחת אברהם שאיבדה את בנם רועי בתאונת קורקינט ללא קסדה. הבטחתי שנעשה כל מה שאפשר בכדי לשנות את המצב. זימנו ישיבה פתוחה לציבור שקופה ומשודרת עם חברות הקורקינטים ועם כל גורמי הביטחון, ההצלה והרפואה והבהרנו לחברות, שאם לא ימצא פתרון טכנולוגי שינגיש קסדה לכל משתמש הם יתעוררו בוקר אחד להודעה לעזוב את העיר. אני מברך  את חברת WIND,  שהציגה את הפיתוח אין לי ספק שכל הזכייניות האחרות יישרו קו במהרה. רמת-גן תמשיך לפתח את תחום התחבורה השיתופית לצד הפקדה יתרה על בטיחות הרוכבים והנוסעים".

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מאירים את רמת גן

בניין העירייה הואר בצבע ירוק כאמירת תודה והערכה לתושבים וכוחות הביטחון, הרופאים וההצלה, שסייעו להפיכתה של העיר רמת-גן לעיר ירוקה....

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

תחת מגבלות התו הסגול: מועדוני הגמלאים חזרו...

מועדוני האזרחים הוותיקים המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים חזרו לפעילות כל זאת בהתאם להנחיות התו הסגול,...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

 • חגית להב
  קסדה שיתופית

  אני משתתפת בצער המשפחה שאיבדה את בנה באופן מצער לתאונת קורקינט ומאחלת להם שלא ידעו עוד צער. יהי זכרו ברוך.
  נושא רכיבה על קורקינט ללא קסדה מדאיג גם אותי כאם.
  אמנם חיי אדם מעל לכל, אבל נשאלת השאלה, האם קסדה שיתופית בעידן שבו ההיגיינה היא בגדר חובה, אינה מהווה בעיה (זיעה, ריח רע, כינים…) נקודה למחשבה, ומבלי לפגוע חלילה וחס ברגשות משפחת הנפטר ומובילי היוזמה. האם אפשר לקחת את הרעיון עוד צעד קדימה ולחשוב למשל על פתרון לשימוש המוני ציבורי שיתופי באביזר לביש כמו קסדה, שמתלבשת על הראש וקרובה מאוד לפנים?
  רעיון שעלה לי עם המחשבה הזו הינו, שיחד עם השכרת הקורקינט תהיה עמדה של כיסוי חד פעמי (כמו שיש כפפות ליד), אשר מולבש על הראש או מוצמד לתוך הקסדה ומהווה חוצץ בינה לבין השיער והמצח של החובש אותה. אולי מעין "מגבון" או "כיפת קסדה" פנימית. חשוב שם שתהיה מיוצרת מחומר מתכלה וידידותי לסביבה. אפשרי לחייב עליה בכמה אגורות ובלי חזירות, על מנת שישתמשו בה באמת ועדיין ישמרו על היגיינה (כמו שמחייבים על שקיות ניילון במרכולים).