חדשות רמת גן-גבעתיים

"קהילתיות במיטבה"

חדשות רמת גן-גבעתיים22 ביולי 2020    3 דקות
0

עשרות בני נוער מגבעתיים לקחו חלק בסיירת המסיכות העירונית של גבעתיים, והסבירו לעוברים ושבים את הצורך בעטיית מסיכה • המיזם הייחודי משלב הסברה חיובית ותעסוקה בתשלום לצעירים

"קהילתיות במיטבה"
סיירת המסיכות. רעיון חינוכי | צילום: דוברות עיריית גבעתיים

עשרות בני נוער מגבעתיים החלו ביום שישי לעבוד ב"סיירת המסיכות" העירונית, שנועדה להדגיש בפני העוברים והשבים את הצורך לעטות מסיכות.
מחלקת הנוער בעיריית גבעתיים, בשיתוף עמותת "קהילתיים", עומדות מאחורי המיזם הייחודי, שגם מעניק לבני הנוער תעסוקה בשכר במהלך חופשת הקיץ.
במסגרת המיזם, בני הנוער חולקו החל מיום שישי לצוותים של זוגות בתשעה אזורים גיאוגרפיים בעיר. כל זוג קיבל אזור אחד שבו הוא מתמקד.
הצוותים עובדים במשמרות בוקר ואחר הצהריים, ולאורך המשמרת הם פוגשים תושבים, מחלקים להם פלייר המסביר את חשיבות עטיית המסיכה, ואף מחלקים מסיכה חדשה למי שאין ברשותו.
בין היתר, הם מחלקים פליירים לאלו שאינם הולכים עם מסיכה במרחב הציבורי, עם הכיתוב: "סיירת המסיכות שלנו חסכה לך הפעם 500 שקל".
בעירייה ציינו שהמיזם הייחודי מאפשר גם לבצע הסברה באופן חיובי לתושבים, וגם לספק מקום תעסוקה במהלך חופשת הקיץ לבני ובנות הנוער, המשתכרים עבור עבודתם בהתאם לתעריף של שכר המשולם לנערים.
בני הנוער, בגילאי 18-15, יעבדו על פי חוקי העבודה במשמרות של שש שעות עד שישה ימים בשבוע, ויקבלו דמי נסיעות ושכר על פי גילם. בנוסף, כל אחד מהם עובר הדרכה כיצד להסביר לקהלים השונים את חשיבות עטיית המסיכה למען בריאותם ובריאות הסביבה.
עם פרסום המבצע, נרשמו בתוך שעות ספורות כ-180 בני נוער.
"מדובר ברעיון חינוכי חדשני של גיוס בני נוער בתשלום לתעסוקה בחודשי הקיץ, להסברה על עטיית מסיכות", ציין ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, שיזם את המיזם. "אני רואה חשיבות רבה ברתימת בני הנוער בתקופה מאתגרת זו, הן למסע הסברה על חשיבות עטיית המסיכה, שתסייע להשטחת העקומה בתחלואה, והן למציאת תעסוקה ופרנסה לבני הנוער. אני בטוח שהקמפיין הזה יאפשר לבני הנוער המצוינים שלנו להפגין את יכולותיהם, כי זו קהילתיות במיטבה".
בתוך כך, עם פרסום המיזם, נרשמה גם התעוררות קהילתית ומעורבות יוצאת דופן של בעל העסק משה ביטון, מהחנות "המטען", הפועלת זה כשש שנים ברחוב ויצמן, כאשר החליט לתרום מאות מסיכות לטובת המיזם. גם בעלי עסקים נוספים הודיעו על כוונתם לתרום מסיכות.
בתוך כך, עיריית רמת גן הודיעה על השקת פרויקט תעסוקת הקיץ לבני נוער המוכרים לשירותים החברתיים.
במסגרת הפרויקט הייחודי, המתקיים זו השנה ה-19, ישולבו עד סוף אוגוסט כ-295 בני נוער, המוכרים על ידי האגף לשירותים חברתיים בתאגידים ומוסדות עירוניים בעיר.
בעירייה הבהירו כי הפרויקט שם דגש על  מתן הזדמנות שווה, ולכן השנה כ-12% מהעובדים הם בני נוער עם צרכים מיוחדים.
עם המקומות שבהם יועסקו הנערים נמנים הספארי, הפארק הלאומי, הספרייה העירונית, מחלקת החניה, מחלקת מקלטים בחירום, אגף משאבי אנוש, מנהלת הבורסה, מחלקת פניות הציבור בלשכת ראש העיר, בית צבי, מחלקת ההתנדבות, אגף ההנדסה, המחלקה לרווחת הגמלאי ואגף התברואה.
בעירייה הבהירו כי בני הנוער מקבלים את כל רכיבי השכר על פי חוק, ומעבר לכך – כולל נסיעות, חופשה וביטוח עובדים.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה