חדשות רמת גן-גבעתיים

עותרים נגד האיחוד

חדשות רמת גן-גבעתיים24 ביולי 2020    3 דקות
0

כחודש לאחר שמועצת עיריית רמת גן אישרה את האיחוד עם השירותים הווטרינריים דן, הגישו המתנגדים למהלך עתירה מנהלית לבית המשפט בתל אביב • בינתיים, ההכנות לקראת האיחוד כבר מתקדמות

עותרים  נגד האיחוד
שאמה הכהן וגלבוע. שיתוף פעולה מבורך | צילום: דוברות עיריית רמת גן

כחודש לאחר שמועצת עיריית רמת גן אישרה בתום דיון סוער וטעון את האיחוד עם השירותים הווטרינריים דן, הגישו המתנגדים עתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב. דיון בעתירה יתקיים ב-2 באוגוסט, והצדדים נערכים לקראתו.
בעירייה טוענים שהאיחוד יביא לשיפור משמעותי בשירותים הווטרינריים, ויאפשר את הקמתם של כלבייה ובית חולים לבעלי חיים. במקביל, המהלך יביא גם לחיסכון כספי. בעירייה עוד טוענים, כי ההסכם נחתם בתמיכת משרד הפנים.
אבל המתנגדים, ובהם חבר המועצה אביהוא בן משה, טוענים שהאיחוד ייפגע בשירותים הווטרינריים, ובסופו של דבר רק ייקר את העלויות הכספיות.
העתירה המנהלית הוגשה השבוע על ידי ועד הפעולה למניעת סגירת המחלקה הווטרינרית של עיריית רמת גן, הכולל 313 תושבים ועו"ד דנה ולנובסקי, סוניה אנדרלין וריצ'יל גרין.
"מתוך הידע והניסיון רב השנים בטיפול בבעלי החיים, כמו גם מהמידע הרב והתלונות הרבות שהצטברו על איכות השירות שמספק האיגוד, העותרים משוכנעים כי ההחלטה להצטרף לאיגוד ולסגור את המחלקה הווטרינרית של העירייה – הינה שגויה מיסודה", נטען על ידי העותרים. בעתירה גם נטען שהליך ההקצאה של שטח עירוני להקמתם של הכלבייה ובית החולים הווטרינרי לא היה תקין.
בינתיים, ההכנות בשטח לקראת האיחוד נמשכות. לאחרונה התקיימו פגישות עם אדריכלים וגופים נוספים, במטרה לגבש תוכנית להרחבת ושדרוג מתחם הכלבייה ותכנון המרכז הרפואי לבעלי חיים שיוקם במתחם הסמוך לצומת מסובים. במסגרת שדרוג מתחם הכלבייה, תוגדל כמות תאי השהייה והאשפוז לבעלי חיים מ-33
לכ-50 תאים. בנוסף, יוקמו עוד תאי שהייה ואשפוז ייעודיים לחתולים.

בין השירותים: חילוץ בעלי חיים
בפגישה שקיים ראש העירייה, כרמל שאמה הכהן, עם יועצת ראש הממשלה לזכויות בעלי חיים, טל גלבוע, ועם מנהל השירותים הווטרינריים גוש דן, ד"ר משה רפלוביץ' – נסקרו השירותים שתושבי רמת גן אמורים לקבל.
בעירייה הבטיחו שהשירותים החדשים יכללו נוכחות גבוהה של "מחלצי בעלי חיים", שיהיו זמינים לחילוץ ולמתן טיפול ראשוני בזירת האירוע, ובמידת הצורך – גם פינוי למרפאה הווטרינרית.
בנוסף, תוגבר הזמינות לחיסונים עבור תושבי העיר, ותוגבר הנגישות למבצעי חיסונים באזורים שונים בעיר. הכלבייה, בתצורתה החדשה, תקיים מספר רחב של ימי אימוץ בשיתוף פעולה עם סניפים נוספים של איגוד ערים גוש דן ועמותות נוספות הפועלות למען בעלי חיים.
"נפעמתי להיות בישיבה שבה הוצגו התוכניות לבניית הכלבייה החדשה באיגוד ערים דן", ציינה גלבוע, "ויותר מכך – הבשורה של הקמת בית חולים לחתולי קהילה מחוסרי בית. בית החולים הולך לקום בחסות העירייה, עם הציוד המתקדם ביותר. זו בשורה ענקית לפעילים אשר תורמים ועושים לילות כימים על מנת להקל את מצבם של חתולים אלו. העול הכלכלי הנופל על הפעילים פשוט ייפתר".
"הישיבה שקיימנו למען בעלי החיים עוד תניב פירות רבים עם ההקמה של המרכז הרפואי והכלבייה החדישה", אמר שאמה הכהן, והוסיף: "שיתוף הפעולה בין הממשלה לבין הרשויות המקומיות בתחום רווחת בעלי החיים ובעליהם הינו דבר מבורך ומחייב".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

הסערה בעירייה נמשכת

לאחר הדרמה הפוליטית הגדולה בשבוע שעבר - כאשר ממלא מקום ראש עיריית רמת גן ליעד אילני הודיע על התפטרותו ומעבר...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    3 דקות
0

סכנה בחצר הגן

"הילדים לא יכולים לצאת לשחק בחצר, בגלל מפגע בטיחותי במדרגות", טוענים הורים לילדים בגן תאנה שבאזור רחוב משמר הירדן בגבעתיים....

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה