חדשות רמת גן-גבעתיים

מצוקת הקורונה: דפק בדלת וביקש אוכל

חדשות רמת גן-גבעתיים26 ביולי 2020    2 דקות
0

גבר כבן 45, המתגורר ברחוב תל חי ברמת גן, התפלא לגלות אדם בשנות ה-60 שעומד על סף דלתו ומבקש תרומת אוכל • "הייתי המום, אדם עובר בין הדירות ומבקש אוכל?"

מצוקת הקורונה: דפק בדלת וביקש אוכל
צילום אילוסטרציה: אינגאימג'

"הייתי המום, אדם עובר בין הדירות ומבקש אוכל", סיפר ל"המקומון" גבר כבן 45, המתגורר ברחוב תל חי ברמת גן, על התחושה כאשר אדם הנושק לגיל 60 דפק על דלת ביתו וביקש אוכל.
על החוויה המצמררת שעבר, הוא סיפר: "הדפיקה על הדלת הייתה חלשה, מהוססת, לא שמעתי אותה. הילדים הסבו את תשומת לבי: 'אבא דופקים בדלת'. אחד מהם פתח, שמעתי מישהו אומר: 'שלום, יש מישהו מבוגר בבית?', ניגשתי לדלת, עמד מולי אדם רזה, מקריח, בסוף שנות החמישים לחייו, מסיכה כיסתה את פיו ואפו. הוא הגיש לי כרטיס מגנטי, תעודת נכה עם שם ותמונה, ושאל: 'אתה יכול לתרום משהו?'.
"הנחתי שהוא מתרים בשביל עמותה כלשהי, והסברתי לו שאין לי מזומן, אבל אם יחזור בעוד שעה-שעתיים אספיק כבר לרדת ולהוציא, ואז הוא שאל שוב: 'אתה יכול לתרום אוכל?', לא הבנתי והשבתי: 'אוכל? עבור מי אתה מתרים?'", סיפר עוד בהתרגשות הדייר מרחוב תל חי – "'בשבילי', הוא ענה. 'אני רעב, רוצה לאכול משהו'. הייתי המום, אדם עובר בין הדירות ומבקש אוכל?".
הדייר הנרגש הזמין אותו להיכנס לביתו. "הכנתי לו מארז של כריך, פירות, עוגיות ביתיות ובקבוק שתייה. הוא הודה לי בחום והלך. הילדים, היו המומים ושאלו: 'אבא למה נתת לו אוכל? הוא רעב? יש לו בית? אין לו עבודה?'".
הדייר המשיך לגולל את החוויה המצמררת שחווה: "גם אני הייתי עדיין המום. רק אחרי שעזב, הצטערתי שלא לקחתי את פרטיו. יכולתי לעזור לו בדרכים שונות, אבל לא הייתי מוכן לזה שאדם עובר בבתים ומבקש לאכול כי הוא רעב".
לדבריו, בשיחה בגינה הציבורית עם דיירים מהאזור, סיפרו רבים מהם שהוא עבר גם אצלם באותו יום, ושהם תרמו לו ביד רחבה. "אותי המקרה לא עזב. ישראל 2020, אדם רעב מבקש אוכל כתרומה? לאן הגענו? האם זה מקרה בודד, או שמא רק סנונית ראשונה בעקבות מגיפת הקורונה? הרגשתי עצב, חרדה, אבל גם גאווה גדולה באלה שעזרו ותרמו".
הוא סיפר ששמע על גניבות אוכל מקטנועים של שליחים. "שמעתי על מקרה שבעת שהשליח נכנס לבניין כדי להביא את המשלוח שהוזמן, פרצו לו לארגז וגנבו משם משלוחים שהיו מיועדים לדיירים אחרים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

הסערה בעירייה נמשכת

לאחר הדרמה הפוליטית הגדולה בשבוע שעבר - כאשר ממלא מקום ראש עיריית רמת גן ליעד אילני הודיע על התפטרותו ומעבר...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    3 דקות
0

סכנה בחצר הגן

"הילדים לא יכולים לצאת לשחק בחצר, בגלל מפגע בטיחותי במדרגות", טוענים הורים לילדים בגן תאנה שבאזור רחוב משמר הירדן בגבעתיים....

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה