חדשות רמת גן-גבעתיים

לא המנה האחרונה

חדשות רמת גן-גבעתיים22 ביולי 2020    3 דקות
0

לאור ביטול ההחלטה על איסור פתיחת המסעדות ובתי הקפה לישיבת לקוחות, בעיריות שוקדים על מציאת פתרונות לסייע לעסקים, גם על חשבון הפקעת שטחי חניה ומדרכות • שאמה הכהן: "רמת גן תוביל את הסיוע לעסקים ותוותר על הכנסות"

לא המנה האחרונה
בית קפה. הלקוחות מצביעים ברגליים ׀ צילום: משה כהן

בענף המסעדנות ברמת גן וגבעתיים נשמו לרווחה לאחר ביטול ההחלטה על איסור פתיחת המסעדות ובתי הקפה לישיבת לקוחות, ארבעה ימים בלבד לאחר קבלתה באישון לילה.
המחאה של המסעדנים הביאה לפניית הפרסה. "כבר חשבתי ששוב אני יוצאת לחל"ת והפעם לתקופה ארוכה", סיפרה עובדת בבית קפה ותיק ברמת גן.
"התחושה היא של שמחה גדולה, שהוועדה החליטה שנמשיך לעבוד ולתת שירות ללקוחות", סיפר מני שקד, הבעלים של "קפה שקד" בשכונת רמת חן, והוסיף: "אנחנו רוצים שלא ישנו כל פעם החלטות".
עופר מילנר, הבעלים של "הקפה של דבורה", אמר: "העיקר שנמשיך לעבוד. גם ככה יש ירידה בהכנסות".
בינתיים, בעיריות רמת גן וגבעתיים נערכים לקראת האפשרות שיהיה צורך לאפשר להציב יותר שולחנות בשטחים הציבוריים. עיריית רמת גן כבר הודיעה שתאפשר למסעדות ובתי קפה להוציא שולחנות למרחב הציבורי. בחלק מהמקומות, ההרחבה תהיה על חשבון מקומות חניה. "אנחנו הופכים עולמות לטובת בתי הקפה, המסעדות והברים בעיר. רמת גן תוביל את הסיוע לעסקים מקומיים ותוותר על הכנסות", ציין ראש העירייה כרמל שאמה הכהן.
סגן ראש העירייה ומחזיק תיק רישוי עסקים, עו"ד רועי ברזילי, העריך שלא תהיה הפקעה של מקומות חניה רבים. "מדובר במקומות נקודתיים בלבד", הוא הסביר. "נחפש פתרונות יצירתיים כדי לסייע לבתי הקפה והמסעדות", הוא הבטיח.
גם בגבעתיים בודקים אפשרויות להוצאת שולחנות נוספים למדרכות, אבל בעירייה מעריכים שהמשימה תהיה מורכבת יותר.
"בגבעתיים רוחב המדרכות צר יותר, ויהיה צורך גם להבטיח מעבר חופשי לעוברי אורח", אמר בכיר בעירייה, והזכיר שגם הפקעת מקומות חניה אינה משימה פשוטה, לנוכח מצוקת החניה באזורים שונים בעיר, בעיקר בשעות הערב.

חוזרים לספארי
בתוך כך, ועדת הקורונה קבעה בתום דיון מיוחד שהספארי ברמת גן לא ייסגר, והוא ימשיך לפעול גם בסופי שבוע בהתאם למגבלות הריחוק החברתי. המבקרים יוכלו לבלות בספארי עד השעה 21:30, וכך הביקור עשוי להיות ממושך יותר.
שאמה הכהן, שהעלה את הדרישה למתן היתר להפעלת הספארי, ציין שעל פי נתוני משרד הבריאות לא היו במקום הידבקויות של מבקרים בקורונה.
"מדובר בערך חינוכי, ובמקום עם מאות אלפי מבקרים. הספארי הוא מקום בילוי שגם כאשר הוא סגור למבקרים, ההוצאות שלו לא נפסקות לעולם", כך אמר בפנייתו ליו"ר הוועדה, ח"כ יפעת שאשא ביטון, והוסיף: "המקום ייחודי מאוד גם עבור משפחות של אנשים עם צרכים מיוחדים. הביקור לאותן משפחות הינו כלי להקלת הלחץ והחרדה".
בפנייה צוין עוד כי הסוואנה האפריקאית בספארי כוללת מסלול נסיעה שבו המשפחות מסיירות ברכבם הפרטי וללא מגע עם מבקרים נוספים. עוד הובהר כי פקחים מטעם העירייה מסיירים ברחבי הספארי ודואגים לשמירה על הנהלים.
מנכ"ל הספארי, אורן בן יוסף, הוסיף: "אנחנו בעיצומה של תקופה מורכבת, ולכל החלטה משמעות כבירה שעלולה לגזור את דינם של מקומות רבים. הספארי הוא אתר לאומי, ששייך לכולנו, ומטרתו לדאוג לרווחת בעלי החיים ולאפשר למבקרים רבים מפגש בלתי אמצעי עם חיות הבר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה