חדשות רמת גן-גבעתיים

סערה ברמת גן: חשד שתלמידים נדבקו ממורה

חדשות רמת גן-גבעתיים20 ביולי 2020    3 דקות
0

שבעה תלמידים משכבת כיתה ג' ומורה בבית הספר נטעים אובחנו כחולי קורונה לאחר שככל הנראה נדבקו ממורה, אשר המשיכה להגיע לבית הספר בעת שחיכתה לתוצאות הבדיקה • בית הספר של החופש הגדול נסגר, ותלמידי השכבה נכנסו לבידוד • ההורים זועמים ושואלים: "מדוע המורה המשיכה להגיע גם אחרי שעשתה את בדיקת הקורונה?"

סערה ברמת גן: חשד שתלמידים נדבקו ממורה
בית ספר נטעים הסגור. "מרגיז ומקומם" | צילום: משה כהן

הרוחות באגף החינוך בעירייה ובקרב הורים לילדים בבית הספר נטעים ברמת גן סערו, לאחר שביום רביעי שעבר אובחנה מורה בשכבה ג' בבית הספר של החופש הגדול כחולת קורונה.
בעקבות בדיקות שעברו תלמידי השכבה, התברר ששבעה מהם, מרביתם מהכיתה שבה לימדה המורה, נדבקו.
בית הספר של החופש הגדול, נסגר ותלמידי השכבה נכנסו לבידוד. אבל לא רק הם. גם תלמידים מכיתות אחרות, שבאו במגע עם נדבקים בקורונה, נכנסו לבידוד. במקביל, גם צוות המורים והסייעות התבקשו לעבור בדיקות קורונה. בעקבות הבדיקה גילו שגם מורה נדבק.
הרוחות סערו בקרב הורים וגם בקרב בכירים בעירייה, לאחר שהתברר לכאורה שהמורה שנדבקה בקורונה המשיכה להגיע לבית הספר גם לאחר שעברה את הבדיקה. הטענות היו שרק לאחר שקיבלה את התוצאה החיובית של הבדיקה, היא דיווחה על הידבקותה והפסיקה להגיע לבית הספר.
הטענה הייתה שלמרות טענתה שלא היו לה סימפטומים, היה עליה להישאר בבית ולא להגיע לבית הספר בימים שלאחר הבדיקה.
ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, אמר שהוא רואה בחומרה את האירוע: "נאחל לה ולמשפחתה בריאות, ובטח שלא יתחוור לנו שהדביקה בעצמה ילדים או מורים בימים שבהם הגיעה לעבודה למרות שהייתה צריכה להיות בבידוד", הוא ציין. "מדובר, בכל מקרה, בהתנהלות חסרת אחריות באופן קיצוני, שתטופל בחומרה".
בעקבות סגירת בית הספר והבידוד שאליו נאלצו להיכנס תלמידים, הורים ששילמו עבור הקייטנה דורשים לקבל החזר כספי עבור הימים שילדיהם בבית.
בכיר בעירייה אמר שהמגמה היא להחזיר את החלק היחסי של התשלום עבור הימים שבהם בית הספר סגור.
גם מורות הביעו דאגה מאובדן שכר, מאחר שהן עובדות מחוץ למסגרת השנתית הקבועה. אותו בכיר אמר שהמגמה תהיה לשלם גם להן עבור הימים שבהם בית הספר של החופש הגדול לא פעל.
אם לתלמיד בנטעים אמרה: "נורא מרגיז ומקומם מה שקרה. מדוע המורה המשיכה להגיע לבית הספר גם אחרי שעשתה את בדיקת הקורונה? הרי לא במקרה אישרו לה לעבור את הבדיקה, אבל רק אחרי שהמורה קיבלה הודעה שהיא נדבקה בקורונה – היא דיווחה ולא הגיעה לבית הספר".
"גם אם לא היו לה תסמינים, כפי שנטען, אנחנו רוצים לדעת מדוע היא המשיכה לבוא לבית הספר", היא הוסיפה.
בכיר בעיריית רמת גן אמר בשיחה עם "המקומון" כי התחקור נמשך בשיתוף עם משרדי הבריאות והחינוך.
"על פניו נראה לי שגם אם המורה נהגה בתום לב ועל פי החוק, היה מצופה ממנה 'להגדיל ראש', ולאחר שעברה את הבדיקה לא לבוא לבית הספר עד לקבלת התשובה, גם אם לא היו לה תסמינים", הוא הוסיף.
מנהל אגף הביטחון והממונה העירוני לנושא הקורונה, שמעון שומרוני, אמר בעקבות האירוע: ״למורה לא היו כל תסמיני קורונה ורק בגין התסמינים שנתגלו אצל אחותה, שבעקבותיהם היא עשתה בדיקה, גם המורה ניגשה  להיבדק ושתי האחיות נתגלו כמאומתות".
לדבריו, "עם קבלת תוצאת הבדיקה, נמסרה הודעה לגורמי החינוך בעיר, נפתח תחקיר עירוני מיידי, ובמקביל הופנו החומרים לחקירת משרד הבריאות. עד להעברת הממצאים, למורה לא היו כל תסמיני קורונה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה