חדשות רמת גן-גבעתיים

ערך מוסף לתלמידים

חדשות רמת גן-גבעתיים7 ביולי 2020    4 דקות
0

על רקע ההנחיות המחמירות של משרד הבריאות, נפתחו אתמול קייטנות "בית הספר של החופש הגדול" ברמת גן • מנכ"ל מפעלי בית עמנואל, יאיר דמארי: "אנחנו עושים דבר חדש, שרק לפני ארבעה חודשים נראה כסרט בדיוני"

ערך מוסף לתלמידים
יאיר דמארי | צילום: משה כהן

"גיבשנו תוכניות למידה ייחודיות לילדי העיר, בנוסף למתווה של משרד החינוך", אומר ל"המקומון" מנכ"ל מפעלי בית עמנואל, יאיר דמארי, בראיון מיוחד לרגל פתיחת קייטנות "בית הספר של החופש הגדול" ברמת גן, שהחל לפעול אתמול ויימשך עד 6 באוגוסט.
כ-10,000 ילדי הגנים העירוניים וכיתות א'-ד' ישהו בקייטנות ההעשרה המיוחדות, שעל רקע מגבלות הקורונה תוכנית הפעילות שלהן תהיה שונה מבשנים קודמות.
גם לקראת פתיחת "בתי הספר של החופש הגדול", שררה השבוע אי-ודאות במפעלי בית עמנואל. "נערכנו להפעלה במתכונת של כיתות, אבל פתאום עלולים לשנות את ההנחיה לקפסולות, וזה סיפור מסובך, כי אין לנו מספיק אנשי צוות", מציין דמארי. "בתי ספר וגנים פתאום עלולים שלא להיפתח, אם מתגלה תלמיד שנדבק בנגיף. ביום ראשון קיבלנו הודעה על סגירת בתי הספר מורדי הגטאות ועתיד, מפני שהתגלו תלמידים חולים בקורונה".
דמארי מדגיש לגבי התנאים המיוחדים: "אנחנו עושים דבר חדש, שרק לפני ארבעה חודשים נראה כסרט בדיוני. לתוכנית שגובשה לילדים יהיה ערך מוסף".
התלמידים ייצאו לאירועים חווייתיים מחוץ לבתי הספר והגנים?
"בהנחיית משרדי הבריאות והחינוך, הלמידה תהיה רק בגן או בבית הספר. אסור לנו להוציא את הילדים. גם רצינו לספק להם ארוחת בוקר, אבל גם על זה חל איסור".
מהם הדגשים שיינתנו בבית הספר של החופש הגדול?
"תוכנית הלמידה תהיה בהתאם למתווה של משרד החינוך. בנוסף, גיבשנו תוכניות ייחודיות לילדי העיר. לילדי בתי הספר הכנו את תוכנית 'העולם המופלא', ולילדי הגנים גיבשנו את התוכנית 'סופרים וסיפורים'".

רואים עולם
על רקע סגירת השמיים לטיסות לחו"ל, הילדים ילמדו על מדינות אחרות, אבל בניגוד לכך שחלקם היו אמורים לטוס עם משפחותיהם בחופשת הקיץ לטיול, או לנופש מעבר לים – הכרת היעדים הנחשקים תהיה הפעם וירטואלית. לילדי הגנים, התוכנית כוללת הכרת סופרים וסיפורים עבריים לדורותיהם.
מה תהיה העלות הכספית להורי התלמידים?
"מהבוקר עד השעה 13:00 התשלום שנקבע על ידי המדינה יעמוד על 540 שקל. הצהרונים שאנו מפעילים יהיו פתוחים עד 16:30. המחיר יהיה 750 שקל לילד, והוא יכלול גם ארוחת צהריים".
אתם לא חוששים שהורים רבים לא יוכלו לעמוד בתשלומים בשל המציאות הכלכלית הקשה?
"אנחנו בהחלט רואים מצוקה כלכלית אצל חלק מההורים. מחודש מאי, כאשר הפעילות חודשה, כאלף הורים ביטלו את השתתפות ילדיהם בצהרונים בגלל סיבות כלכליות. היו הורים ללא עבודה שנשארו בבית והילדים נשארו ביחד איתם. גם הייתה תופעה של 35%-40% מהילדים שביטלו את השתתפותם בחוגים על רקע מצוקה כלכלית".
יש לכם פתרונות?
"בהנחיית ראש העירייה, כרמל שאמה הכהן, אנחנו עושים כל מאמץ כדי לסייע. הוקמה ועדת הנחות מיוחדת, שתעניק, בהתאם למצבו של כל מגיש בקשה, הנחות שבין 25% ל-40%. העירייה משתתפת בסבסוד בתי הספר של החופש הגדול והצהרונים, ונעשה כל שניתן כדי ללכת לקראת ההורים".

ויתור של 25% בשכר
במהלך משבר הקורונה, יצאו מרבית עובדי מפעלי בית עמנואל לחל"ת. "כהזדהות עם המציאות הקשה, כל העובדים הבכירים, ואני בתוכם, החלטנו לוותר על 25% מערך השכר. כמו שעובד שיצא לחל"ת קיבל 75% מהשכר, גם אנחנו קיבלנו באותה תקופה שיעור דומה. היה כאן מסר חשוב".
אתם כל הזמן בחוסר ודאות. אתה מרוצה משיתוף הפעולה עם משרדי החינוך והבריאות?
"ההנחיות השתנו ומשתנות כל הזמן, ואם הייתי צריך להסתמך על משרדי החינוך והבריאות – לא הייתי מסוגל לתת פתרונות להורים במינימום זמן. הסיוע הרב שקיבלנו מהעירייה אפשר לנו לספק מענה בתנאים המיוחדים שנוצרו. המעטפת שהחינוך המשלים מעניק ברמת גן גדולה פי כמה מערים אחרות. חשוב לי לציין את שיתוף הפעולה הפורה עם ראש העירייה ועם ממלא מקומו ליעד אילני. יש לנו משימה משותפת".
אחרי השישי באוגוסט תפעילו קייטנות?
"השאיפה היא להמשיך את הפעילות בקייטנות עד 20 באוגוסט, אבל עדיין לא קיבלנו את האישור מהמדינה".
מה קורה עם המרכזים הקהילתיים?
"הם נפתחו על פי המגבלות, וגם חוגים החלו להתחדש, אבל ברור שהפעילות יותר מצומצמת לעומת התקופה שלפני הקורונה. אנחנו חיים בתקופה מיוחדת".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מאירים את רמת גן

בניין העירייה הואר בצבע ירוק כאמירת תודה והערכה לתושבים וכוחות הביטחון, הרופאים וההצלה, שסייעו להפיכתה של העיר רמת-גן לעיר ירוקה....

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

תחת מגבלות התו הסגול: מועדוני הגמלאים חזרו...

מועדוני האזרחים הוותיקים המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים חזרו לפעילות כל זאת בהתאם להנחיות התו הסגול,...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה