חדשות רמת גן-גבעתיים

ארבעה הרוגים מאז שיצאנו מהסגר

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביוני 2020    3 דקות
0

תאונות הדרכים הקטלניות ברמת גן ובגבעתיים גרמו למשטרת מרחב דן לצאת בפעילות יזומה נגד עבירות תנועה מסכנות חיים • "נתגבר את פעולות ההסברה והאכיפה וניתן דגש לרוכבי דו-גלגלי", מזהיר רב-פקד יוסי צעדה

ארבעה הרוגים מאז שיצאנו מהסגר
רפ"ק יוסי צעדה (במרכז) ׀ צילום: משטרת מרחב דן

"מאז תחילת החזרה לשגרה לאחר 'סגר הקורונה' אירעו ארבע תאונות דרכים קטלניות ברמת גן ובגבעתיים", אומר קצין התנועה של משטרת מרחב דן, רב-פקד יוסי צעדה. "נגביר את פעולות ההסברה והאכיפה", הוא מדגיש.
כבר במהלך סוף השבוע פעלו שוטרי תנועה בפעילות יזומה נגד עבירות תנועה מסכנות חיים ברמת גן, בני ברק וגבעתיים.
במהלך מחסום יזום עיכבו השוטרים רכב לבדיקה. הנהג, כבן 28 מרמת גן, התבקש לבצע בדיקת שכרות במכשיר הינשוף, ונמצא שהוא נוהג תחת השפעת אלכוהול. אבל זו הייתה רק ההתחלה. בבדיקה במסוף המשטרתי התגלה כי הנהג לא הוציא רישיון מעולם.
לאחר שנערך לנהג שימוע, רכבו הושבת והוא הועבר להמשך טיפול בוחני התנועה במשטרת מחוז תל אביב.
במהלך המבצע נרשמו שישה דוחות נוספים לנהגים שנתפסו נוהגים במהירות מופרזת.
רפ"ק צעדה ציין שהגברת האכיפה מגיעה על רקע שרשרת התאונות הקטלניות ברמת גן ובגבעתיים מאז סיום סגר הקורונה, שבהן נהרגו ארבעה בני אדם. בתאונות נוספות בשתי הערים נפצעו חמישה בני אדם באורח קשה.
"במהלך הסגר כמעט לא היו תאונות, ומאז שאנשים יצאו מהבתים ולנסיעות חווינו את המקרים הקשים. כל הרוג הוא עולם ומלואו, כל זירה זו צביטה בלב", מספר צעדה.
הוא מבהיר שהתאונות הקטלניות היו באזורים שונים ברמת גן ובגבעתיים, ובשלוש מתוכן היו מעורבים רוכבי כלי דו-גלגלי. הולכת רגל כבת 50 נהרגה מפגיעת אופנוע, בעת שחצתה במעבר חציה את הכביש ברחוב ביאליק-השוטרת במרכז רמת גן. הולך רגל כבן 45 נהרג מפגיעת רכב, בעת שהלך על המדרכה ברחוב ויצמן סמוך לפינת רחוב המעיין בגבעתיים. רוכב אופנוע כבן 27, שנסע בדרך אבא הלל ברמת גן לכיוון קניון איילון, התנגש בשלט ונהרג; ורוכב אופנוע כבן 55 נהרג בהתנגשות עם רוכב אופניים חשמליים סמוך לתחנת דלק בדרך אבא הלל.
"נתגבר את פעולות ההסברה והאכיפה וניתן דגש לרוכבי דו-גלגלי", אומר רפ"ק צעדה, שנכנס לאחרונה לתפקידו כקצין התנועה של משטרת מרחב דן, לאחר שלפני כן פיקד על היס"מ.
בראיון ל"המקומון" הוא מדבר בהרחבה על התוכניות לקראת העתיד, ומודה שתפקידו הנוכחי שונה בתכלית מתפקידו הקודם. "כקצין תנועה זו המלחמה האמיתית והמתישה, זו מלחמה יומיומית", הוא מסביר.
היכן תתמקדו בפעולות האכיפה?
"אני מאמין בשילוב של הסברה ואכיפה. ניתן דגש באכיפה לדו-גלגלי – אופניים וקורקינטים חשמליים ואופנועים".
במה יתמקדו פעולות ההסברה?
"בצורך להקפדה על אביזרי בטיחות, חבישת קסדות מגן, הדגשת האיסור על רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים לדבר תוך כדי נסיעה באמצעות אוזניות, החובה לחבוש קסדת מגן וחשיבות שמירת חוקי התעבורה. נתמקד גם באוכלוסיות נוספות, כמו הגיל השלישי".
מה יכללו פעולות האכיפה?
"בנוסף לאכיפה השגרתית, נבצע מבצעי אכיפה מיוחדים, וגם סיירת האופנועים הארצית של משטרת התנועה תיכנס לרמת גן-גבעתיים. ניתן דוחות לעברייני תנועה, מקנסות כספיים ועד להזמנה לדין".
רפ"ק צעדה מזהיר עוד שתהיה אכיפה חסרת פשרות נגד עבירות תנועה של בני נוער הרוכבים על אופניים וקורקינטים חשמליים.
"החופש הגדול החל, ונגביר את פעולות ההסברה והאכיפה. גם פקחים עירוניים רשאים לרשום דוחות", הוא אומר ומבהיר כי הרכיבה על אופניים וקורקינטים חשמליים אסורה מתחת לגיל 16. "במידת הצורך, נרשום דוחות להורים שלהם", הוא מדגיש.
רפ"ק צעדה מציין עוד שבנוסף לפעולות ההסברה והאכיפה, גם מתבצעת הפקת לקחים בעקבות תאונות קטלניות. "בעקבות התאונה הקטלנית ברחוב ביאליק, פעלנו בתיאום עם העירייה – ושדה הראייה במקום שופר", הוא מוסיף.
מאז החזרה לשגרה, יש גידול בדוחות שנרשמים על עבירות תנועה?
"יש עלייה בכמות הדוחות, וגם בכמות העבירות".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מאירים את רמת גן

בניין העירייה הואר בצבע ירוק כאמירת תודה והערכה לתושבים וכוחות הביטחון, הרופאים וההצלה, שסייעו להפיכתה של העיר רמת-גן לעיר ירוקה....

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

תחת מגבלות התו הסגול: מועדוני הגמלאים חזרו...

מועדוני האזרחים הוותיקים המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים חזרו לפעילות כל זאת בהתאם להנחיות התו הסגול,...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה