חדשות רמת גן-גבעתיים

התראה לפני עתירה לבג"ץ

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות
0

עיריית רמת גן וראש העירייה, דרך עו"ד גיא אופיר, הודיעו כי בכוונתם לעתור לבג"ץ כדי שזה יקבע על סגר כללי גורף בעיר בני ברק

התראה לפני עתירה לבג"ץ
באדיבות עיריית רמת גן

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן כמו גם ההשקה בין הערים, התעורר חשש בקרב תושבי רמת גן על התפשטות הנגיף.

למרות הנסיונות של עיריית רמת גן למנוע ממשקים בין הערים.

בעקבות מכתב ששלח שאמה למזכירות הממשלה ביום שני (30/3) בו ביקש על הפרדה מוחלטת בין רמת גן לבני ברק הסובלת מרמות תחלואה הגבוהות בארץ ומאחר שלא התקבלה תגובה, פנה ראש העיר כרמל שאמה הכהן, דרך עו"ד גיא אופיר, בפנייה לפיה יעתרו לבג"ץ שיקבע על חסימת הגישה מבני ברק לרמת גן.

במכתב שהגיש עו"ד אופיר, לראש המשלה, בנימין נתניהו, לשר הבטחון, נפתלי בנט, שר הבריאות, יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, בבקשה כי יורו עד הערב ב 22:00 על הפרדה מוחלטת בין הערים ומניעת גישה של תושבי בני ברק לרמת גן. אחרת מחר (2/4) תוגש עתירה לבג"ץ בנושא.

במכתבו מצטט עו"ד אופיר את סעיף 20 לפקודת בריאות העם, אשר חוקק בדיוק למצבים כגון דא:

"סמכויות לשעת-חירום פק' 53 לש' 1947 (תיקון מס' 17) תשס"ג-2003

  1. (1)  אם נראה כי מרחפת על איזה חלק של ישראל סכנה של מחלה איומה אפידמית, מקומית או מידבקת או כי הוא נגוע במחלה כזאת, דהיינו, דבר, חולירע, קדחת צהובה, אבעבועות, טיפוס הבטן או מחלה אחרת שהכריז עליה שר הבריאות, במודעה ברשומות כי היא מחלה מידבקת מסוכנת, רשאי שר הבריאות להכריז במודעה כנ"ל כי סכנה חמורה מרחפת על בריאות העם על ידי איומה או קיומה של מחלה כזאת בישראל או בארצות השכנות, ומשפורסמה הכרזה זאת יהא המנהל מוסמך לסדר, או להתקין, בין בצו ובין בהוראה או בכל דרך אחרת שהיא, כי ייעשו על ידי כל אדם, לרבות קופת חולים:

…..

(א)   לסלק, לבודד, לעצור, להעמיד לפיקוח, לבדיקה רפואית ולטיפול רפואי אנשים נגועים ואנשים העומדים במגע עמהם, ואנשים שיש עליהם חשד כי היו בזמן האחרון נתונים להידבקות, ולעשות את הפעולות הדרושות, כדי לקבל דוגמאות לבדיקת מעבדה מכל אחד מן האנשים הנזכרים לעיל;

….

(3)  רשאי המנהל או רופא ממשלתי לסדר או להתקין, בין בצו ובין בהוראה או בכל דרך אחרת שהיא, כי שום מת לא ייקבר בעיר או בכפר או באזור נגועים, עד אם נבדקה הגופה ע"י רופא ממשלתי או ע"י מפקח על הבריאות, ורשאי הוא לסדר או להתקין, בין בצו ובין בהוראה או בכל דרך אחרת שהיא, כי יינקטו אמצעים, כדי להבטיח שגופות אשר לא נבדקו כאמור בזה לא תיקברנה בשום בית-קברות או מקום-קבורה.

…..

(ב)   אם פרצה מגפה באזור מוגבל, רשאי הממונה על המחוז לצוות כי שום אדם לא יצא מן האזור שהוגבל ורשאי לנקוט באמצעים, כגון הקפת האזור בשרשרת סניטרית או באמצעים אחרים, ככל אשר ימצא לנחוץ כדי להגשים למעשה את הצו, ולתכלית זו רשאי לדרוש את עזרת המשטרה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מאירים את רמת גן

בניין העירייה הואר בצבע ירוק כאמירת תודה והערכה לתושבים וכוחות הביטחון, הרופאים וההצלה, שסייעו להפיכתה של העיר רמת-גן לעיר ירוקה....

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

תחת מגבלות התו הסגול: מועדוני הגמלאים חזרו...

מועדוני האזרחים הוותיקים המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים חזרו לפעילות כל זאת בהתאם להנחיות התו הסגול,...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה