חדשות רמת גן-גבעתיים

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות
1

דליה אדלסבורג בת 76 מרמת גן, נפטרה אמש (ראשון) ממחלת הקורונה. בנה מספר על רגעיה האחרונים והמאבק בוירוס הקטלני

"זה היה הרגע הקשה ביותר"
צילום באדיבות המשפחה

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל אדלסבורג, על הפרידה קורעת הלב באמצעות הטלפון מאמו, דליה אדלסבורג (76) מרמת גן, שנפטרה ביום שישי ממחלת הקורונה, לאחר שהיתה מאושפזת כעשרה ימים בבית חולים השרון בפתח תקווה.

 

אדלסבורג חזרה מטיול מאורגן בפרמידות במצרים וכעבור כמה ימים, לאחר שהחום בגופה עלה וביקשה להיבדק, היא אובחנה כנשאית של הקורונה.

"החלום של אמא היה לראות את הפרמידות במצרים. היא היתה אמורה לצאת לטיול חודשיים לפני כן, אבל אז היא חלתה בשפעת ודחתה את הנסיעה", סיפר בעצב בנה דניאל.

עוד הוא סיפר, שבמשך שנים ארוכות אמו עבדה כספרנית באוניברסיטת תל אביב ואהבה מאוד ספרות ותיאטרון. "בחדר המחשב שלה שלה היו אלפי ספרים וסרטים", הוא ציין – "אני מתכוון לקחת את כל הספרים לחדר מיוחד בבית שלי ולקרוא כל אחד מהם".

אדלסבורג, שהיתה אם יחידנית מבחירה, הותירה אחריה את בנה היחיד, דניאל (39).

 

כשבוע לאחר שובה ממצרים היא חשה בתסמינים שעוררו חשש. "היתה מודעות לקורונה והיא ביקשה להיבדק וכבבדיקה התברר שהיא חולה בקורונה", סיפר עוד הבן בשיחה עם "מעריב".

בשלושת הימים הראשונים הוא תקשר עם אמו שאושפזה בבית חולים השרון באמצעות הטלפון, אבל אז החלה ההידרדרות במצבה. "בתחילה היא נשמה בסיוע מסיכת חמצן ואז תקשרנו באמצעות הודעות בוואצ, אבל בהמשך מצבה המשיך להידרדר ואז היא הורדמה והונשמה", הוא סיפר עוד.

ביום חמישי בערב, כאשר מצבה המשיך להידרדר ונותרו לה שעות ספורות, כשהיא מורדמת ומונשמת, בנה שהיה קשור אליה מאוד, נפרד ממנה באמצעות הטלפון הסלולארי, כאשר הצוות הרפואי הצמיד באוזנה של האם את הטלפון.

"ביקשתי מהרופא שטיפל בה ביחד עם הצוות במסירות רבה, ד"ר דרור דיקר, להיפרד מאמא שלי. הצמידו לה את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", הוא משחזר בבכי – "להלוויה שהתקיימה ביום שישי בבית העלמין הגיעו רק תשעה ולא יכולנו להתחבק ושמרנו על מרחק של שני מטרים. לאמא שלי היו מכרים ומוקירים רבים וזה היה קשה מאוד".

"אנחנו לא יכולים גם לארח אנשים בשבעה, כדי לא לסכן אף אחד. אמא שלי היתה אישה מיוחדת וההודעות שאני מקבל ממחישות שאנשים רבים, שאפילו לא היכרתי, אהבו והוקירו אותה", הוסיף הבן בכאב – "היתה לה ספרייה בחדר עם אלפי ספרים. אקח את כל הספרים אליי ואקרא ספר אחרי ספר. הספרות היתה אהבתה הגדולה".

 

 

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מאירים את רמת גן

בניין העירייה הואר בצבע ירוק כאמירת תודה והערכה לתושבים וכוחות הביטחון, הרופאים וההצלה, שסייעו להפיכתה של העיר רמת-גן לעיר ירוקה....

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

תחת מגבלות התו הסגול: מועדוני הגמלאים חזרו...

מועדוני האזרחים הוותיקים המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים חזרו לפעילות כל זאת בהתאם להנחיות התו הסגול,...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • Hagit Lahav חגית להב
    תנחומים

    לדניאל. קורע לב לקרוא על מותה של אמך דליה אדלסבורג. המציאות ההזויה שנקלענו אליה בלתי ניתנת לתפיסה. אני מאחלת לך חוזק ובריאות. יהי זכרה של אמך ברוך לעד!