חדשות רמת גן-גבעתיים

החמרת אכיפה על סגירת עסקים

חדשות רמת גן-גבעתיים16 במרץ 2020    2 דקות
0

שאמה הכהן, הנחה להגביר את אכיפה כנגד כל עסק שפועל בניגוד להנחיות משרד הבריאות ובכך מסכן את תושבי העיר בהתפשטות מגפת הקורונה. בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשטרת ישראל, בתי עסק שלא ישמעו להוראות הבטיחות הארציות, ישלמו דוחות בסך 475 שקלים על אי קיום ההנחיות.

החמרת אכיפה על סגירת עסקים
צילום אדיבות העירייה

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, קורא לבעלי העסקים בעיר לגלות אחריות ולפעול בהתאם להנחיות משרד הבריאות בנושא פתיחת בתי העסק בעיר.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: " רמת-גן מחויבת לביטחונם האישי של תושבי העיר. אנחנו לא נקל ראש  בשום בעל עסק או תושב שמפר את הנחיות משרד הבריאות ובכך מסכן את תושבי העיר. עיריית רמת-גן שמה בראש סדר העדיפויות את השמירה על בריאותם של התושבים ובהתאם לכך, יהיו הקפדות מחמירות על בתי עסק ועל תושבים שיפרו את הנחיות משרד הבריאות".

ראש העירייה קורא לבעלי העסקים בעיר לגלות אחריות ולפעול בהתאם להנחיות משרד הבריאות בנושא פתיחת בתי העסק בעיר. רה"ע הנחה להגביר את אכיפה כנגד כל עסק שפועל בניגוד להנחיות משרד הבריאות ובכך מסכן את תושבי העיר בהתפשטות מגפת הקורונה. בהתאם לתקנות שעת חירום, 'אכיפת צו בריאות', ועפ״י הנחיות משרד הבריאות יש לפנות כיסאות ו/או שולחנות מהמרחב הציבורי חל מרגע זה  וכל זאת למנוע התקהלות ולשמור על בריאות הציבור מהידבקות. כמו כן, חל איסור על הפעלת מספרות/מעצבי שיער, מכוני קוסמטיקה, בתי עסק המעניקים שירותי פדיקור מניקור כולל לק ג'ל . בתי עסק שלא ישמעו להוראות, ישלמו דוחות בסך 475 שקלים, בהתאם להנחיות של משטרת ישראל בנושא.

הגברת האכיפה נעשית בהתאם להנחיות משרד הבריאות שהנחה לסגור את כלל בתי העסק ומקומות הבילוי שאינם נחשבים נחוצים: קניונים (למעט מרכולים ובתי מרקחת) דיסקוטקים, ברים, פאבים, אולמות אירועים, חדרי כושר ובריכות שחיה, פארקי מים, גן חיות, ספארי, פינות חי, מקומות לעריכת מופעים, וירידים, מתקני שעשועים ולונה פארק, בתי קולנוע, תיאטרון ומוסדות תרבות אחרים, רכבל, אתרי מורשת, עסקים לטיפול לא רפואי בגוף האדם, מקוואות, בית מרחץ וכלי שיט ציבור.

כרמל שאמה הכהן, הנחה את כלל האגפים העירוניים והחברות/תאגידים עירוניים, לא לבצע שום אכיפה או שום התראה על חוב מול שום גורם בעיר ולא לבצע עיקולים עד אחרי חג הפסח הקרוב. כמו כן פנה לתאגיד המים וביקש לאמץ מדיניות זו בתקופת המשבר.

עיריית רמת-גן מנגישה לתושביה בכל רגע נתון את כלל הנחיות משרד הבריאות, נהלי מוסדות החינוך ואנשי הקשר הרלוונטיים לנושא. היערכות החירום העירונית והארצית לאור התפשטות נגיף הקורונה הביאה לבידודם של אלפים רבים בכל הארץ. ראש עיריית רמת-גן, הקים , צוותים מיוחדים, הכוללים סיירת של המוקד העירוני, פקחי העיר והשיטור העירוני ומנהלי הרובעים, פרוסים ברחבי העיר בזמינות מלאה ומעניקים מענה מידיי לצרכים של מבודדים ושל תושבים במגוון דרכים, בהתאם לפניות שעולות מהשטח.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מאירים את רמת גן

בניין העירייה הואר בצבע ירוק כאמירת תודה והערכה לתושבים וכוחות הביטחון, הרופאים וההצלה, שסייעו להפיכתה של העיר רמת-גן לעיר ירוקה....

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

תחת מגבלות התו הסגול: מועדוני הגמלאים חזרו...

מועדוני האזרחים הוותיקים המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים חזרו לפעילות כל זאת בהתאם להנחיות התו הסגול,...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה