חדשות רמת גן-גבעתיים

פורים בצל הנגיף

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במרץ 2020    3 דקות
0

אירועי הרחוב ההמוניים בשתי הערים בוטלו, אבל במוסדות החינוך ובבתי הכנסת נמשכו החגיגות כמעט כרגיל • על שמחת החג העיבה קטטה שפרצה בין תלמידים בבית ספר תיכון בגבעתיים

פורים בצל הנגיף
פורים במרכז מע"ש בגבעתיים ׀ צילום: דוברות העירייה

 

ברמת גן ובגבעתיים חגגו את פורים בעיקר במוסדות החינוך ובבתי הכנסת, שבהם התקיים ביום שני בערב האירוע המסורתי של קריאת מגילת אסתר.
בבית הספר אביגור בשכונת רמת יצחק ברמת גן בוטלה השנה תהלוכת העדלאידע המסורתית, אבל התלמידים והמורים ערכו חגיגה פורימית ססגונית. בפארק הלאומי התקיימה בשבת מסיבת פורים גדולה, שאורגנה על ידי גורם פרטי. ממלא מקום ראש העירייה ליעד אילני מסר שבאירוע השתתפו כ-3,900 חוגגים. זאת, כשההגבלה שהטיל משרד הבריאות הייתה על אירועים עם 5,000 משתתפים ויותר.
בבתי הספר בגבעתיים התקיימו פעילויות מיוחדות לרגל פורים, בשיתוף ועדי ההורים, שהכינו לילדים מגוון הפתעות. האירועים כללו מופעי קרקס, דוכני יריד, עמדות משחק, דוכני מזון ועמדות DJ. בנוסף, התקיימו בעיר תחרויות תחפושות נושאות פרסים, וכמובן – משלוחי מנות מתוקים חולקו בין הילדים. ראש העירייה רן קוניק הגיע יחד עם בכירי מִנהל החינוך לסיור במוסדות החינוך. "למרות המורכבות של התקופה האחרונה וביטול אירועי הפורים המרכזיים, הייתי מאושר לראות את הילדים המחופשים ואת המורים נהנים וחוגגים", הוא סיפר.
חגיגה פורימית מרגשת התקיימה במרכז התעסוקה לאנשים עם מוגבלויות בגבעתיים. לקראת החג, עמלו חניכי אקי"ם על מארזי השי המיוחדים לחג, כשהיעד הוא למכור עשרות אלפי חבילות שי ליחידות ולארגונים. יחד עם חניכי המקום, חגגו המשתתפים והמתנדבים, כשהם מחופשים. במסיבה השתתפו, בין השאר, פעילים בארגון ליונס ומתנדבים מהמשטרה ומהצבא, וכן תלמידי תיכון קלעי. את החוגגים בירכו מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעיריית גבעתיים, מירי פרחי, ורחל און מאקי"ם.
עקב ביטול העדלאידע המסורתית בעיר, החליט ראש עיריית גבעתיים רן קוניק על פעילות אלטרנטיבית לילדים בגינות הציבוריות בעיר. לכל אחת מהגינות הגיעו אקרובטים, פסלים חיים, עמדות יצירה, משחקים, מתופפים, ליצנים ומאות ילדים מחופשים. קוניק: "אני שמח שאחרי שנאלצנו בעצב רב לבטל את העדלאידע, הצלחנו לייצר חוויה שמחה בעיר. כיף לראות את הילדים נהנים מרוח החג גם במצב הנוכחי. החלוקה לגינות שכונתיות מנעה התקהלות, ועדיין אפשרה למשפחות ליהנות מאווירת חג הפורים".
החגיגה הסתיימה במכות
קטטה שפרצה בין תלמידים בבית ספר תיכון בגבעתיים במהלך חגיגת פורים, גלשה לאלימות, שבמהלכה נפצע באורח קל אחד התלמידים. שוטרים שהוזעקו למקום פתחו בחקירה, שבמסגרתה עוכבו לחקירה חמישה תלמידים, שעל פי החשד היו מעורבים בקטטה. בתום החקירה הם שוחררו בתנאים מגבילים למעצר בית.
מנהלת בית הספר כתבה באיגרת מיוחדת להורים: "את הבוקר פתחנו במוזיקה, במצב רוח מרומם ובריקודים. תלמידים הגיעו מחופשים ומחויכים להפנינג מסורתי, חגיגי ומרגש. יחד עם המחנכים, הם התכנסו להחלפת משלוחי מנות ולצילום תמונות כיתתיות. לצערי, על ההפנינג המסורתי העיב אירוע אלימות, שבו היו מעורבים מספר תלמידים משכבות י"א-י"ב. האירוע טופל באופן מיידי, אך חלק מהפרטים עדיין מצויים בתהליך של בירור. עם סיום האירוע, התכנס צוות המורים להיוועצות משותפת ולדיון באשר לצעדים הנדרשים, הן ברמה המשמעתית והן ברמה החינוכית".
מנהלת בית הספר הודיעה עוד שהוחלט להקדיש את השעתיים הראשונות לאחר החזרה מחופשת פורים לשיח של המחנכים בכיתות על מניעת אלימות, מניעת השימוש באלכוהול ומשמעות האחריות האישית והקבוצתית. בעקבות האירוע, הוחלט על דחיית הביקור המתוכנן של תלמידי י"א במוזיאון יד ושם בירושלים למועד אחר.
מעיריית גבעתיים נמסר: "האירוע טופל באופן מיידי, הן מול מִנהל החינוך והן מול משטרת גבעתיים. עם שובם של התלמידים מחופשת פורים, בית הספר יקיים פעילות הסברה מעמיקה בנושא, כשהמסר החד-משמעי הוא של אפס סובלנות כלפי אלימות. צוות בית הספר מצוי בקשר עם הורי התלמיד שנפגע".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

האור בקצה המנהרה

הסינים מגיעים, ועבודות הקמת הקו האדום של הרכבת הקלה צוברות תאוצה. "רואים את האור בקצה המנהרה", אומר מנכ"ל נת"ע, חיים...

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בספטמבר 2020    9 דקות
0

סכסוך שכנים

רמת גן נקבעה כ"עיר צהובה" וגבעתיים כ"עיר ירוקה", על פי מתווה הרמזור של פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו. עימות פרץ...

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בספטמבר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה