חדשות רמת גן-גבעתיים

גבעתיים: רחוב בן גוריון יתחדש בפינוי בינוי

חדשות רמת גן-גבעתיים9 במרץ 2020    דקה אחת
0

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קבעה שיחודשו רק מבנים שיאוחדו למתחם אחד • המדינה תממן את קידום התכנית • ראש המִנהלת להתחדשות עירונית מבטיחה: "התושבים ייקחו חלק בתכנון"

גבעתיים: רחוב בן גוריון יתחדש בפינוי בינוי
דרך בן גוריון. "הזדמנות להרחיב את הרחוב" ׀ צילום: משה כהן

 

רצועה רחבה ברחוב בן גוריון בגבעתיים הוגדרה בתכנית המתאר של העיר, כמיועדת להתחדשות עירונית במסגרת פינוי בינוי. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קבעה כי מתחמי פינוי בינוי יכללו חבירה של כמה מבנים למתחם אחד.
במקביל, החלה הרשות הלאומית להתחדשות עירונית לפעול לקידום התכנית. הרשות תפרסם קול קורא להגשת תכניות לפינוי בינוי ברחוב. בעירייה הבהירו כי המשמעות היא שהמדינה תממן את קידום התכנית הייחודית לכל אורך רצועת בן גוריון. התכנית תחלק את השטח למתחמים ברורים, עם הנחיות מפורטות לכל מתחם ומתחם. בעירייה ציינו כי התכניות המפורטות יאפשרו יצירת ודאות תכנונית לתושבים ומתן אפשרות להתאגד עם בניינים נוספים לתכנית משותפת ולבחירת יזם משותף לקידום הפרויקט.
"התכנית מהווה הזדמנות להרחיב את דרך בן גוריון ולהפכו לרחוב פעיל ונגיש, תוך יצירת רצף של שטחים ציבוריים משמעותי עבור האוכלוסייה הקיימת והאוכלוסייה העתידית, וכל זאת, בהתאם לעקרונות תכנית המתאר", ציינו בעירייה.
בישיבה חגיגית, בהשתתפות מנכ"ל עיריית גבעתיים יורם פומרנץ ונציגים מהרשות הלאומית להתחדשות לאומית, מנהל התכנון ובכירים נוספים, הוחלט על התנעת התכנית המורכבת, שצפויה להימשך שנים ארוכות. "אנו מודעים לכך שיש רצון להניע פרויקטים של התחדשות עירונית באזור, הן מצד תושבים והן מצד יזמים", אמרה ראש המִנהלת להתחדשות עירונית בגבעתיים רקפת פסו-קונפורטס. "אנו ממליצים להמתין כמה חודשים לגיבוש התובנות הראשונות של צוות התכנון".
לדבריה, התובנות שיגובשו יאפשרו לקדם את הפרויקט, במקביל לסיום התכנית ובהתאם לה. "הכנת התכנית תהיה בשיתוף הציבור, ותינתן לתושבים האפשרות לקחת חלק בהליך התכנון ולהתעדכן בהתקדמותו", ציינה עוד.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה