חדשות רמת גן-גבעתיים

בית קריניצי ישופץ בכ-12 מיליון שקל

חדשות רמת גן-גבעתיים9 במרץ 2020    דקה אחת
0

את הבית הוריש מייסד העיר לרשות העירייה • מאז הפך המקום למוזיאון לתולדות רמת גן • אחרי מתיחת הפנים, לקראת שנת ה-100, יהפוך למרכז למורשת העיר, יארח כנסים ואירועים, וכן את ישיבות מועצת העירייה

בית קריניצי ישופץ בכ-12 מיליון שקל
בית קריניצי. ההסכם נחתם בשנת ה-50 למותו ׀ צילום: משה כהן

 

בית קריניצי ברמת גן יעבור מתיחת פנים, ויהפוך למרכז למורשת העיר. הבית יארח כנסים ואירועים, וכן את ישיבות מועצת העירייה. עמותת "הראשונים", המפעילה את בית קריניצי, חתמה על הסכם עם החברה לפיתוח רמת גן, שתבצע את הפרויקט המורכב, שאמור להסתיים לקראת אירועי שנת ה-100 לרמת גן, בעוד כשנתיים.
ההסכם נחתם, באורח סמלי, בשנת ה-50 למותו של מייסד העיר וראש העירייה הראשון, אברהם קריניצי, שהוריש את ביתו לעיר. עלותו הפרויקט מוערכת בכ-12 מיליון שקל.
לדברי ממלא מקום ראש העירייה ליעד אילני, "התאמות ותוספות בנייה יבוצעו תוך הקפדה על מגבלות השימור של המבנה ההיסטורי. ניתן את הכבוד הראוי לקריניצי, ונחנוך מחדש בית למורשת העיר והישגיה, כראוי לעיר בת 100״.
בית קריניצי, המנוהל על ידי אידית וילוז'ני, משמר את ההיסטוריה של העיר, וכולל מסמכים ותמונות, ואף את הריהוט ששימש את קריניצי. הבית מהווה גם מרכז תרבות, חינוך והדרכה. בשנת 1988 הוסב הבית למוזיאון עירוני, ומאז לא בוצעו בו שינויים, מלבד התאמה למוזיאון הפתוח לקהל הרחב. כעת, לאחר כ-30 שנה, יבוצע בבית שיפוץ ניכר לקראת שנת ה-100 של העיר. בית קריניצי המחודש יציג את החזית ההיסטורית, אך התצוגה הפנימית תוחלף ותציג 100 שנות עשייה בעיר.
המייצגים החדשים יהיו טכנולוגיים ואינטראקטיביים, ולצדם יישארו אמצעי תצוגה קלאסיים, כמו תצוגת מסמכי יסוד, כתבי יד ואביזרים מימיה הראשונים של העיר. במקום צפויים להתארח ראשי ערים ומשלחות מחו"ל, והוא יהפוך לחלון הראווה של העיר.
"אברהם קריניצי ז"ל סלל את דרכה של רמת גן במעלה הדרך, ואין ספק כי תרומתו ניכרת גם כיום", ציין ראש העירייה כרמל שאמה הכהן. "תמונתו תלויה במשרדי, ואין יום שאיני מסתכל עליה. ילדי העיר זוכים לבקר בבית קריניצי, שאותו הוריש בצוואתו לרשות העירייה, ואשר הפך למוזיאון בחלוף השנים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה