חדשות רמת גן-גבעתיים

וירוס הקורונה הגיע לרמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים5 במרץ 2020    2 דקות
0

תושבת העיר כבת 71, שחזרה מאיטליה, אובחנה כחולה • בעקבות המקרה, קורא משרד הבריאות לכל מי שהיה איתה במגע להיכנס לבידוד • השבוע פונו קומות 5 ו-6 בקניון גבעתיים, לאחר שחולה שחזר מארה"ב דרך מילאנו הגיע להיבדק בסניף קופת חולים מכבי

וירוס הקורונה הגיע לרמת גן
קניון גבעתיים. נותר שומם תוך דקות ׀ צילום: משה כהן

לראשונה אובחנה חולת קורונה המתגוררת ברמת גן. אישה כבת 71, שחזרה ב-19 בפברואר בטיסת ישראייר מהעיר ורונה באיטליה, לאחר ששהתה במדינה במסגרת טיול מאורגן, אובחנה כנשאית של הנגיף והוכנסה לבידוד.
בעקבות המקרה, פנה משרד הבריאות לנוסעי הטיסה והמשתתפים בטיול, בדרישה להיכנס לבידוד ביתי. לאחר ששבה לארץ, ביקרה האישה ביום חמישי שעבר (27 בפברואר) במכון גו-אקטיב במרום נווה ברמת גן בין השעות 13:00-10:20. במהלך שהותה במכון, היא השתתפה בשיעור פלדנקרייז, שהחל בשעה 10:20, ובשיעור התעמלות, שהתקיים בין 12:00 ל-12:45. היא גם שהתה בחנות "פרשמרקט" במתחם שבו נמצא המכון, בין השעות 13:45-13:10. משרד הבריאות יצא בקריאה לכל מי שהיה באותם מקומות בתאריכים ובשעות הנקובים, במשך 15 דקות, להיכנס באופן מיידי לבידוד בית בן 14 יום ולדווח על כך.
בתוך כך, בהלה פרצה ביום ראשון בבוקר בקניון גבעתיים, לאחר שאדם חולה שהגיע למרפאת משפחה של קופת חולים מכבי הראה סימני הידבקות בנגיף הקורונה. החולה, שהגיע להיבדק, סיפר לרופאה שבדקה אותו, כי שב בטיסה מארה"ב דרך מילאנו ונבדק על פי הנהלים. הרופאה הורתה לבודד אותו עם מסיכה, והיא עצמה מוגנה מחשש להידבקות בנגיף.
מי ששהו בקומת מרפאות הרופאים של קופת חולים מכבי בקומה חמש בקניון, התבקשו להתפנות מיידית. גם מי ששהו בקומת המרפאות של קופת חולים כללית הסמוכה עזבו את המקום, וקומות 5 ו-6 בקניון נותרו שוממות תוך דקות ספורות.
הבהלה חלחלה גם לבאי הקניון, ונפוצו שמועות על חולה קורונה השוהה במרפאה. "הייתה היסטריה, ואנשים מיהרו לעזוב את הקניון", סיפר אחד המבקרים במקום. הודעות שהופצו בוואטסאפ של קבוצות תושבים בעיר רק הגבירו את הבהלה: "יש חשד לקורונה במרפאת משפחה בקניון גבעתיים. המרפאה בהסגר, לא להיכנס לקניון", נכתב באחת מההודעות.
מקופת חולים מכבי נמסר בתגובה: "מטופל שביקר בבוקר בקניון גבעתיים נחשד בהידבקות בקורונה ופונה על ידי מד"א להמשך בדיקות. עם עליית החשד, פעלה הרופאה בהתאם להנחיות משרד הבריאות – מיגון המטופל במסיכה, מיגון הצוות שבא איתו במגע, הכנסת המטופל לחדר מבודד שהוקצה מראש למקרה של אירוע מסוג זה, והתייעצות עם משרד הבריאות לדרך הטיפול המתאימה במקרה הספציפי. כמו כן, הרופאה הנחתה את צוות המרפאה והמטופלים לעזוב את שטח המרפאה. המטופל פונה מהמרפאה על ידי מד"א, והחדר שבו שהה יעבור חיטוי וניקוי בהתאם להנחיות משרד הבריאות".
במשרד הבריאות ניסו להרגיע, והודיעו שניתן להמשיך לבקר בקניון גבעתיים: "אדם שחש לא בטוב ושב מארה"ב דרך איטליה, נבדק על פי הנהלים. אין מניעה להגיע לקניון ולהמשיך את שגרת החיים כסדרה". במשרד ציינו עוד כי "עד כה נבדקו מאות אנשים עם תוצאות שליליות לקורונה". לאחר שהתברר שמדובר בבהלת סרק, חזרו המבקרים לקניון, בהם גם יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מצוקת הקורונה: דפק בדלת וביקש אוכל

"הייתי המום, אדם עובר בין הדירות ומבקש אוכל", סיפר ל"המקומון" גבר כבן 45, המתגורר ברחוב תל חי ברמת גן, על...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 ביולי 2020    2 דקות
0

רמת גן: תוספת של 207 יחידות דיור...

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה אישרה שתי תוכניות להתחדשות עירונית ברמת גן, הכוללות בניית 207 יחידות דיור. במתחם הרחובות אבא הלל-הדקלים,...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה