חדשות רמת גן-גבעתיים

רמת גן מחבקת את ותיקיה

חדשות רמת גן-גבעתיים1 במרץ 2020    דקה אחת
0

במבצע משותף של עמותת "זהב לגיל הזהב" והאגף לשירותים חברתיים בעירייה, מבוצעות עבודות שיפוץ בבתי קשישים מעוטי יכולת בעיר • במקביל, בעירייה מתכוונים להרחיב את מיזם "נקודת זכות" לניצולי שואה בעיר

רמת גן מחבקת את ותיקיה
חברי עמותת "זהב לגיל הזהב" בעבודה. "תוצאות טובות" ׀ צילום: דוברות העירייה

 

במבצע משותף של עמותת "זהב לגיל הזהב" והאגף לשירותים חברתיים בעירייה, מבוצעות עבודות שיפוץ בבתיהם של קשישים מעוטי יכולת תושבי רמת גן. "מתיחת הפנים" המבוצעת על ידי מתנדבים מעניקה לדירות מראה חדש. את חומרי הבניין הנדרשים קונה העמותה מתרומות של גופים פרטיים.
מתנדבי העמותה מגיעים עם ציוד שנתרם מידיים פרטיות לדירות הנבחרות, שם הם פועלים בימים מרוכזים במטרה לשפר את חזות הדירה. הם צובעים את הדירה, מתקנים את המקולקל, ובעיקר פועלים לרווחת התושבים המבוגרים. העמותה משתפת פעולה עם יחידת ההתנדבות באגף לשירותים חברתיים, והשנה היעד הוא לשפץ עשרות בתים.
"אני שמח וגאה בעובדה שהעיר והאגף לשירותים חברתיים בעירייה עושים כל שביכולתם על מנת לסייע לבני גיל הזהב", ציין סגן ראש העירייה ומחזיק תיק השירותים החברתיים, עו"ד מנחם דוד. "תרומת המתנדבים לקהילה מרחיבה את היקף השירותים הניתנים בעיר, מגשרת על פערים קיימים ומביאה לתוצאות טובות", הוסיף ראש העירייה כרמל שאמה הכהן.
בתוך כך, בעירייה מתכוונים להרחיב את מיזם "נקודת זכות", שהוקם ביוני 2013, במטרה לסייע לניצולי שואה בעיר לממש את מלוא זכויותיהם. הסיוע לניצולים מתמקד באבחון, מיצוי ומימוש הזכויות המגיעות להם, ללא כל תשלום מצדם. המיזם פועל במשותף על ידי עמותת אביב והעירייה. מאז תחילתו, לפני כשבע שנים, הניבו פעולות הסיוע לניצולים הטבות בשווי מוערך של כ-15.3 מיליון שקל.
שאמה הכהן: "ניצולי השואה בעיר לא יישארו איתנו לנצח, ולכן צריך לדאוג להם כאן ועכשיו. כל ניצול שואה חייב לחיות את חייו ברווחה אשר לה הוא ראוי, ואף יותר מכך. אעשה כל שניתן על מנת שהם יקבלו את מקסימום הזכויות המגיעות להם".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה