חדשות רמת גן-גבעתיים

גשר על פני תכנית התחדשות סוערת

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במרץ 2020    דקה אחת
0

במוקד "שבוע הדיבור החדש", שהתקיים בגבעתיים, עמדו השנה כ-40 איש מנציגויות דיירים במתחמי פינוי בינוי בעיר • ראש מִנהלת התחדשות עירונית: "אנו בונים את הקהילה של המחר, שהגרעין שלה הוא התושבים הקיימים היום"

גשר על פני תכנית התחדשות סוערת
מפגש "דיבור חדש". "חיים איכותיים ומקיימים" ׀ צילום: דוברות העירייה

תכנית המתאר החדשה של גבעתיים עמדה במוקד "שבוע הדיבור החדש" שהתקיים בעיר. המיזם, המתקיים במרכזי הגישור ברחבי הארץ, מהווה הזדמנות לחזק את הקשר עם השותפים בקהילה, שעל בסיסו נבנית תקשורת בונה ואפקטיבית.
כ-40 חברי נציגויות דיירים במתחמי פינוי בינוי בעיר השתתפו במיזם. הם דנו בדרכים למשא ומתן משתף, ותרגלו אפשרויות לגישור על פני חילוקי דעות מהותיים. לאחר מכן הרצתה ד"ר רויטל חמי זינמן, מנהלת מרכז הגישור באוניברסיטת בר אילן. החלק המרכזי באירוע היה מעגלי השיח, כשכל מעגל עסק באחד מהנושאים שהוצגו. את מעגלי השיח הנחו במשותף פעילות מרכז הגישור ומנהלת התחדשות עירונית, בהן נעה פראוור, מהרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, ומיכל אורבנו, מנהלת פרויקט "דיבור חדש".
נציגויות הדיירים העלו את הצורך לתת בהם אמון, על מנת לקדם את הפרויקטים. המסקנה העיקרית שעלתה בכנס היא שיש להכיר וללמוד את הצרכים של כל צד בדיאלוג ישיר, כדי להגיע לפתרונות יצירתיים. "מרכז הגישור הוקם לפני כשנתיים, והעשייה בו רבה. מעגלי שיח התקיימו גם בשנה שעברה, בשיח על הפאבים, והשנה מתקיים האירוע בסימן ההתחדשות העירונית. אני בטוחה, שבעתיד נעסוק גם בנושאים אחרים, שיש להם עניין בקהילה שלנו. האירוע מבטא את חשיבות השיח הגישורי גם בהליכי התחדשות עירונית, כמו גם בתחומים אחרים", ציינה סגנית ראש העירייה ויו"ר "קהילתיים" אור-לי ניב.
ראש מִנהלת התחדשות עירונית בעיר, רקפת פסו קונפורטס, סיכמה: "מעבר לקידום פרויקט התחדשות בהיבט הפיזי, אנו בונים את הקהילה של המחר, שהגרעין שלה הוא התושבים הקיימים היום. אנו רואים בכם, מנציגויות הדיירים – שגרירי הקהילות, הלוקחים חלק מהותי בבניית קהילות העתיד, שיובילו ליחסי שכנות טובים יותר ויהפכו את החיים בעיר, היקרה לנו כל כך, לאיכותיים ומקיימים יותר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מצוקת הקורונה: דפק בדלת וביקש אוכל

"הייתי המום, אדם עובר בין הדירות ומבקש אוכל", סיפר ל"המקומון" גבר כבן 45, המתגורר ברחוב תל חי ברמת גן, על...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 ביולי 2020    2 דקות
0

רמת גן: תוספת של 207 יחידות דיור...

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה אישרה שתי תוכניות להתחדשות עירונית ברמת גן, הכוללות בניית 207 יחידות דיור. במתחם הרחובות אבא הלל-הדקלים,...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה