חדשות רמת גן-גבעתיים

יום הבוחר: כ-181 אלף בעלי זכות בחירה ברמת גן ובגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים27 בפברואר 2020    7 דקות
0

לקראת הבחירות ביום שני, במטות המפלגות הטירוף בשיאו • בבחירות הקודמות זכתה כחול לבן פעמיים בניצחונות סוחפים (כ-42% ברמת גן וכ-50% בגבעתיים) • בימים האחרונים התמקדו במטות באיוש הקלפיות ובאיתור תומכים פוטנציאליים

יום הבוחר: כ-181 אלף בעלי זכות בחירה ברמת גן ובגבעתיים

 

כ-181 אלף בעלי זכות בחירה הרשומים ברמת גן ובגבעתיים ייצאו ביום שני ל-282 קלפיות שיוצבו ב-51 אשכולות. מהפילוח עולה שברמת גן רשומים כ-133 בעלי זכות בחירה, ובעיר ייפתחו ביום שני 204 קלפיות ב-31 אשכולות. בגבעתיים רשומים כ-48,500 בעלי זכות בחירה, ובעיר יוצבו 78 קלפיות ב-20 אתרי הצבעה.
הפעילים במטות הבחירות של המפלגות בשתי הערים כבר מתורגלים, שהרי זו הפעם השלישית בתוך כשנה שמתקיימות בחירות לכנסת. במהלך הימים האחרונים התמקדו במטות באיוש הקלפיות, איתור תומכים פוטנציאליים וניסיון להראות נוכחות בשטח, שהיה רדום יחסית.
הליכוד: להוציא אנשים להצביע
בבחירות הקודמות לכנסת קיבל הליכוד ברמת גן כ-22%, והיעד הפעם הוא לגדול. "המטרה שהצבנו לעצמנו היא להעלות את אחוזי ההצבעה. אם בכל עיר יגיעו לליכוד עוד 1,500 קולות, יהיה לנו רוב בכנסת", אומר יו"ר מטה הבחירות של המפלגה ברמת גן והמשנה לראש העירייה משה רווח. "הליכוד חזק בשטח. בשבועות האחרונים עבדנו קשה, כדי לזהות תומכים שלא יצאו בבחירות הקודמות להצביע", סיפר רווח. "נבצע המרצה טלפונית, וגם נוציא פעילים לבתים למבצע 'דלת לדלת', כדי לשכנע אנשים לצאת ולהצביע".
לתפקיד יו"ר מטה יום הבחירות מונה חבר מועצת העירייה שמואל לרמן, ולמנהל המטה מונה הפעיל הוותיק איזו חיימוביץ'. המטה יפעל מרחוב הרא"ה 25. במוצאי שבת יתקיים כנס הסיכום של הליכוד, בבית ראסל ברמת גן, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרים ובכירי המפלגה. "רוב העם ימני, ויש לנו פוטנציאל לנצח. המטרה שלנו תהיה, להביא כמה שיותר תומכים פוטנציאליים", סיכם רווח את ההיערכות. "הצלחנו לעורר את השטח. הליכוד ייתן פייט ברמת גן, ואני מאמין שיהיו לנו הפעם יותר מצביעים".
בראש מטה הבחירות של הליכוד בגבעתיים עומדת המשנה לראש העירייה טלי ארגמן. עמיחי גרינוולד מונה כאחראי על המחשוב, וניב עמוס יהיה ממונה על עשרות בני הנוער והצעירים שיפעלו בעיר לקראת ובמהלך יום הבחירות. "נציב 15 עמדות עם נערים ובוגרים בסמיכות לאשכולות הקלפיות", הודיעה ארגמן. "יש לנו את רשימות התומכים, ונפעל לשכנע כמה שיותר מהם לבוא ולהצביע", היא ציינה.
כחול לבן: להגדיל את הרוב
בבחירות הקודמות, זכתה כחול לבן פעמיים בניצחונות סוחפים (כ-42% ברמת גן וכ-50% בגבעתיים). היעד שהוצב הפעם הוא להגדיל עוד יותר את הפער לזכות כחול לבן בשתי הערים. בכירים במפלגה הגיעו במהלך השבועות האחרונים לסיורים ברמת גן ובגבעתיים, והם צפויים להגיע גם לקראת יום הבחירות ובמהלכו.
בראש מטה כחול לבן ברמת גן עומד שוב ממלא מקום ראש העירייה ליעד אילני. המשנה לראש העירייה עו"ד גלעד שריר ינהל גם הפעם את יום הבחירות, וחבר המועצה הוותיק אלי מוסרי נרתם לסייע כמו בפעמים הקודמות. "אני חייל וממלא כל תפקיד. התארים לא חשובים לי, אלא הניצחון של כחול לבן", הסביר מוסרי, שבמהלך יום הבחירות מתכוון להתמקד באשכול הקלפיות בתיכון מקיף רמת גן.
ביום ראשון התקיים כנס גדול של פעילים וחברי ועדות הקלפי, בהשתתפות ח"כ מאיר כהן וכ-400 משתתפים. בסיום הכנס נוצרו תורים ארוכים לקבלת כתבי המינוי לקלפיות. "יש היענות רבה ורואים יותר מוטיבציה, דווקא בעקבות הסקרים האחרונים", העריך אילני.
כנס הסיכום של כחול לבן ברמת גן התקיים ביום שלישי בתיאטרון היהלום בעיר, בהשתתפות ח"כ בני גנץ ובכירים נוספים. "אנחנו ערוכים לבחירות, והמטרה היא להוציא את האנשים שהצביעו בפעם הקודמת ולמנוע אדישות", ציין אילני.
בראש מטה כחול לבן בגבעתיים עומד חבר מועצת העירייה אלעד רוזגוביץ. בכירים בכחול לבן סיירו במהלך השבועות האחרונים בעיר. "ביום שישי יגיעו חברי כנסת לרחבת הקניון. אנחנו פועלים להראות כל הזמן נוכחות בשטח. קיימנו גם פעילויות בברים ברחוב כצנלסון", סיפר רוזגוביץ. "אני מאמין שנצליח להוסיף תומכים נוספים לכחול לבן בבחירות האלה".
העבודה-גשר-מרצ:
ביחד ולחוד
רשימת העבודה-גשר-מרצ פועלת במטות נפרדים ברמת גן ובגבעתיים. "אנחנו מתואמים עם מרצ בפעילויות השטח ובאירועים, אבל ההתארגנות ליום הבחירות מתבצעת במטות נפרדים", סיפר משה גבאי, המכהן כיו"ר מרחב רמת גן, גבעתיים ובני ברק.
כיו"ר מטה הבחירות ברמת גן מכהנת יו"ר נעמת במרחב – טליה רותם, וכיו"ר מטה יום הבחירות משמש חיליק רביב, פעיל ותיק בהסתדרות ובעיר. בכירים נוספים הפעילים במטה הם ראש העירייה לשעבר ישראל זינגר, המשמש כיו"ר ועדת ההיגוי, עופר גור אריה, הממונה על המחשוב והקשר עם ועדת הבחירות, ואבי סלומה, האחראי על מטה האנשים עם מוגבלויות. גבאי ציין, שפעילה בולטת נוספת היא מאשה שיידרוף.
מטה הבחירות של מפלגת העבודה ברמת גן ממוקם ברחוב ירושלים 40, והפעילים מתמקדים באיתור תומכים פוטנציאליים והמרצתם לצאת ולהצביע. "אנחנו מדברים עם אנשים רבים, ומאמינים שהכוח שלנו יגדל", ציין גבאי.
בראש מטה מרצ ברמת גן עומד המשנה לראש העירייה צחי זליכה. כיו"ר מטה הבחירות של העבודה בגבעתיים, שבמשך שנים ארוכות כונתה "העיר האדומה", יעמוד גם הפעם ראש העירייה רן קוניק. למנהל המטה בבית שרת מונה חבר מועצת העירייה ומחזיק תיק הגמלאים אלי הולצמן, שהוא גם מזכיר סניף העבודה בעיר.
למנהל יום הבחירות הוחלט למנות את אורי שלוסברג, ולצדו יפעלו עשרות פעילים, מבוגרים וצעירים כאחד, במטרה להגדיל את כוחה של הרשימה בעיר, שפעם נחשבה לספינת הדגל של מפלגת העבודה. "אנחנו מתואמים ברמת השטח עם מרצ, וכמתאם מונה יוסי ארבל. בראש מטה מרצ בעיר עומדת חברת המועצה ויוי וולפסון", סיפר הולצמן. "התמקדנו בהרבה פעולות בשטח ובסיורים בברים ובבתי הקפה בקניון וברחוב כצנלסון", מסר הולצמן.
הערב (חמישי) אמורים להגיע לעיר יו"ר העבודה-גשר-מרצ ח"כ עמיר פרץ ובכירים נוספים, לסיכום מערכת הבחירות בעיר.
ימינה: מתמקדים
בקלפיות החזקות
גם בימינה רואים ברמת גן יעד. בראש מטה הרשימה בעיר עומד חבר מועצת העירייה אביהוא בן משה. רשימת ימינה מורכבת מהימין החדש, הבית היהודי והאיחוד הלאומי. "יש לנו עשרות פעילים. רואים עבודה אינטנסיבית בשטח, והיא תלך ותגבר עד ליום הבחירות ובמהלכו", סיפר בן משה. הוא גם הודיע שימינה תעניק ביום הבחירות דגש על הקלפיות שבהן היו למפלגה בבחירות הקודמות לפחות 150 מצביעים עבור הרשימה. "נתמקד, בין היתר, בשכונת הבילויים, ברמת עמידר וברמת יצחק, ותהיה לנו נוכחות גם באזורים בינוניים מבחינת שיעורי ההצבעה עבורנו", סיפר בן משה.
מטה הבחירות של ימינה ברמת גן ממוקם ברחוב ביאליק 71. אירוע הסיכום של קמפיין הבחירות יהיה בכנס גדול של פעילים ותומכים עם ח"כ איילת שקד, שיתקיים בבית הוריו של בן משה בשכונת רמת עמידר.
כיו"ר מטה הבחירות של ימינה בגבעתיים יכהן סגן ראש העירייה מושיק גולדשטיין. "אנחנו מכירים את התומכים הפוטנציאליים שלנו, וננסה להמריץ אותם לצאת ולהצביע. תהיה לנו פעילות בשטח, אשר תתמקד במוקדי התמיכה שלנו באתרי הקלפיות בריינס ובבית שז"ר", סיפר גולדשטיין. בן משה וגולדשטיין מאמינים שימינה תצליח לפחות לשמר את כוחה ברמת גן ובגבעתיים.
ביום הבחירות יהיה מותח במטות הבחירות, אבל ספק אם בחוצות העיר הבחירות יורגשו במיוחד. הצפי הוא לבתי קפה מלאים ופארקים עמוסים במבקרים. "זה עוד יום חג עבורנו", אמר בעל בית קפה ותיק ברמת גן, שכבר נערך עם צוות מתוגבר לקראת יום הבחירות.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה